ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4221, 26 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony28 kwietnia 2017r. godz. 16:14, odsłon: 4860, Urząd Miasta Bolesławiec
Zapraszamy na majówkę w Bolesławcu
1 maja odbędzie się impreza plenerowa„Piknik Europejski”, 2maja w Rynku - Obchody Święta Flagi RP, 3maja Uroczysta Msza
Bolesławiec - Informacje: Zapraszamy na majówkę w Bolesławcu Majówka 2017 (fot. Urząd Miasta Bolesławiec)

Zapraszamy na majówkę w Bolesławcu

1 maja odbędzie się impreza plenerowa „Piknik Europejski”, 2 maja w Rynku - Obchody Święta Flagi RP, 3 maja  Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz musical patriotyczny przygotowany przez utalentowaną młodzież.

„Piknik Europejski” odbędzie się w amfiteatrze w parku miejskim przy ulicy Tyrankiewiczów. Będziemy bawić się w poniedziałek w godzinach 14.00 – 24.00.
W ramach imprezy miłośnicy gotowania rywalizować będą podczas  Mistrzostw Bolesławca w Grillowaniu. Jest to konkurs na najlepszą potrawę z grilla dla amatorów i zawodowców.  Zapraszamy wszystkich chętnych do kulinarnego współzawodnictwa. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 kwietnia w sekretariacie BOK – MCC. Regulamin i karta zgłoszeń na: www.bok.boleslawiec.pl

Podczas pikniku warto zajrzeć na stoisko Komisji Europejskiej, która objęła Patronat honorowy nad wydarzeniem. Na boisku przy I LO odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego (polskiego i amerykańskiego). Ponadto na stoisku „Psi zakątek” przedstawiciele firmy Husse udzielać będą porad na temat żywienia, pielęgnacji oraz wychowania czworonogów.

Na scenie amfiteatru  zaprezentuje się m.in. Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, Zespół Pieśni i Tańca "Mały Bolesławiec" z Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego, Termy Dance, Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”.  W koncercie „Wiosna, ach to ty” wystąpią uczestnicy trzech pracowni Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki:  Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, Pracownia Gitary oraz Pracownia Wokalna.

W godzinach wieczornych czeka nas szalona zabawa i tańce podczas dwóch koncertów. Przed bolesławiecką publicznością wystąpi zespół disco-dance o nazwie Hi-Fi. Trzyosobowa grupa na rynku muzycznym istnieje od siedmiu lat. Najbardziej popularne utwory, to  „Loczki” czy „Bujaj się tak!”  

Zespół An Dreo e Karina wykona największe przeboje włoskiej pary Al Bano & Romina Power - "Felicita". Podczas 16-stu lat na rynku muzycznym, zagrali setki koncertów w Polsce i za granicą, są zwycięzcami Europejskiego Festiwalu Coverów.

Natomiast w środę, 3 maja o 17.00 w sali Forum BOK – MCC odbędzie się premiera musicalu  „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”. Wstęp za okazaniem zaproszenia - są dostępne w kasie Kina Forum. Ilość miejsc ograniczona!

Patriotyczny spektakl muzyczny  został przygotowany w ramach nowego projektu realizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki promującego najzdolniejszą młodzież w naszym regionie. W musicalu bierze udział 30 osób. Całą muzykę wykonana młodzież „na żywo”, a usłyszeć będziemy mogli znane przeboje w zupełnie nowych aranżacjach. Za przygotowanie oprawy muzycznej, rozpisanie wszystkich aranżacji i reżyserię odpowiada Wojtek Szajwaj.

 

Musical „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”, opowiada historię młodych mieszkańców Bolesławca należących do dwóch różnych grup rówieśniczych. Zawiera wątek miłosny skupiający się na losach Radka i Julki, należących do zupełnie innych światów, lecz próbujących wspólnie zorganizować pewne przedsięwzięcie. Jakie? O tym można będzie dowidzieć się w dniu premiery!

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Ryszard W.   28 kwietnia 2017r. o 19:07

~Ryszard W.

Postów:

Idąc przez park ok. 10 widzę trwają prace przy stawianiu namiotu sceny przywieziono barierki pracę wykonywali wojskowi stoją toiki a więc szykują się do imprezy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   28 kwietnia 2017r. o 19:44

~~

Postów:

coś się zmienia prezio 1-szy Maja.kilka lat pomijane.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~falco   29 kwietnia 2017r. o 7:46

~~falco

Postów:

o ile przy odrobinie samozaparcia pierwszego maja można będzie skorzystać z jakiejś atrakcji ;) to drugi i trzeci dzień to kompletna porażka
no ale jakie miasto hahahaha-takie atrakcje
cieszę się że będę od nich wolny
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~ejot   29 kwietnia 2017r. o 21:14

~~ejot

Postów:

Oj oj oj .....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~falco   2 maja 2017r. o 6:36

~~falco

Postów:

no jak tam okrelona grupo histerycznych moich ''fanów'':)
jak tam ta wasza majówka?....hahahha
z grochówkami ,malowankami ceramicznymi czy pokazami ''artystycznymi'' Jutrzenki? hahahaha
moja majówka rewelacyjna z rewelacyjną wręcz pogodą :)
przepiękne słońce juz o tej chwili ,szum porannego przyboju i wrzaski rybitw
to akurat mi was przypomina
forumowe głąby
jak znajdę odrobinę czasu może cos jeszcze napiszę
jak ktos z was chętny to napiszcie ....podejdziemy do usteckiej Syrenki i o okreslonej godzinie pokażemy wam do kamery ''środkowy palec''

dla znajomych i prawdziwych forumowiczów pozdrowienia :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

DP   2 maja 2017r. o 8:14

DP

Postów: 6434

;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni HydraulikMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza