ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4367, 19 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony28 kwietnia 2017r. godz. 16:14, odsłon: 4886, Urząd Miasta Bolesławiec
Zapraszamy na majówkę w Bolesławcu
1 maja odbędzie się impreza plenerowa„Piknik Europejski”, 2maja w Rynku - Obchody Święta Flagi RP, 3maja Uroczysta Msza
Bolesławiec - Informacje: Zapraszamy na majówkę w Bolesławcu Majówka 2017 (fot. Urząd Miasta Bolesławiec)

Zapraszamy na majówkę w Bolesławcu

1 maja odbędzie się impreza plenerowa „Piknik Europejski”, 2 maja w Rynku - Obchody Święta Flagi RP, 3 maja  Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz musical patriotyczny przygotowany przez utalentowaną młodzież.

„Piknik Europejski” odbędzie się w amfiteatrze w parku miejskim przy ulicy Tyrankiewiczów. Będziemy bawić się w poniedziałek w godzinach 14.00 – 24.00.
W ramach imprezy miłośnicy gotowania rywalizować będą podczas  Mistrzostw Bolesławca w Grillowaniu. Jest to konkurs na najlepszą potrawę z grilla dla amatorów i zawodowców.  Zapraszamy wszystkich chętnych do kulinarnego współzawodnictwa. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 kwietnia w sekretariacie BOK – MCC. Regulamin i karta zgłoszeń na: www.bok.boleslawiec.pl

Podczas pikniku warto zajrzeć na stoisko Komisji Europejskiej, która objęła Patronat honorowy nad wydarzeniem. Na boisku przy I LO odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego (polskiego i amerykańskiego). Ponadto na stoisku „Psi zakątek” przedstawiciele firmy Husse udzielać będą porad na temat żywienia, pielęgnacji oraz wychowania czworonogów.

Na scenie amfiteatru  zaprezentuje się m.in. Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, Zespół Pieśni i Tańca "Mały Bolesławiec" z Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego, Termy Dance, Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”.  W koncercie „Wiosna, ach to ty” wystąpią uczestnicy trzech pracowni Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki:  Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, Pracownia Gitary oraz Pracownia Wokalna.

W godzinach wieczornych czeka nas szalona zabawa i tańce podczas dwóch koncertów. Przed bolesławiecką publicznością wystąpi zespół disco-dance o nazwie Hi-Fi. Trzyosobowa grupa na rynku muzycznym istnieje od siedmiu lat. Najbardziej popularne utwory, to  „Loczki” czy „Bujaj się tak!”  

Zespół An Dreo e Karina wykona największe przeboje włoskiej pary Al Bano & Romina Power - "Felicita". Podczas 16-stu lat na rynku muzycznym, zagrali setki koncertów w Polsce i za granicą, są zwycięzcami Europejskiego Festiwalu Coverów.

Natomiast w środę, 3 maja o 17.00 w sali Forum BOK – MCC odbędzie się premiera musicalu  „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”. Wstęp za okazaniem zaproszenia - są dostępne w kasie Kina Forum. Ilość miejsc ograniczona!

Patriotyczny spektakl muzyczny  został przygotowany w ramach nowego projektu realizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki promującego najzdolniejszą młodzież w naszym regionie. W musicalu bierze udział 30 osób. Całą muzykę wykonana młodzież „na żywo”, a usłyszeć będziemy mogli znane przeboje w zupełnie nowych aranżacjach. Za przygotowanie oprawy muzycznej, rozpisanie wszystkich aranżacji i reżyserię odpowiada Wojtek Szajwaj.

 

Musical „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”, opowiada historię młodych mieszkańców Bolesławca należących do dwóch różnych grup rówieśniczych. Zawiera wątek miłosny skupiający się na losach Radka i Julki, należących do zupełnie innych światów, lecz próbujących wspólnie zorganizować pewne przedsięwzięcie. Jakie? O tym można będzie dowidzieć się w dniu premiery!

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Ryszard W.   28 kwietnia 2017r. o 19:07

~Ryszard W.

Postów:

Idąc przez park ok. 10 widzę trwają prace przy stawianiu namiotu sceny przywieziono barierki pracę wykonywali wojskowi stoją toiki a więc szykują się do imprezy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   28 kwietnia 2017r. o 19:44

~~

Postów:

coś się zmienia prezio 1-szy Maja.kilka lat pomijane.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~falco   29 kwietnia 2017r. o 7:46

~~falco

Postów:

o ile przy odrobinie samozaparcia pierwszego maja można będzie skorzystać z jakiejś atrakcji ;) to drugi i trzeci dzień to kompletna porażka
no ale jakie miasto hahahaha-takie atrakcje
cieszę się że będę od nich wolny
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~ejot   29 kwietnia 2017r. o 21:14

~~ejot

Postów:

Oj oj oj .....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~falco   2 maja 2017r. o 6:36

~~falco

Postów:

no jak tam okrelona grupo histerycznych moich ''fanów'':)
jak tam ta wasza majówka?....hahahha
z grochówkami ,malowankami ceramicznymi czy pokazami ''artystycznymi'' Jutrzenki? hahahaha
moja majówka rewelacyjna z rewelacyjną wręcz pogodą :)
przepiękne słońce juz o tej chwili ,szum porannego przyboju i wrzaski rybitw
to akurat mi was przypomina
forumowe głąby
jak znajdę odrobinę czasu może cos jeszcze napiszę
jak ktos z was chętny to napiszcie ....podejdziemy do usteckiej Syrenki i o okreslonej godzinie pokażemy wam do kamery ''środkowy palec''

dla znajomych i prawdziwych forumowiczów pozdrowienia :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

DP   2 maja 2017r. o 8:14

DP

Postów: 6525

;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

DomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepsze
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza