ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4189, 24 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Promedica zaprasza
reklama ZSET zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony29 kwietnia 2017r. godz. 10:00, odsłon: 2745, Urząd Miasta Bolesławiec
Profilaktyka chorób wzroku u dzieci
Program skierowany jest do uczniów klas I bolesławieckich szkół podstawowych.
Bolesławiec - Informacje: Profilaktyka chorób wzroku u dzieci Ratusz (fot. Bolec.Info)

Profilaktyka chorób wzroku u dzieci

 

18 kwietnia 2017 r. ruszył program Profilaktyka chorób wzroku u dzieci”, finansowany budżetu miasta Bolesławca. Program skierowany jest do uczniów klas I bolesławieckich szkół podstawowych. Realizatorem programu lek. med. okulista Elżbieta Ośko – Indywidualna Specjalistyczna Opieka Lekarska. W ramach programu wykonane jest badanie ostrości wzroku, badanie komputerowe wad wzroku, badanie dna oka oraz ukierunkowanie rodziców w zakresie dalszego postępowania z dzieckiem.

Badania wykonywane są na podstawie list sporządzonych i zatwierdzonych przez dyrektorów szkół oraz przyjętego harmonogramu. Miejscem wykonywania badań jest „Chumed” przy al. Tysiąclecia 10A w Bolesławcu i „OPTYK” przy ul. Rynek 13/14.

 

Warto przypomnieć, że w 2017 r. program “Badania przesiewowe – profilaktyka schorzeń sutka u kobiet” ma dwóch realizatorów: Centrum Medyczne STOMADENT w Bolesławcu i Centrum Specjalistyczne BIOMED w Bolesławcu. W ramach programu wykonana jest  mammografia piersi z opisem oraz USG piersi z opisem.

Profilaktyczne badania diagnostyczne skierowane są dla kobiet od 40 do 50 roku życia oraz kobiet powyżej 69 lat, zamieszkałych na terenie miasta Bolesławca. Programem nie są objęte osoby, które w 2016 roku skorzystały z finansowanych przez Gminę Miejską Bolesławiec badań diagnostycznych w zakresie profilaktyki schorzeń sutka u kobiet, z wyjątkiem przypadków, gdy powtórzenie badania wynika z zalecenia lekarskiego.

Badania wykonywane są na podstawie okazania dowodu tożsamości potwierdzającego wiek, płeć, numer PESEL, miejsce zamieszkania pacjentki oraz ewentualnego zalecenia lekarskiego.

Miejscem wykonywania badań jest Centrum Medyczne „STOMADENT” w Bolesławcu przy ul. Dolne Młyny 21. Termin wykonania poszczególnych badań pacjentki uzgadniają osobiście lub telefonicznie pod numerem tel. 75 734 68 68 od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00 – 20.00.

Kolejnym miejscem wykonywania badań jest Centrum Specjalistyczne BIOMED w Bolesławcu przy ul. Komuny Paryskiej 14. Termin wykonania poszczególnych badań pacjentki uzgadniają osobiście lub telefonicznie pod numerem tel. 501 084 798 lub 75 647 34 80 od poniedziałku do piątku w godz. 10. 00 – 17. 30

Program „Profilaktyka próchnicy u dzieci” skierowany do uczniów klas II szkół podstawowych. Realizatorem jest „Chodyra Clinic Dominik Chodyra” w Bolesławcu. W ramach programu wykonany jest przegląd stanu jamy ustnej – ocena stanu uzębienia ze szczególnym zwróceniem uwagi na obecność zmian próchniczych i wad zgryzu (sporządzenie diagramu zębowego) u dzieci z klas II uczęszczających do bolesławieckich publicznych szkół podstawowych.

Rodzice zostają również ukierunkowani w zakresie dalszego postępowania z dzieckiem. Badania wykonywane są na podstawie list sporządzonych i zatwierdzonych przez dyrektorów szkół, po uprzednim zarejestrowaniu się przez rodzica/opiekuna ucznia w „Chodyra Clinic” w Bolesławcu. Miejscem wykonywania badań jest „Chodyra Clinic” Klinika Implantologii i Ortodoncji przy ul. Garncarskiej 1/1A w Bolesławcu.

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


DomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetKlekusiowo
reklama Promedica zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama ZSET zaprasza