ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4273, 17 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony29 kwietnia 2017r. godz. 10:00, odsłon: 2755, Urząd Miasta Bolesławiec
Profilaktyka chorób wzroku u dzieci
Program skierowany jest do uczniów klas I bolesławieckich szkół podstawowych.
Bolesławiec - Informacje: Profilaktyka chorób wzroku u dzieci Ratusz (fot. Bolec.Info)

Profilaktyka chorób wzroku u dzieci

 

18 kwietnia 2017 r. ruszył program Profilaktyka chorób wzroku u dzieci”, finansowany budżetu miasta Bolesławca. Program skierowany jest do uczniów klas I bolesławieckich szkół podstawowych. Realizatorem programu lek. med. okulista Elżbieta Ośko – Indywidualna Specjalistyczna Opieka Lekarska. W ramach programu wykonane jest badanie ostrości wzroku, badanie komputerowe wad wzroku, badanie dna oka oraz ukierunkowanie rodziców w zakresie dalszego postępowania z dzieckiem.

Badania wykonywane są na podstawie list sporządzonych i zatwierdzonych przez dyrektorów szkół oraz przyjętego harmonogramu. Miejscem wykonywania badań jest „Chumed” przy al. Tysiąclecia 10A w Bolesławcu i „OPTYK” przy ul. Rynek 13/14.

 

Warto przypomnieć, że w 2017 r. program “Badania przesiewowe – profilaktyka schorzeń sutka u kobiet” ma dwóch realizatorów: Centrum Medyczne STOMADENT w Bolesławcu i Centrum Specjalistyczne BIOMED w Bolesławcu. W ramach programu wykonana jest  mammografia piersi z opisem oraz USG piersi z opisem.

Profilaktyczne badania diagnostyczne skierowane są dla kobiet od 40 do 50 roku życia oraz kobiet powyżej 69 lat, zamieszkałych na terenie miasta Bolesławca. Programem nie są objęte osoby, które w 2016 roku skorzystały z finansowanych przez Gminę Miejską Bolesławiec badań diagnostycznych w zakresie profilaktyki schorzeń sutka u kobiet, z wyjątkiem przypadków, gdy powtórzenie badania wynika z zalecenia lekarskiego.

Badania wykonywane są na podstawie okazania dowodu tożsamości potwierdzającego wiek, płeć, numer PESEL, miejsce zamieszkania pacjentki oraz ewentualnego zalecenia lekarskiego.

Miejscem wykonywania badań jest Centrum Medyczne „STOMADENT” w Bolesławcu przy ul. Dolne Młyny 21. Termin wykonania poszczególnych badań pacjentki uzgadniają osobiście lub telefonicznie pod numerem tel. 75 734 68 68 od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00 – 20.00.

Kolejnym miejscem wykonywania badań jest Centrum Specjalistyczne BIOMED w Bolesławcu przy ul. Komuny Paryskiej 14. Termin wykonania poszczególnych badań pacjentki uzgadniają osobiście lub telefonicznie pod numerem tel. 501 084 798 lub 75 647 34 80 od poniedziałku do piątku w godz. 10. 00 – 17. 30

Program „Profilaktyka próchnicy u dzieci” skierowany do uczniów klas II szkół podstawowych. Realizatorem jest „Chodyra Clinic Dominik Chodyra” w Bolesławcu. W ramach programu wykonany jest przegląd stanu jamy ustnej – ocena stanu uzębienia ze szczególnym zwróceniem uwagi na obecność zmian próchniczych i wad zgryzu (sporządzenie diagramu zębowego) u dzieci z klas II uczęszczających do bolesławieckich publicznych szkół podstawowych.

Rodzice zostają również ukierunkowani w zakresie dalszego postępowania z dzieckiem. Badania wykonywane są na podstawie list sporządzonych i zatwierdzonych przez dyrektorów szkół, po uprzednim zarejestrowaniu się przez rodzica/opiekuna ucznia w „Chodyra Clinic” w Bolesławcu. Miejscem wykonywania badań jest „Chodyra Clinic” Klinika Implantologii i Ortodoncji przy ul. Garncarskiej 1/1A w Bolesławcu.

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetDomoExpert
reklama Zapraszamt
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!