ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4367, 19 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Odprawy celne
reklama UPC zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

30 kwietnia 2017r. godz. 03:02, odsłon: 394, Zlecony tekst
Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?
Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim stała się w ostatnich latach bardzo modna.
Bolesławiec - Informacje: Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? (fot. Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?)

To dlatego, że wnętrza urządzone zgodnie z tym kanonem są jasne i przestronne.

Nowe mieszkanie po skandynawsku

W przypadku urządzania nowego mieszkania aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim nie nastręcza większych trudności pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • podłogi będą wykonane z naturalnego, jasnego drewna,
  • meble są proste w formie i jasne w kolorze,
  • wszystkie meble mają wartość użytkową,
  • materiały dekoracyjne wykonane są z tkanin naturalnych,
  • oświetlenie jest ciepłe.

We wnętrzach skandynawskich nie ma miejsca na zagracenie, dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenia optycznie stają się przestronne.

Stare wnętrza                                                                                                          

Urządzenie starych wnętrz w stylu skandynawskim wymaga wiele zachodu, ale efekty są tego warte. Po pierwsze podłogi, jeżeli są z drewna naturalnego, to trzeba je odnowić i nadać jasny kolor. Podłogi z wykładzin należy zastąpić materiałami naturalnymi.

Największym problemem będzie adaptacja mebli. W większości wypadków wystarczy pomalować je na kolor biały i zmienić gałki, które w stylu skandynawskim wykonane są z białej ceramiki i stanowią główny element dekoracyjny. Łóżka należy ozdobić kolorowymi poduchami i ciepłymi pledami z wełny. Nadadzą one wnętrzu wrażenia przytulności.

Istotnym elementem jest stół. Jak dowiadujemy się z www.casabianca.pl, dla Skandynawów jest to symbol życia rodzinnego i gościnności, dlatego zajmuje miejsce centralne. Wokół niego muszą być wygodne krzesła z drewna i obić naturalnych. Oczywiście w kolorach jasnych. Stół powinny zdobić serwety oraz świece.

Światło jest tym elementem, który nadaje wnętrzom indywidualny charakter. W Skandynawii to bardzo ważny element, ze względu na krótki czas oświetlenia naturalnego. Lampy skandynawskie są oszczędne w formie, najczęściej to połączenie drewna lub metalu z tkaninami naturalnymi lub papierem. Rozmieszczone w różnych miejscach pozwalają nie tylko na uzyskanie odpowiedniego oświetlenia, ale także na stworzenie odpowiedniego nastroju.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
Inne informacje z regionu