ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4219, 24 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama MAXI BUSY!
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

30 kwietnia 2017r. godz. 03:02, odsłon: 372, Zlecony tekst
Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?
Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim stała się w ostatnich latach bardzo modna.
Bolesławiec - Informacje: Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? (fot. Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?)

To dlatego, że wnętrza urządzone zgodnie z tym kanonem są jasne i przestronne.

Nowe mieszkanie po skandynawsku

W przypadku urządzania nowego mieszkania aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim nie nastręcza większych trudności pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • podłogi będą wykonane z naturalnego, jasnego drewna,
  • meble są proste w formie i jasne w kolorze,
  • wszystkie meble mają wartość użytkową,
  • materiały dekoracyjne wykonane są z tkanin naturalnych,
  • oświetlenie jest ciepłe.

We wnętrzach skandynawskich nie ma miejsca na zagracenie, dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenia optycznie stają się przestronne.

Stare wnętrza                                                                                                          

Urządzenie starych wnętrz w stylu skandynawskim wymaga wiele zachodu, ale efekty są tego warte. Po pierwsze podłogi, jeżeli są z drewna naturalnego, to trzeba je odnowić i nadać jasny kolor. Podłogi z wykładzin należy zastąpić materiałami naturalnymi.

Największym problemem będzie adaptacja mebli. W większości wypadków wystarczy pomalować je na kolor biały i zmienić gałki, które w stylu skandynawskim wykonane są z białej ceramiki i stanowią główny element dekoracyjny. Łóżka należy ozdobić kolorowymi poduchami i ciepłymi pledami z wełny. Nadadzą one wnętrzu wrażenia przytulności.

Istotnym elementem jest stół. Jak dowiadujemy się z www.casabianca.pl, dla Skandynawów jest to symbol życia rodzinnego i gościnności, dlatego zajmuje miejsce centralne. Wokół niego muszą być wygodne krzesła z drewna i obić naturalnych. Oczywiście w kolorach jasnych. Stół powinny zdobić serwety oraz świece.

Światło jest tym elementem, który nadaje wnętrzom indywidualny charakter. W Skandynawii to bardzo ważny element, ze względu na krótki czas oświetlenia naturalnego. Lampy skandynawskie są oszczędne w formie, najczęściej to połączenie drewna lub metalu z tkaninami naturalnymi lub papierem. Rozmieszczone w różnych miejscach pozwalają nie tylko na uzyskanie odpowiedniego oświetlenia, ale także na stworzenie odpowiedniego nastroju.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni Hydraulik
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy