ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4276, 20 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

30 kwietnia 2017r. godz. 03:05, odsłon: 475, Zlecony tekst
Czy wiesz, jakie miasto można nazwać inteligentnym?
Coraz częściej spotykamy się z określaniem niektórych miast inteligentnymi.
Bolesławiec - Informacje: Czy wiesz, jakie miasto można nazwać inteligentnym? (fot. Czy wiesz, jakie miasto można nazwać inteligentnym?)

Można się tylko domyślać, co fraza ta w rzeczywistości znaczy, jednak tak naprawdę większa część społeczeństwa nie wie, z czym ma do czynienia.

W tym miejscu postanowiliśmy zebrać wszystkie ważne informacje dotyczące Smart City – inteligentnego miasta, tak by usystematyzować Twoją wiedzę i sprawić, że owy termin już nigdy nie będzie Ci obcy.

 

Co to jest inteligentne miasto?

Główną ideą powstawania tego typu miast jest często wypowiadane przez twórców tego zamysłu hasło: „Smart city – better life”. W tłumaczeniu na polski smart uznajemy jako inteligentne, choć osoby znające język angielski doskonale zdają sobie sprawę z tego, że słówko „smart” posiada także inne znaczenia.

Skupmy się jednak na cechach charakterystycznych tego typu miast. Generalnie rzecz biorąc Smart City powinno być zaawansowane pod względem technologicznym, a także niezwykle funkcjonalne dla jego mieszkańców. Dodatkowo osoby zamieszkujące wspomniane tereny powinny czerpać z tego faktu stosowne korzyści.

Definicja mówi, że inteligentne miasto to takie, które wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne, celem zmaksymalizowania interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej, a także podniesienia świadomości mieszkańców. W teorii bajka, ale jak jest w praktyce?

 

Jakie korzyści czerpią mieszkańcy Smart City?

W tym miejscu warto wspomnieć, że osoby zamieszkujące tego typu miasta powinny mieć powszechny dostęp do informacji o mieście i planach rozwoju. Załatwianie jakichkolwiek spraw w urzędach i instytucjach miejskich powinno odbywać się szybko i sprawnie.

Osoby dysponujące wolnym budżetem powinny mieć możliwość inwestowania w miasto. Nie można zapomnieć o kwestiach oczywistych, czyli sprawnej komunikacji oraz efektywnym działaniu służb miejskich. Bezpieczeństwo przede wszystkim, a jak wiadomo w niektórych częściach kraju działalność służb mundurowych pozostawia wiele do życzenia, dlatego polepszenie obecnego stanu rzeczy jest wręcz priorytetowa.

Jeśli zainteresował Cię temat inteligentnych miast to koniecznie zajrzyj na stronę http://www.arcanagis.pl/kiedy-miasto-jest-inteligentne/, gdzie przeczytasz więcej informacji na ten temat. Dowiesz się wszystkiego o dotychczas zgromadzonych danych i zastosowanych technologiach, a także poznasz znaczenie uczestnictwa mieszkańców w powstawaniu inteligentnego miasta.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogaz
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy