Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
2 listopada 2017r. godz. 10:40, odsłon: 3924, Best Western

Samochodem po Polsce z Best Western

Best Western, największa sieć hoteli na świecie przygotowała 4 propozycje na weekendowe wycieczki z Bolesławca.
Samochodem po Polsce z Best Western - 4 pomysły na wycieczki z Bolesławca
Samochodem po Polsce z Best Western - 4 pomysły na wycieczki z Bolesławca (fot. )

Jaki jest najlepszy sposób na spędzenie jesiennych weekendów? Naszym zdaniem, odpowiedzią na to pytanie wcale nie jest zawinięcie się w koc i przetrwanie w stanie hibernacji aż do początku wiosny! Świetnym sposobem na przełamanie “jesiennej depresji” są z pewnością podróże. Best Western, największa sieć hoteli na świecie przygotowała 4 propozycje na weekendowe wycieczki samochodowe z Bolesławca.

1. Z Dolnego Śląska na Opolszczyznę

Jeśli nie chcecie wyruszać w długą, kilkugodzinną trasę po Polsce to najlepszą opcją będzie krótka, ale niezwykle ciekawa wycieczka do stolicy Dolnego Śląska i pobliskie rejony Opolszczyzny. Pierwszym przystankiem będzie Wrocław, do którego powinniśmy dojechać z Bolesławca w około półtorej godziny. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Brzegu i w Opolu.

Do najważniejszych punktów wycieczki po Wrocławiu należą: rynek Starego Miasta z reprezentatywnym budynkiem Starego Ratusza, Ostrów Tumski z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela i ogrodem botanicznym, rotunda ze słynną Panoramą Racławicką oraz Hala Stulecia z multimedialną fontanną. Wrocław można również zwiedzać spacerując słynnym szlakiem krasnali - w różnych zakątkach stolicy Dolnego Śląska rozmieszczono 300 malutkich figurek sympatycznych postaci, które stały się symbolem miasta. Aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Wrocławia lub odkryć, gdzie znajdują się wszystkie krasnale, polecamy zatrzymać się w stolicy Dolnego Śląska na przynajmniej jedną noc w jednym z dwóch hoteli sieci Best Western we Wrocławiu - Best Western Prima Hotel Wrocław lub Q Hotel Plus Wrocław, BW Premier Collection.

Bolec.Info - zdjęcieFot 1. Wrocławskie Stare Miasto nocą

W kolejny dzień proponujemy zwiedzić dwa urokliwe miasta - Brzeg i Opole. Brzeg słynie przede wszystkim z okazałego Zamku Piastów Śląskich, którego projekt architektoniczny inspirowany był krakowskim Zamkiem Królewskim na Wawelu. Stąd Zamek Piastów Śląskich określany jest często mianem Śląskiego Wawelu. Zaledwie 200 metrów od zamku znajduje się czterogwiazdkowy Hotel Best Western Plus Brzeg Centrum.

Opole to nie tylko Amfiteatr Tysiąclecia, który związany jest nierozłącznie ze słynnym Festiwalem Piosenki Polskiej. Miasto może pochwalić się klimatyczną Starówką, z dobrze zachowanym układem architektonicznym, pamiętającym czasy średniowiecza. Popularną dzielnicą Starego Miasta jest położona nad brzegiem Odry tzw. Opolska Wenecja. Wieczorne iluminacje zabytkowych kamienic tworzą tutaj magiczną atmosferę. Dzieci z pewnością będą zachwycone wizytą w opolskim ZOO, które uznawane jest za jedno z najlepszych w Polsce. W samym centrum miasta mieści się Best Western Hotel Opole Centrum.

Bolec.Info - zdjęcieFot. 2. Zamek Piastów Śląskich - Mały Wawel w okolicach Hotel Best Western Plus Brzeg Centrum

2. Ojcowski Park Narodowy w jesiennych barwach

Jadąc z autostradą A4 możemy w łatwy sposób dojechać z Bolesławca w okolice Krakowa. Jesienią warto zobaczyć tutaj Ojcowski Park Narodowy, który o tej porze roku zachwyca pięknem barw. Dolina Prądnika wciąż pozostaje zielona, co idealnie kontrastuje z żółto-czerwonymi liśćmi i białymi skałami wapiennymi. I to właśnie okazałe wapienie górnojurajskie o unikalnych kształtach sprawiają, że Ojcowski Park Narodowy jest tak chętnie odwiedzany przez turystów.

Ojcowski Park Narodowy, którego symbolem jest nietoperz, to najmniejszy park narodowy w Polsce. Stąd idealnie nadaje się na krótki wypad weekendowy. Do najciekawszych miejsc w obrębie Ojcowskiego Parku Narodowego należą: Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska oraz Jaskinia Łokietka. Każda z tych atrakcji ma swoją unikalną legendę. Według jednego z podań, ogromna Maczuga Herkulesa została ustawiona w Ojcowie przez diabła, który dostał takie zadanie od księcia Twardowskiego. Z kolei o Bramie Krakowskiej mówi się, że kiedy tworzące ją skały wapienne połączą się “zamykając” bramę to będzie to znak końca świata. Jaskinia Łokietka zawdzięcza swoją nazwę legendzie o Władysławie Łokietku, który podobno schronił się w tej grocie uciekając przed wojskami czeskiego króla Wacława II. W okolicy możemy również zwiedzić Zamek w Pieskowej Skale oraz ruiny Zamku Królewskiego w Ojcowie.

Bolec.Info - zdjęcieFot. 3. Maczuga Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale jesienią (Łukasz Śmigasiewicz)

Po wizycie w Ojcowie warto zatrzymać się na noc w Krakowie, gdzie znajduje się kilka hoteli z sieci Best Western. Najbliżej Rynku Starego Miasta tuż przy krakowskich plantach mieści się Best Western Plus Krakow Old Town. To najlepsze miejsce dla osób, które chciałyby mieć na wyciągnięcie ręki wszystkie atrakcje Starówki: Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół Świętego Piotra i Pawła, Brama Floriańska czy Muzeum Czartoryskich z obrazem Leonarda da Vinci “Dama z łasiczką”.

Bolec.Info - zdjęcieFot. 4. Widok na Wawel z Q Hotel Plus Kraków, BW Premier Collection

Z kolei najbliżej Zamku Królewskiego na Wawelu oraz dzielnicy Kazimierz znajduje się Q Hotel Plus Kraków, BW Premier Collection. Osoby, które chciałyby odwiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach mogą wybrać pobliski Best Western Hotel Galicya. Natomiast w okolicach Bronowic zlokalizowane są hotele: Best Western Premier Kraków Hotel i Best Western Efekt Express Kraków Hotel. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się „Rydlówka”, będąca inspiracją do napisania przez Stanisława Wyspiańskiego dramatu „Wesele”.

3. Weekendowy “reset” w cysterskim opactwie

Okres lata pozwala dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednią ilość energii słonecznej, która korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Mała ilość światła w okresie jesienno-zimowym powoduje nasilenie złego samopoczucia, zmęczenie oraz spadek motywacji. Jeśli czujemy, że popadamy w “jesienną depresję” to warto rozważyć opcję podładowania baterii w czasie krótkiego wyjazdu do SPA, w zacisznym miejscu, w pięknych okolicznościach przyrody. To wszystko znajdziemy w Best Western Plus Hotel Podklasztorze w Sulejowie. Do Sulejowa dojedziemy z Bolesławca w około 3,5 godziny.

Best Western Plus Hotel Podklasztorze mieści się w budynkach średniowiecznego opactwa cystersów i położony jest nad rzeką Pilicą i Jeziorem Sulejowskim. Malownicza okolica pozwala turystom na skorzystanie z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjnym takich jak: pływanie na kajakach, żeglarstwo czy wycieczki po okolicznych trasach rowerowych. Z kolei poszukiwacze adrenaliny mogą spróbować swoich sił latając na paralotni lub skacząc ze spadochronu. Po aktywnym dniu pełnym wrażeń, goście mogą zrelaksować się w hotelowej strefie SPA.

Bolec.Info - zdjęcieFot. 5. Best Western Plus Hotel Podklasztorze

XII-wieczne opactwo cystersów w Sulejowie zostało uznane za Pomnik Historii, czyli zabytek o szczególnym znaczeniu dla kultury polskiej. Best Western Plus Hotel Podklasztorze dołożył wszelkich starań, aby podkreślić walory historyczne tego niezwykłego miejsca. Opactwo zyskało nowe życie, a goście mogą przenieść się w podróż w czasie i odpocząć od zgiełku czasów współczesnych. W trakcie pobytu mogą wraz z przewodnikiem zwiedzić cały kompleks opactwa, skosztować staropolskich przysmaków restauracji “Miód i Wino”, a także wziąć udział w wieczorku tematycznym “W Gościnie u Cystersów”.

4. Warszawa na deszczowe dni

Co zrobić kiedy aura pogodowa nie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a nasze dzieci nudzą się w domu przed komputerem? W tym przypadku znakomitym rozwiązaniem będą “atrakcje pod dachem”. Bogatą ofertę znajdziemy w Warszawie. Dojazd do stolicy z Bolesławca zajmie nie więcej niż 4,5 godziny. W Warszawie znajdują się trzy hotele sieci Best Western: Best Western Hotel Felix, Best Western Hotel Portos oraz Best Western Hotel Poleczki.

Najpopularniejszą atrakcją Warszawy, która idealnie nadaje się do zwiedzania w deszczowe dni jest Centrum Nauki Kopernik. Nawet jeśli nasze dzieci nie lubią chodzić do szkoły to w “Koperniku” mogą odkryć fascynujący świat nauki. Wspaniałe, interaktywne wystawy zachęcają do eksperymentowania, a bez ram, ograniczeń, sprawdzianów i ocen, które zachęcają do uczenia się. W razie jakichkolwiek wątpliwości, pomocą służą animatorzy, którzy pomogą w przeprowadzeniu doświadczenia i odpowiedzą na pytania.

Bolec.Info - zdjęcieFot. 6. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (Marek Mazurkiewicz)

Ciekawą lekcją historii będzie dla dzieci i młodzieży wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Otwarte dokładnie w 60. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego należy do grona najnowocześniejszych muzeów na świecie. Wspaniale opowiedziana historia, multimedialne wystawy i oryginalne pamiątki robią wrażenie na turystach z całego świata. Muzeum Powstania Warszawskiego łączy pokolenia i określa je się często jako “muzeum wnuków i dziadków”.

Oczywiście lista miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie nie kończy się na tych dwóch atrakcjach “pod dachem”. Ciekawą alternatywą na deszczowe dni będzie wizyta na Stadionie Narodowym lub wjazd na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki. A jeśli dopisze pogoda to pozostaje nam jeszcze spacer po Trakcie Królewskim, który wiedzie od Placu Zamkowego, przez Łazienki Królewskie aż po Pałac w Wilanowie.

Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA Villaro zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza