ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4336, 18 września 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Nowe informacje30 stycznia 2018r. godz. 10:35, odsłon: 4853, Bolec.Info
Radny kontra burmistrz - bez wyroku
W sądzie w Bolesławcu radny powiatu Zbigniew Mitera domaga się przeprosin od burmistrza Roberta Relicha
Bolesławiec - Informacje: Radny kontra burmistrz - bez wyroku Rober Relich (fot. Bolec.Info)

W Sądzie Rejonowym w Bolesławcu odbyła się dziś kolejna rozprawa w procesie radnego Rady Powiatu Zbigniewa Mitery i burmistrza Nowogrodźca, Roberta Relicha. Z komputera Relicha na forum Bolec.Info umieszczono w zeszłym roku taki wpis komentujący wygląd radnego:Mitera domaga się przeprosin, Relich nie przyznaje się do winy. Na dzisiejszej rozprawie stwierdził, że nie wie kto zamieścił komentarz, że rozmawiał o tym z domownikami i oni też nie wiedzą. Jak stwierdził, prowadzi dom otwarty, w którym bywa wiele osób. On sam nie czuje się kimś, kto mógłby prowadzić wśród rodziny i znajomych dochodzenie w tej sprawie.

Burmistrz stwierdził również, że wpis ten nie jest obraźliwy. Podkreślił także, że on sam i jego współpracownicy byli wielokrotnie obrażania w anonimowych komentarzach, także przez współpracowników radnego Mitery ze stowarzyszenia VE-TO. 

Sądowi przedstawiono także ustalenia policji, z ktorych wynika, że anonimowy komentarz pod adresem burmistrza dodano na naszym forum również z domu radnego Mitery. Wpis te mówił o tym, że burmistrz "jest jak Janosik, tylko zabiera biednym a daje bogatym". W komentarzu nazwano także zastępcę burmistrza "cwaniaczkiem".

Robert Relich podkreślił, że od 10 lat jest wystawiony na anonimową krytykę hejterów i dotychczas nie wyciągał konsekwencji wobec nich rozumiejąc, że pełni funkcję publiczną poddawaną krytyce. Rozważa jednak zmianę podejścia i pociąganie do odpowiedzialności prawnej osób, które przekraczają w tej krytyce granice. 

Robert Relich nazwał komentarz na temat radnego "ironiczną oceną" i podkreślił, że Mitera, jako osoba publiczna, też musi być świadomy tego, że jest poddawany krytyce.

Radny Mitera stwierdził, że wpis na forum bardzo go uraził, bo on sam nigdy nie miał problemów z alkoholem. Na pytanie pełnomocnika burmistrza, radcy prawnego Ryszarda Piertrasa, o to czy był kiedyś na spotkaniu Anonimowych Alkoholików, oświadczył że nie był. 

Pełnomocniczka radnego zawnioskowała m.in. o przesłuchanie rodziny burmistrza. Pełnomocnik Roberta Relicha - o przesłuchania Marcina Marczewskiego z portalu Bolec.Info, gdyż, jak wynikało z wypowiedzi stron, nie do końca rozumieją one zasady funkcjonowania naszego forum i systemu komentarzy. 

Sąd do 13 lutego dał stronom czas na rozpatrzenie możliwości dojście do porozumienia.
Jeśli nie znajdą one kompromisu, jak wynika z deklaracji złożonych na sali, wezwani zostaną świadkowie, przesłuchiwana może być rodzina burmistrza a on sam może złożyć pozwy przeciwko tym, którzy to jego atakują na forach.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej na Portalu Bolec.Info w tekstach: Z komputera burmistrza obrażono radnego oraz Radny kontra burmistrz.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Pąsowy Wrzos   30 stycznia 2018r. o 13:47

~Pąsowy Wrzos

Postów:

ale ładne zdjęcie mogę go sobie wziąć a jak tam sprawa w sądzie za nasze czy za tego ładnego Pana
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladożółty Nachyłek   30 stycznia 2018r. o 17:01

~~Bladożółty Nachyłek

Postów:

Panie burmistrzu . Dla czego Pan twierdzi publicznie, że członkowie "VE-TO " pana obrażają. Ma pan jakieś wyroki w tej materii, czy jedynie subiektywne odczucie. Zniesławia Pan członków Stowarzyszenia chcąc sam dochodzić prawem satysfakcji za zniesławienie. Czy wykorzystywanie Organów Ścigania i Wymiaru Sprawiedliwości w ogóle nie nosi już cech OBŁĘDU ? Czy i kiedy dotrze do przedstawicieli władz ,że znaleźli się w nowej rzeczywistości i nazywa się to DEMOKRACJA , że są środki masowego komunikowania się . Nie dochodzi do władz, że nadużycia mogą być z różnych stron ? Czy to nie aby megalomania ,że władza jest w pożo i broń boże o władzy źle. Panie burmistrzu nie poda Pan wszystkich do Sądu a może tak czerpać wskazówki z tych wpisów ,m potraktować to jako kubeł wody na głowę ? Ma Pan czas na to wszystko ? Rynek rozkopany w środku zimy ,przedsiębiorcy nie mają dochodu a muszą płacić podatki ,które w sporej części pochłoną procesy. Ten wpis też do Sądu ? Policja nie ma co robić ? Sądy nie mają co robić ? Ludzie po 20 lat czekają na rozstrzygnięcia a tu seria donosów na opozycję ? Ile społeczeństwo kosztują już te procesy ? Ile kosztują procesy ze strefą ? ile kilometrów dróg by za to wybudowano ? Ja uważam ,że jest to tekst krytykujący, ale znając realia mogę być kolejny. Nie wpiszę nazwiska bo nie chcę ułatwiać nikomu zadania. Najłatwiej krytykę nazwać hejtem i już władza dobra. Ktoś kiedyś powiedział ,że "wszystkich się nie da zastraszyć" co by to nie miało znaczyć. Życzę tym wpisem opanowania się wszystkim.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jasnobrązowy Wrotycz   30 stycznia 2018r. o 18:32

~Jasnobrązowy Wrotycz

Postów:

Uważam, że Pan Burmistrz ma rację twierdząc, ze stowarzyszenie Ve-to go obraża. Bo tak jest niestety. Nie sprawdzają faktów, tylko za wszystko obwiniają Pana Burmistrza...może to, ze nie było śniegu w tym roku, też jest winą Pana Burmistrza? Pomyślcie szanowni czlonkowie Ve-to...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   30 stycznia 2018r. o 18:43

Bernard

Postów: 1059

~~Bladożółty Nachyłek napisał(a): Panie burmistrzu . Dla czego Pan twierdzi publicznie, że członkowie "VE-TO " pana obrażają. Ma pan jakieś wyroki w tej materii, czy jedynie subiektywne odczucie.


Policja, po wnioskach burmistrza, ustaliła użytkowników komputerów czy też sieci z których dodawano konkretne komentarze. Trzy z tych osób/adresów są związane z VE-TO.

To fakty i materiał dowodowy w tej sprawie, nie odczucia.

Jakkolwiek tłumaczenie burmistrza w stylu "Nie wiem kto ode mnie z domu pojechał radnego Miterę na Bolcu" brzmi po prostu... no brzmi jak brzmi, to jego oponenci, jak wykazał na rozprawie, mogą się teraz podobnie tłumaczyć.

Może czas, żeby całe to towarzystwo dorosłych ludzi z komputerami z których jakiś NieWiadomoKto napiernicza anonimowo na forach na oponentów umówiło się na kawę i ustaliło jakieś cywilizowane formy rywalizacji i debaty politycznej?


bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Konopny Żywotnikowiec   30 stycznia 2018r. o 18:48

~Konopny Żywotnikowiec

Postów:

Ale chyba juz była "przerabiana" sytuacja, ze ktos obrażał Pana Burmistrza a potem się tłumaczył że komus udostępnił komputer...nie bylo tak? A poza tym Panie Bernardzie...Burmistrza oczerniają nie tylko w sieci...i ja o tym wiem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   30 stycznia 2018r. o 18:54

Bernard

Postów: 1059

~Konopny Żywotnikowiec napisał(a): Ale chyba juz była "przerabiana" sytuacja, ze ktos obrażał Pana Burmistrza a potem się tłumaczył że komus udostępnił komputer...nie bylo tak? A poza tym Panie Bernardzie...Burmistrza oczerniają nie tylko w sieci...i ja o tym wiem.Akurat sytuacji z panem Relichem nie pamiętam ale znam co trzy inne sytuacje gdy właściciel sieci/komputera twierdził że on nie wie kto to z jego IP napisał.

Może to głupie, ale problemy z szukaniem winnych zmniejszyłoby wprowadzenie takiej odpowiedzialności jak przy fotoradarach. Twoje auto ale ty nie prowadziłeś? Wskaż winnego albo sam ponieś konsekwencje.

Tak, wiem, że są zmienne IP itd. Ale jednak zwykle w takie głupoty związane z anonimowością wpadają ludzie, którym tylko wydaje się, że są anonimowi.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bławatna Dabecja   30 stycznia 2018r. o 18:57

~~Bławatna Dabecja

Postów:

Pan Burmistrz Relich jest dorosłym człowiekiem,zatem pisanie na osobistym komputerze o 20.30 w sobotę obelg w stosunku do opozycyjnego radnego jest bez klasy .Mam wrażenie,że czas Pana Roberta R. kończy się. Oby.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Fioletowa Czarnuszka   30 stycznia 2018r. o 19:00

~Fioletowa Czarnuszka

Postów:

A ja uwazam, ze całkiem bez klasy jest zachowanie niektorych czlonków Ve-to, ktorzy szukają byle okazji, aby "dokopac" Panu Burmistrzowi...I nie przebierają w środkach. To jest żenujące.6
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeProfiDomoExpert
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy
Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.