ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3881, 20 czerwca 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy

Tekst zlecony
Jaki powinien być najlepszy materac dla seniora?
11 lutego 2018r. godz. 12:02, odsłon: 1140

Odpowiednie wsparcie kręgosłupa osób starszych jest kluczowym elementem prawidłowego funkcjonowania.

Bolesławiec - Informacje: Jaki powinien być najlepszy materac dla seniora?
Jaki powinien być najlepszy materac dla seniora? (fot. )

Zobacz jak wybrać materac przyjazny dla układu kostnego seniora.

Dziś mamy bezproblemowy dostęp do rozmaitych materacy dla seniorów. Wiele z nich zdaje się być kuszącą obietnicą długotrwałego zdrowia i satysfakcji z wypoczynku. Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że obietnice te nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Właśnie dlatego wybierając idealny materac dla seniora, należy kierować się faktami.

Materac dla seniora – jak wybrać najlepszy?

Cyrkulacja powietrza nie powinna pozostawać obojętna

Wybierając zarówno materac dla seniora, jak i każdy inny materac do łóżka należy pamiętać, aby umożliwiał on swobodną cyrkulację powietrza. Warto wspomnieć, że materace wykonane z niskiej jakości materiałów nie przepuszczają powietrza, przez co stają się idealnym miejscem do błyskawicznego gromadzenia się wilgoci, zarówno z powietrza, jak i tej pochodzącej z ciała. Co z kolei jest idealnym środowiskiem do natychmiastowego rozwoju bakterii i grzybów. Dobre materace zapewniają bezproblemowy przepływ powietrza, pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury ciała, a także okazują się o wiele bardziej higieniczne niż ich wątpliwej jakości odpowiedniki.

Nieustanne wsparcie układu kostnego to podstawa

Niemalże wszyscy seniorzy, którzy zastanawiają się jaki materac wybrać, borykają się z nie lada zagwozdką. Jedni mówią, że idealny materac powinien być jak najbardziej twardy. Zaś inna grupa ludzi mówi, że materac dla seniora powinien być przede wszystkim miękki. Warto wziąć pod lupę wszystkie mity, bowiem nieodpowiednio dobrany materac może nieść za sobą katastrofalne skutki.

Warto pamiętać, że twardy materac dla seniora jest niewygodny, a także wymusza niekorzystną pozycję ciała podczas snu. Zamiast wspierać układ kostny, twardy materac pogarsza całą sytuację. Podobnie rzecz ma się przy materacach miękkich. Otóż należy zaznaczyć, że idealny materac dla seniora powinien być nieustannym wsparciem dla obolałego układu kostnego. Dobre materace nie stawiają oporu, ale również nie poddają się bezwiednie naciskowi jakie wywiera ciało.

Z pomocą przychodzi idealne wsparcie kręgosłupa seniora, jakim jest materac termoelastyczny, który doskonale współgra z układem kostnym każdego człowieka. Materace termoelastyczne nie stawiają uparcie oporu, ale także nie poddają się bezwiednie pod naciskiem ciała. I właśnie dlatego materace termoelastyczne cieszą się taką popularnością. Każdej nocy na bieżąco reagują na potrzeby kręgosłupa, a także całego układu kostnego, ponadto bez przerwy dostosowują się do wywieranego nacisku oraz do aktualnego położenia ciała.

Jak się okazuje, materace termoelastyczne są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla seniorów. Swoją rolę spełnią jako wsparcie kręgosłupa dla ludzi w każdym wieku. Osoby starsze z pewnością odczują stopniowo zmniejszające się dolegliwości bólowe, zaś dorośli i młodzież zawczasu zadbają o swój kręgosłup i znacznie zmniejszą ryzyko występowania schorzeń układu kostnego w przyszłości.()


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


  Inne informacje z Bolesławca:
  - 19.06.2018, Finał Turnieju Wsi już niedzielę
  - 19.06.2018, Wyjątkowe meble z Karkonoszy
  - 19.06.2018, Brak zainteresowanych środkami unijnymi?
  - 19.06.2018, Kto jest na zdjęciu?
  - 19.06.2018, Aluminiowy koń w Bolesławcu
  - 19.06.2018, Koncert z okazji 100-lecia Niepodległości
  - 19.06.2018, Bartmed w Top Medical
  - 18.06.2018, Złodziej gazet zatrzymany
  - 18.06.2018, Motocyklista zderzył się z porsche
  - 18.06.2018, Naleśnikowy Kraśnik Dolny
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

REKLAMA NC+ zaprasza