ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3911, 20 lipca 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Aktivmed zaprasza

Tekst zlecony
Oświetlenie blatów w kuchni – co wybrać?
6 marca 2018r. godz. 08:51, odsłon: 1259

Przy kuchennych blatach wykonujemy różne obowiązki...

Bolesławiec - Informacje: Oświetlenie blatów w kuchni – co wybrać?
(fot. Oświetlenie blatów w kuchni – co wybrać?)

Przy kuchennych blatach wykonujemy różne obowiązki, między innymi zajmujemy się obieraniem warzyw, przygotowywaniem ciast, myciem czy szykowaniem kanapek. Właśnie dlatego blaty w kuchni powinny być też odpowiednio oświetlone. Na co warto się zdecydować?

Najczęściej w kuchni umieszczamy jedną główną lampę sufitową – jej zadaniem jest ogólne oświetlenie pomieszczenia. Jednak zdarza się, że taka lampa to za mało, aby móc komfortowo korzystać z blatów kuchennych. Gdy światło pada zza naszych pleców, wtedy tworzymy cień, dlatego prace kuchenne będą jeszcze trudniejsze.

Właśnie dlatego w nowych kuchniach najczęściej stosuje się dodatkowe oświetlenie blatów. Tutaj do dyspozycji mamy kilka różnych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z nimi razem z nami!

1. Oświetlenie z okapu kuchennego

To najprostsze rozwiązanie, które nie musi pociągać za sobą wysokich kosztów. Dzisiaj wiele okapów kuchennych wyposażone jest w lampkę albo lampki, które włączamy jednym przyciskiem na okapie. Dają światło skierowane w dół, które pada na kuchenkę oraz dodatkowo na jej okolicę.

Oświetlenie z okapu kuchennego sprawdzi się wtedy, gdy wykonujemy prace kuchenne właśnie w obszarze snopu światłą. Nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem w większej kuchni, ale w tej mniejszej może się sprawdzić.

2. Taśmy ledowe pod szafkami

Kolejna propozycja na oświetlenie blatów w kuchni to wykorzystanie taśm ledowych, które umieszczane są pod szafkami. Najczęściej zabezpieczane są wtedy dodatkowymi profilami, aby ładnie rozpraszać światło. Pełnią one również funkcję ochronną, czyli zabezpieczają diody LED przed zabrudzeniem i zniszczeniem.

Taśmy LED pozwalają nam na równomierne oświetlenie blatów kuchennych. Jest jednak jeden minus, a mianowicie potrzebujemy szafek albo półek nad blatami, aby je zamontować.

3. Oczka świetlne pod szafkami

Nasza następna sugestia to oczka świetlne umieszczane pod szafkami albo półkami. Tutaj także do wyboru mamy kilka rozwiązań.Możemy zdecydować się na montowane w szafkach oczka, które podłączone są do sieci, albo możemy wybrać bezprzewodowe oczka, które przyklejane są do spodu mebli – w tym przypadku nie musimy już prowadzić okablowania, ale musimy pamiętać o wymianie baterii.

4. Oczka albo reflektory w suficie nad blatem lub na meblach

Warto też wskazać na jeszcze jedną możliwość, a mianowicie wykorzystanie oczek świetlnych albo reflektorów umieszczanych w suficie nad blatem albo montowanych na szczycie mebli kuchennych. Wtedy światło także pada na blat, ale z wyższej odległości.

Oczka i reflektory możemy zakupić w dwóch wariantach, a mianowicie jako ledowe albo halogenowe. LED-y w tym przypadku są lepszym wyborem – są bardziej energooszczędne, żywotne, nie nagrzewają się.

Zaciekawią cię również: Wiszące lampy kuchenne z Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/16-lampy-do-kuchni(Zlecony tekst)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


  Inne informacje z Bolesławca:
  - 19.07.2018, Charytatywny bieg dla małej Julii startuje!
  - 19.07.2018, W samo południe 19 lipca - NA ŻYWO
  - 19.07.2018, Chcesz zostać żółnierzem?
  - 19.07.2018, Spłonęło auto osobowe
  - 18.07.2018, Zmarła ofiara wypadku
  - 18.07.2018, Kino Forum najlepsze
  - 18.07.2018, Konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich
  - 18.07.2018, Wypadek na drodze do Kliczkowa
  - 18.07.2018, Czyje to rzeczy?
  - 18.07.2018, Ostatnia wola Dariusza Muchy
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

REKLAMA Aktivmed zaprasza