ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3937, 15 sierpnia 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy

Tekst zlecony
Konto firmowe i korzyści z niego wynikające
21 marca 2018r. godz. 12:59, odsłon: 383

Odpowiednie konto bankowe nie tylko ułatwi obsługę firmowych finansów.

Bolesławiec - Informacje: Konto firmowe i korzyści z niego wynikające
(fot. Konto firmowe i korzyści z niego wynikające)

Odpowiednie konto bankowe nie tylko ułatwi obsługę firmowych finansów, ale pozwoli również optymalizować wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nic dziwnego, że wybierając bank, w którym zamierzamy utworzyć rachunek firmowy, pod uwagę bierzemy wszelkiego rodzaju koszty i opłaty związane z korzystaniem z konta. Chcesz złożyć konto firmowe? Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę.

Możliwość założenia konta firmowego daje nam znacząca większość banków, począwszy od gigantów rynku bankowego, aż po małe, lokalne banki i kasy spółdzielcze. O tym, gdzie najbardziej opłaca się założyć konto dla naszej firmy, powinniśmy zdecydować indywidualne, uwzględniając takie parametry jak częstotliwość korzystania z konta, sposób dokonywania płatności, czy liczbę osób upoważnionych do korzystania z rachunku i wykonywania na nim operacji. O ile niektóre czynniki faktycznie mają indywidualny charakter, o tyle pewne parametry rachunku bankowego, takie jak opłaty za prowadzenie konta, warto przekalkulować, aby wiedzieć, który bank zapewni najtańszą obsługę przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

Najważniejsze parametry konta firmowego

Podstawowym czynnikiem, który wpływa na koszty prowadzenia rachunku firmowego, jest oczywiście opłata za jego posiadanie. Niektóre banki oferują darmowe konto dla firm, jednak w większości należy liczyć się z opłatami – od kilku, do nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Opłaty dotyczą nie tylko prowadzenia rachunku, ale także wykonywanych operacji. Banki pobierają prowizje za przelewy, dlatego warto porównać ich wysokość w poszczególnych ofertach. Poszczególne banki walczą o klienta, oferując niskie prowizje lub ich zupełny brak. Jeśli zamierzamy wykonywać przelewy zagraniczne, warto również poznać cennik takiej usługi.

Wybierając najlepsze konto dla swojej firmy, powinniśmy zwrócić uwagę również na dostęp online do rachunku bankowego. Co prawda, dziś jest to już standard, aczkolwiek poszczególne banki obsługują różne metody płatności (np. przelewy natychmiastowe). Warto zwrócić uwagę również na stopień zabezpieczeń logowania i bezpieczeństwo danych. Warto sprawdzić, czy dany bank oferuje konto z dostępem na urządzenia mobilne.

Ranking kont firmowych – zobacz gdzie warto założyć konto

Kolejne opłaty i prowizje, z jakimi możemy spotkać się przy zakładaniu konta firmowego, to m.in.: opłata za wydanie i użytkowanie karty do bankomatu, prowizja pobierana przy wypłacie gotówki oraz inne. Zastanawiasz się w jakim banku najlepiej założyć konto firmowe? Podpowiedzią może być najnowszy ranking kont firmowych na firmowybank.pl.(Zlecony tekst)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


  Inne informacje z Bolesławca:
  - 14.08.2018, Policja apeluje o rozsądek na drodze
  - 14.08.2018, Czy jesteś za zmianą czasu?
  - 14.08.2018, Wybory samorządowe 21 października
  - 14.08.2018, Zmarł ks. Ryszard Jerie
  - 14.08.2018, Najpierw białko, potem rzeźba
  - 13.08.2018, Niebezpieczne drzewa nad Bobrem
  - 13.08.2018, Gabriel Karaszewski wicemistrzem Polski
  - 13.08.2018, Uczcili pamięć śp. Stanisława Wizy
  - 13.08.2018, Złodziej damskich torebek zatrzymany
  - 13.08.2018, Wypadek w Ocicach
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

Bolesławieckie Święto Ceramiki (15-19.08.2018r.) - serwis specjalny
Pamiętajmy o bezpieczeństwie! Pamiętajmy o bezpieczeństwie!