25 maja 2018r. godz. 10:21, odsłon: 2585, Bolec.Info/ Pachnik

Orientacja na medale

Siedem medali dla uczniów z terenu Gminy Warta Bolesławiecka.
Biegi na orientacje sukcesy  zawodników z gminy Warta Bolesławiecka
Biegi na orientacje sukcesy zawodników z gminy Warta Bolesławiecka (fot. Pachnik)

Siedem medali dla uczniów z terenu Gminy Warta Bolesławiecka

w „Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Dzieci w Biegu na Orientację”.

Kilkunastoosobowa grupa dzieci ze Szkół w Raciborowicach, Iwinach oraz „rodzynek” reprezentujący II Prywatne Gimnazjum z Bolesławca ( również mieszkaniec Gminy Warta Bolesławiecka) Stanisław Pachnik wystartowali w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Dzieci w Biegu na Orientację. Zawody odbyły się 24 maja w Parku Szczytnickim we Wrocławiu.

Zawody były niezwykle udane dla naszych reprezentantów. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Iwinach zostali drużynowymi Mistrzami Dolnego Śląska, a dziewczynki z Raciborowic uplasowały się na drugim miejscu.

Indywidualnie było równie rewelacyjnie. W kategorii K11 Julka Halewicz wygrała, a Sonia Szeliga uplasowała się na drugiej pozycji. O dwa lata starsza Wiktoria Kulka (K13) zdobyła brązowy medal. Wszystkie trzy dziewczynki z Raciborowic.

W kategorii chłopców najwyżej uplasowali się Jędrzej Pachnik – kategoria M13 (SP Iwiny), oraz jego o trzy lata starszy brat Stanisław Pachnik (II Prywtne Gimnazjum Bolesławiec) kategoria M16. Obaj zdobyli złote medale. Ponadto czwarte miejsca zajęli: Gracjan Dwojak (M13) i Kacper Dominiak (M11) – SP Iwiny, a także Emilia Piecek (K16) Z Gimnazjum w Iwinach. Tak więc niewiele zabrakło, a medali mogło być jeszcze więcej !!!

Pozostali zawodnicy spisali się na miarę swoich możliwości i przyczynili się do sukcesu swoich drużyn.