ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4158, 24 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Praca w Godzieszowie
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony19 listopada 2018r. godz. 08:42, odsłon: 1753, Zlecony tekst
Dom w jedności z naturą. Deski elewacyjne.
Nowoczesna architektura stara się odnaleźć pełną integrację z przyrodą. Stanowi to odpowiedź na trendy eko.
Bolesławiec - Informacje: Dom w jedności z naturą. Deski elewacyjne. (fot. Dom w jedności z naturą. Deski elewacyjne. )

Dom w jedności z naturą. Deski elewacyjne.

Nowoczesna architektura stara się odnaleźć pełną integrację z przyrodą. Stanowi to odpowiedź na trendy eko oraz dążenia do ścisłego związku z otaczającą nas naturą. Dom i ogród powinny pasować do siebie i się uzupełniać. Coraz więcej inwestorów przy wykańczaniu elewacji, decyduje się na położenie drewna, które wizualnie jest ciekawszym rozwiązaniem od dominujących baranków. Naturalne drewno bardzo dobrze prezentuje się na nowoczesnych domach. Daje również możliwość ciekawej odnowy starszych budynków.

Deski elewacyjne: https://www.komplexmarket.pl/13-deski-elewacyjne dobrze komponują się z innymi materiałami. Współgrają z cegłą, klinkierem, betonem, jak również stalą. Mogą być położone na wiele możliwych sposobów: poziomo, pionowo i pod kątem 45 stopni. Mnogość rozmiarów oraz form desek pozwala na idealne dopasowanie elewacji do wizji projektu. Przy ich wyborze warto, jest zwrócić uwagę na jakość oraz zdecydować się na kupno deski w renomowanym sklepie, w którym dostępne są certyfikowane produkty np w Komplex Market. Dzięki temu zakup będzie miał gwarancję i będzie spełniał normy narzucone przez Unię Europejską. Nie zaleca się kupowania desek z małych tartaków. Nawet jeśli drewno jest dobrej jakości, to niepoprawne składowanie drewna na świeżym powietrzu, naraża je na zawilgocenie z powodu deszczu.

Najczęściej stosowanym rodzajem deski elewacyjnej jest deska z modrzewia syberyjskiego lub modrzewia europejskiego. Popularne są również świerk, jesion i sosna. O wiele rzadziej wykorzystuje się drewno egzotyczne. Gatunki te są bardzo trwałe, cechuje się również dobrą odpornością na szkodliwe warunki zewnętrzne, czy na powstawanie grzyba, czy szkodniki. Powinny posiadać odpowiedni stopień wilgoci (około 15%). Chroni to deskę przed odkształcaniem się pod wpływem warunków pogodowych. Alternatywą do tradycyjnych desek jest drewno, które nie wymaga impregnacji np Thermory Thermo Drewno.

Ważnym aspektem jest sam montaż. Decyduje on o trwałości elewacji oraz jej estetyce. Poprawnie zamontowana elewacja będzie trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Trzeba również pamiętać o regularnej impregnacji desek. Prawidłowo pielęgnowane i impregnowane deski elewacyjne będą ozdobą naszego domu przez wiele lat.

Decydując się na ten rodzaj elewacji, nie tylko dekoruje się przestrzeń, ale również wybiera się zdrowe oraz ekologiczne rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się zarówno w budynkach publicznych, nowoczesnych osiedlach wielorodzinnych, jak i w prywatnych domach. Wyjątkowo estetycznie prezentuje się w otoczeniu zieleni. Trzeba nadmienić, że w Polsce tradycja układania desek na elewacji jest długa: najstarsze zachowane kościoły, stare zabudowania czy gospodarstwa itd. Rozwiązanie to jest bardzo często wybierane również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w krajach Europy Zachodniej.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetKlekusiowoDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy
Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.