ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4244, 18 czerwca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

BolecSzort11 stycznia 2019r. godz. 10:48, odsłon: 14033, Kazimierz Marczewski
Termy dużo drożej
Taniej tylko dla posiadaczy Bolesławieckiej Karty Mieszkańca.
Bolesławiec - Informacje: Termy dużo drożej NOCNY RELAKS W TERMACH BOLESŁAWIEC (fot. Krystian Kawa)

Bolesławieckie Termy w 2019 wprowadziły nowe, wyższe ceny za swoje usługi. Jak poinformował nas kierownik Bolesławieckich Term, radny Rady Miasta Łukasz Jaźwiec, podwyżka cen jest spowodowana wzrostem kosztów utrzymania Term.

- Dla mieszkańców Bolesławca, którzy mają Bolesławiecką Kartę Mieszkańców podwyżka cen jest praktycznie niezauważalna, waha się od 4 do około 10%, czyli kilkadziesiąt groszy np. za godzinny pobyt na Termach. Ogólnie mówiąc ci, co płacą podatki w Bolesławcu, nie powinni znacznie odczuć tej podwyżki - mówi Łukasz Jaźwiec dla Bolec.Info.

- Natomiast ceny dla osób z poza Bolesławca za niektóre usługi wzrosły do około 100 %. Jesteśmy jednostką budżetową i nie nastawiamy się na zysk. Musimy jednak pokrywać koszty za media, wzrost płac itp. Namawiam mieszkańców Bolesławca do zakładania Karty Mieszkańca.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

~Jaskrawożółty Rojnik   12 stycznia 2019r. o 18:11

~Jaskrawożółty Rojnik

Postów:

Może oświeci nas w temacie drastycznych podwyżek na sportowych obiektach ich szef Dudyński Jacek? Ten od nieczynnego lodowiska na Spacerowej ... Zarządzanie,zarządzanie..
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szkarłatnoczerwony Rdest   12 stycznia 2019r. o 18:38

~~Szkarłatnoczerwony Rdest

Postów:

Hi, hi... Ani ja radny, ani kierownik, a już do p. Łukasza to mi lata świetlne. Podwyżki w Termach interesują mnie jednak tyle, co cena bimbru u producenta w Rosji. Nie chodzę tam i nie czuję takiej potrzeby. Ważnym jest jednak dla mnie, by Termy były samowystarczalne finansowo, bo wówczas budżet miasta (na który i ja się składam) nie będzie miał dodatkowego obciążenia. Wypowiadam się w tym "szokującym" temacie, bo uważam, że Redakcja przekroczyła w nim zasadę neutralności politycznej. Atakuje kierownika, sugerując, że skoro jest przy tym i radnym miejskim, to nie powinien zgodnie z ekonomią zarządzać obiektem, a zgodnie z interesem korzystających z Term klientów, bo część z nich to mieszkańcy Bolesławca. Komentujący (chyba w części korzystający z usług basenów) uważają, że wyrobienie sobie Karty Mieszkańca (trwa to ok. 10 min.) i płacenie niemal jak dotychczas to katorga znacznie większa, niż kilkukrotna w tygodniu wizyta w Termach. Kierownika krytykują ponadto "obcy" z okolicznych Gmin i miast, bo skoro korzystali dotąd z usług Term, to mają przecież prawo dyktować ceny na tym obiekcie. Nie dadzą im tego prawa, to oni do Term nie przyjdą. Smutne. Pan Lukasz pewnie popadł w żałobę, bo gość oznajmił, że bywał tam - nawet z żoną nieraz - a teraz już nie przyjedzie. Inny - w ramach protestu - będzie jeździł do Polkowic, jeszcze inny, odkrył prawdziwą twarz p. Łukasza, bo podwyżki zostały wprowadzone po październikowych wyborach, a nie przed nimi. Za nic mając fakt, że do końca 2018 r. cennik był taki, jak przed wyborami, a teraz jest nowy rok i opłata klimatyczna wymusiła podwyżki cen energii, a co za tym idzie i wielu innych opłat. Dla bezmyślnych to oszukał ich pan Łukasz, przy tajnym poparciu dyrektora MOSiR i cichym nakazie Prezydenta Miasta. Oj, ludzie, ale wam się powaliło w głowach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Liliowoniebieski Lubczyk   12 stycznia 2019r. o 18:51

~~Liliowoniebieski Lubczyk

Postów:

~~Szkarłatnoczerwony Rdest napisał(a): Hi, hi... Ani ja radny, ani kierownik, a już do p. Łukasza to mi lata świetlne. Podwyżki w Termach interesują mnie jednak tyle, co cena bimbru u producenta w Rosji. Nie chodzę tam i nie czuję takiej potrzeby. Ważnym jest jednak dla mnie, by Termy były samowystarczalne finansowo, bo wówczas budżet miasta (na który i ja się składam) nie będzie miał dodatkowego obciążenia. Wypowiadam się w tym "szokującym" temacie, bo uważam, że Redakcja przekroczyła w nim zasadę neutralności politycznej. Atakuje kierownika, sugerując, że skoro jest przy tym i radnym miejskim, to nie powinien zgodnie z ekonomią zarządzać obiektem, a zgodnie z interesem korzystających z Term klientów, bo część z nich to mieszkańcy Bolesławca. Komentujący (chyba w części korzystający z usług basenów) uważają, że wyrobienie sobie Karty Mieszkańca (trwa to ok. 10 min.) i płacenie niemal jak dotychczas to katorga znacznie większa, niż kilkukrotna w tygodniu wizyta w Termach. Kierownika krytykują ponadto "obcy" z okolicznych Gmin i miast, bo skoro korzystali dotąd z usług Term, to mają przecież prawo dyktować ceny na tym obiekcie. Nie dadzą im tego prawa, to oni do Term nie przyjdą. Smutne. Pan Lukasz pewnie popadł w żałobę, bo gość oznajmił, że bywał tam - nawet z żoną nieraz - a teraz już nie przyjedzie. Inny - w ramach protestu - będzie jeździł do Polkowic, jeszcze inny, odkrył prawdziwą twarz p. Łukasza, bo podwyżki zostały wprowadzone po październikowych wyborach, a nie przed nimi. Za nic mając fakt, że do końca 2018 r. cennik był taki, jak przed wyborami, a teraz jest nowy rok i opłata klimatyczna wymusiła podwyżki cen energii, a co za tym idzie i wielu innych opłat. Dla bezmyślnych to oszukał ich pan Łukasz, przy tajnym poparciu dyrektora MOSiR i cichym nakazie Prezydenta Miasta. Oj, ludzie, ale wam się powaliło w głowach.


Łukasz Berecie ,ty masz tyle do gadania w termach co i w radzie .NaPISz jeszcze że Romek nic nie wie że ty ( hahahahahahaha) podwyższyłeś ceny w łaźni.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szkarłatnoczerwony Rdest   12 stycznia 2019r. o 19:05

~~Szkarłatnoczerwony Rdest

Postów:

Lubczyku Drogi, dam Ci darmową poradę - bez żadnej podwyżki powyborczej - zmień lekarza, bo ten, z którym masz kontakt albo wcale, albo źle Cię zdiagnozował. Nigdy nie byłem kierownikiem w żadnej firmie publicznej, nigdy nie byłem radnym, i nie jestem p. Łukaszem. A tak już całkiem merytorycznie w temacie Twoich dywagacji - Prezydent Miasta musi wiedzieć o tego typu planach, jak podwyżki cen za usługi miejskich instytucji. Od tego jest Prezydentem. Jeśli dyrektor MOSiR i kierownik Term rzeczowo, ekonomicznie i racjonalnie uzasadnili swoje plany, to mądry prezydent (a w Bolesławcu takiego, na szczęścia, mamy) popiera tego typu działania. Bez względu na to czy jest to przed wyborami czy po nich. Proste? Zresztą w Polsce to zawsze jesteśmy albo po jakiś wyborach, albo przed nimi :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtozielona Szydlica   12 stycznia 2019r. o 19:37

~~Żółtozielona Szydlica

Postów:

~~Szkarłatnoczerwony Rdest napisał(a): Lubczyku Drogi, dam Ci darmową poradę - bez żadnej podwyżki powyborczej - zmień lekarza, bo ten, z którym masz kontakt albo wcale, albo źle Cię zdiagnozował. Nigdy nie byłem kierownikiem w żadnej firmie publicznej, nigdy nie byłem radnym, i nie jestem p. Łukaszem. A tak już całkiem merytorycznie w temacie Twoich dywagacji - Prezydent Miasta musi wiedzieć o tego typu planach, jak podwyżki cen za usługi miejskich instytucji. Od tego jest Prezydentem. Jeśli dyrektor MOSiR i kierownik Term rzeczowo, ekonomicznie i racjonalnie uzasadnili swoje plany, to mądry prezydent (a w Bolesławcu takiego, na szczęścia, mamy) popiera tego typu działania. Bez względu na to czy jest to przed wyborami czy po nich. Proste? Zresztą w Polsce to zawsze jesteśmy albo po jakiś wyborach, albo przed nimi :)


,,9 stycznia 2019 roku Rada Miasta Bolesławiec uchwaliła budżet na 2019 rok. Przedłożony przez prezydenta Bolesławca budżet na 2019 r. zamyka się następującymi wielkościami: po stronie dochodów 184.002.623 zł, po stronie wydatków 179.176.501,28 zł. Planowaną nadwyżkę budżetu w wysokości 4.826.121,72 zł przeznacza się na spłatę zaciągniętych kredytów, pożyczek i wyemitowanych obligacji. Zadłużenie z tytułu zaciągniętych pożyczek, kredytów i wyemitowanych obligacji na koniec roku 2019 wyniesie 35.891.506,24 zł, co stanowi 19,51 % planowanych dochodów.''

Kumasz Rdest ,36 milionów na minusie !
Więc przestań pisać te Kocham Bolec.Info ety o tym jak to chłopaki z łaźni przekonywali Piotrka .
Dzięki za fachową lekarską poradę ,ja niestety tak jak ty ,nie jestem medykiem.
Czasami bywam w odwiedzinach na ul.1000 lecia ,tam pacjenci uważają ze oni są zdrowi a yebnięci są lekarze .
Jak jest z tobą , widzę sam się leczysz ?

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złocistobrązowa Żurawka   12 stycznia 2019r. o 20:27

~Złocistobrązowa Żurawka

Postów:

36 mln długu to jest planowana kwota na koniec roku. Obecnie dług wynosi ponad 40 mln.
Ps. Radny powinien walczyć żeby mieszkańcom nie pogarszać warunków. A co my tu mamy?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtozielona Szydlica   12 stycznia 2019r. o 20:39

~~Żółtozielona Szydlica

Postów:

~Złocistobrązowa Żurawka napisał(a): 36 mln długu to jest planowana kwota na koniec roku. Obecnie dług wynosi ponad 40 mln.
Ps. Radny powinien walczyć żeby mieszkańcom nie pogarszać warunków. A co my tu mamy?


On ma tyle do gadania w tej radzie ,co żyd w GG .Przyd.pas będzie cię do śmierci przekonywał ze 100% podwyżka ceny jest bardzo dobra dla mieszkańców .Jak nie uwierzysz ,toś chory .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szkarłatnoczerwony Rdest   12 stycznia 2019r. o 20:54

~~Szkarłatnoczerwony Rdest

Postów:

Niecałe 20% przychodów. Tyle ma wynieść zadłużenie budżetu miasta. Przepisy znasz? Wiesz do jakiego poziomu można zadłużyć Gminę? Wiesz, że jeśli jest plan spłaty tego długu - chociażby przez kilka lat - to on praktycznie nie istnieje? Znasz w Polsce podobnej wielkości jak nasz, samorząd bez planowanego zadłużenia? Wiesz co to są inwestycje, obligacje? Wiesz czym się różni dotacja od subwencji? Znasz przepisy regulujące funkcjonowanie samorządu? Wiesz co to jest RIO i jakie ma prawa i obowiązki? Wiesz, że wszelkie instytucje państwowe oceniające projekt bolesławieckiego budżetu oceniły go, jako dobry, logiczny i racjonalny? Szydlico, skoro dla Ciebie autorytetem jesteś tylko Ty sam, to po co w ogóle żyjesz w jakimkolwiek społeczeństwie. Wyjedź na bezludną wyspę, gdzie tylko Ty ustalał będziesz prawa i zasady i nie męcz się w cywilizowanym świecie, gdzie obowiązują jakieś zasady. Mądre czy głupia, ale są i trzeba się ich trzymać. Żegnam ozięble albowiem dyskusja z takimi osobnikami, jak Ty, uwłacza nie tylko mojej inteligencji, ale przypuszczam, że większości Bolecnautów wykorzystującym do myślenia organ zwany mózgiem . Pozdrawiam i życzę nie za mocno związanego kaftana.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

MORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni Hydraulik
reklama Zapraszamt
Inne informacje z regionu
reklama Hotel Garden zaprasza