ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4307, 20 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

16 stycznia 2019r. godz. 11:57, odsłon: 1227, Bolec.info
X Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego
"Biegamy - Pomagamy"
Bolesławiec - Informacje: X Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego Bieg dla Piotrka (fot. Arkadiusz Sarama)

„Biegamy – Pomagamy” – takie motto przyświeca organizatorom i uczestnikom wszystkich etapów „X Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego”. W Iwinach nie było inaczej, pobiegliśmy dla Piotra Kołodzieja mieszkańca Iwin, od urodzenia dotkniętego chorobą SMA (tj. rdzeniowy zanik mięśni). Sobota 12.01.2019 roku, zapisze się jako ważne i chwalebne wydarzenie w życiu społeczności lokalnej. Wiele osób z naszej gminy pracowało nad przygotowaniem imprezy, a jeszcze więcej wzięło w niej udział. Jest to tak naprawdę jedyna otwarta masowa impreza w naszej okolicy  o charakterze sportowo – rekreacyjnym.  W tym roku bieg ukończyło w sumie 243 osoby (46 osób w biegach dla dzieci i 197 w biegu głównym). Nie policzyliśmy ile z tego to „nasi”, ale już na „oko” widać, iż  liczba na pewno oscyluje w granicach  70 osób, do tego drugie tyle kibiców! Nas organizatorów najbardziej cieszy fakt coraz większego zainteresowania  mieszkańców Gminy Warta Bolesławiecka.

Walor sportowo-rekreacyjny  imprezy nie jest bez znaczenia, ale zdecydowanie ważniejszy jest aspekt społeczny tj. integrowanie się wokół tego wydarzenia. Najważniejsza jednak jest realizacja  celu jakim jest pomoc  doświadczonemu przez los Piotrkowi Kołodziejowi i jego rodzinie. Nie chodzi tutaj o współczucie, bo tego im najmniej potrzeba. Po prostu wsparcia materialnego oraz  pokazanie, iż nie są sami i mogą na naszą pomoc liczyć. Moi drodzy daliście temu wspaniały dowód w sobotę 12 stycznia ! Bieg stał się pretekstem do zorganizowania tej akcji i wyszedł fantastycznie. Byliście bardzo ofiarni.  Fanty, które licytowaliście padły głównie Waszym łupem !!!  Koszulki, które dowieźli nasi przyjaciele z Lubina, m.in. koszulka treningowa Reprezentanta Polski-Mistrza Świata Łukasza Kaczmarka, była bardzo wysoko licytowana. Koszulkę tę bardzo chciał mieć jeden z naszych gimnazjalistów Daniel. Licytował dopóki nie zabrakło mu pieniędzy i musiał odpuścić. Jednak po licytacji podszedł i ofiarował pieniądze Piotrowi, które miał przeznaczone na koszulkę (300 zł !!!). Ofiarodawców było znacznie więcej. Piotr i jego rodzina byli obecni przez całą imprezę, część pomagała w obsłudze zawodów, część biegała. Wszystkich chyba w pewnym momencie dopadły emocje i ścisnęły za gardło. Nie nam oceniać zawody, ale chyba wypadło naprawdę dobrze i stanęliśmy na wysokości zadania.

Podziękowania dla Regionalnego Centrum Sportu z Lubina, za ich profesjonalizm w przeprowadzeniu zawodów szczególnie Zbyszkowi Harendarzowi za koordynację działań zarówno RCS-u jak i naszych. Markowi Dłubale – ojcu Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego, za dziesięcioletnią współpracę oraz za dostarczenie fantów na licytację. Panu Mirosławowi Kopczyńskiemu – dyrektortowi Gminnego Centrum Kultury za wsparcie i wyrozumiałość związaną z naszymi oczekiwaniami i prośbami. Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu w Iwinach Pani Elżbiecie Koryluk – Sowie, za udostępnienie szkoły. Paniom Ali i Anieli z obsługi szkoły, za posprzątanie bałaganu po imprezie. Pani Bożenie i Agnieszce za wspaniałą grochówkę. Dorocie Krawiec za zaangażowanie w przygotowanie i pomoc w sfinansowaniu statuetek dla zwycięzców. Podobnie dziękuję paniom radnym z Iwin: Ewie Kulik i Józefie Świtaniak za opłacenie statuetek. Firmie Jumping Frog z Lubina za udostępnienie karnetów na swoje zajęcia. Wojtkowi i Małgosi Pachnik, za opracowanie plakatu, dyplomu oraz pracę w biurze zawodów. Anecie Sołtysiak za zabezpieczenie medyczne. Rodzicom naszych dzieci, za upieczenie przepysznych domowych ciast. Panu Arkadiuszowi Saramie za dokumentację fotograficzną. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, uczniów naszego gimnazjum. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej  imprezy, a  tych których nie wymieniłem z imienia i nazwiska ze względu na luki w pamięci (to już ten wiek !), przepraszam.

Na koniec trzeba z kronikarskiego obowiązku dodać iż „Spacerek dla Piotra” jest jednym z etapów (6 etap) Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. W całym cyklu bierze udział dziesięciu zawodników z Iwin i Lubkowa i świetnie im idzie, zajmują czołowe miejsca w swoich kategoriach. Ich wyniki można śledzić na stronie RCS Lubin lub www.feniks-timing.pl.

tekst: Dariusz Pachnik
zdjęcia: Arkadiusz Sarama

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Granatowoszara Pragnia   16 stycznia 2019r. o 19:46

~Granatowoszara Pragnia

Postów:

Jak zwykle po fakcie. WOŚP bało się konkurencji
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Zuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENA
reklama Hotel Garden zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama UPC zaprasza
Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.