ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4306, 19 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu22 stycznia 2019r. godz. 10:35, odsłon: 1700, Football Academy
Turniejowe zmagania Football Academy Bolesławiec
Szęść drużyn z Bolesławca grało w turniejach w kraju i poza granicami
Bolesławiec - Informacje: Turniejowe zmagania Football Academy Bolesławiec FA na wyjazdach (fot. Football Academy/Bolec.info)

Zaczynając od najmłodszych, rocznik 2012 udał się na dwa turnieje, do Jeleniej Góry oraz do Czech. Turnieje w tym roczniku były prowadzone bez klasyfikacji końcowej, a śmiało można powiedzieć, że wszyscy zawodnicy tego dnia byli zwycięzcami. Nasi młodzi adepci futbolu zdobyli mnóstwo bramek rywalizując z drużynami w Czechach oraz w rozgrywkach organizowanych przez OZPN Jelenia Góra. Trener prowadzący Piotr Fita podsumował: "Widząc radość jaką sprawia moim zawodnikom gra w piłkę, cieszę się, że w tak młodym wieku mogą rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych miast oraz zza granicy. W przyszłości ten etap szkolenia i rozgrywania turniejów na pewno przełoży się na bardzo dobry rozwój moich podopiecznych i coraz wyższe umiejętności piłkarskie".

Zawodnicy z rocznika 2011 w zastępstwie prowadzeni przez trenera Remika i trenera Grześka udali się na turniej organizowany przez Karkonosze Jelenia Góra. Początek turnieju był dla naszych zawodników pechowy, ale po rozstawieniu drużyn w fazie pucharowej zawodnicy pokazali pełnię swoich umiejętności i wygrali rozgrywki zajmując ostatecznie 1 miejsce w lidze Ekstraklasa. Trener Remik po turnieju nie krył zadowolenia: "Jestem pod wielkim wrażeniem tego jak zawodnicy przekładają umiejętności nabywane na treningach w gry turniejowe. Mimo pechowego początku, bardzo dobra gra 1x1 pozwoliła naszym zawodnikom wygrać swoją grupę i zdobyć nagrody, które w tym wieku są dodatkową motywacją do jeszcze większego zaangażowania w treningi."

Rocznik 2010 mógł sprawdzić swoje umiejętności na tle zagranicznych rywali i rozegrał swój turniej podobnie do młodszych kolegów w Czechach. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 3 miejsce. W tej kategorii wiekowej stawiamy cały czas na indywidualne umiejętności zawodników, dzięki temu mogliśmy zobaczyć wiele popisów indywidualnych i ciekawych dryblingów. Trener Damian prowadzący drużynę w zastępstwie podsumował: "Zawodnicy z rocznika 2010 zaprezentowali bardzo dobrą grę indywidualną. Umiejętności, które mają w tak młodym wieku pozwalają nam spokojnie patrzeć w przyszłość z nadzieją na wychowanie bardzo dobrych zawodników. Błędy, które się czasami przytrafiają są normalne w tym wieku i trzeba dążyć do ich zmniejszenia z turnieju na turniej, ale należy pamiętać, żeby jednocześnie nie blokować rozwoju indywidualnego zawodnika."

Zawodnicy trenera Grześka Kmiecika z rocznika 2009 wystąpili dwoma zespołami na turnieju w Zgorzelcu. Rywalizując w kategorii Orlik z często starszymi zawodnikami nasi chłopcy zajęli ostatecznie 2 i 5 miejsce. Trener Grzesiek podsumował: "Dobra gra moich drużyn w tym turnieju była podsumowaniem regularnej pracy, którą zawodnicy wykonują na treningach. Ich zaangażowanie, chęć szybkiej gry z dużą ilością dryblingów oraz krótkich podań pokazała, że szkolenie przebiega w sposób prawidłowy. W tym wieku każdy zawodnik chciałby wygrywać turnieje, dla mnie jednak ważniejszy jest styl w jakim gramy bo to się przełoży w starszym wieku na rozumienie gry i prawidłowy rozwój moich podopiecznych." Warto podkreślić, że aż trzech zawodników otrzymało wyróżnienia indywidualne, Dawid Jankowski, Oskar Listwan oraz Bartosz Medecki.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogaz
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama MAXI BUSY!
Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Sylwia Grzeszczak i fajerwerki na koniec BŚC

Trwa koncert Sylwii Grzeszczak. Plac przed sceną wypełniony po brzegi. Za moment pokaz fajerwerków - NA ŻYWO