ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4188, 23 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Praca
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu22 stycznia 2019r. godz. 10:35, odsłon: 1610, Football Academy
Turniejowe zmagania Football Academy Bolesławiec
Szęść drużyn z Bolesławca grało w turniejach w kraju i poza granicami
Bolesławiec - Informacje: Turniejowe zmagania Football Academy Bolesławiec FA na wyjazdach (fot. Football Academy/Bolec.info)

Zaczynając od najmłodszych, rocznik 2012 udał się na dwa turnieje, do Jeleniej Góry oraz do Czech. Turnieje w tym roczniku były prowadzone bez klasyfikacji końcowej, a śmiało można powiedzieć, że wszyscy zawodnicy tego dnia byli zwycięzcami. Nasi młodzi adepci futbolu zdobyli mnóstwo bramek rywalizując z drużynami w Czechach oraz w rozgrywkach organizowanych przez OZPN Jelenia Góra. Trener prowadzący Piotr Fita podsumował: "Widząc radość jaką sprawia moim zawodnikom gra w piłkę, cieszę się, że w tak młodym wieku mogą rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych miast oraz zza granicy. W przyszłości ten etap szkolenia i rozgrywania turniejów na pewno przełoży się na bardzo dobry rozwój moich podopiecznych i coraz wyższe umiejętności piłkarskie".

Zawodnicy z rocznika 2011 w zastępstwie prowadzeni przez trenera Remika i trenera Grześka udali się na turniej organizowany przez Karkonosze Jelenia Góra. Początek turnieju był dla naszych zawodników pechowy, ale po rozstawieniu drużyn w fazie pucharowej zawodnicy pokazali pełnię swoich umiejętności i wygrali rozgrywki zajmując ostatecznie 1 miejsce w lidze Ekstraklasa. Trener Remik po turnieju nie krył zadowolenia: "Jestem pod wielkim wrażeniem tego jak zawodnicy przekładają umiejętności nabywane na treningach w gry turniejowe. Mimo pechowego początku, bardzo dobra gra 1x1 pozwoliła naszym zawodnikom wygrać swoją grupę i zdobyć nagrody, które w tym wieku są dodatkową motywacją do jeszcze większego zaangażowania w treningi."

Rocznik 2010 mógł sprawdzić swoje umiejętności na tle zagranicznych rywali i rozegrał swój turniej podobnie do młodszych kolegów w Czechach. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 3 miejsce. W tej kategorii wiekowej stawiamy cały czas na indywidualne umiejętności zawodników, dzięki temu mogliśmy zobaczyć wiele popisów indywidualnych i ciekawych dryblingów. Trener Damian prowadzący drużynę w zastępstwie podsumował: "Zawodnicy z rocznika 2010 zaprezentowali bardzo dobrą grę indywidualną. Umiejętności, które mają w tak młodym wieku pozwalają nam spokojnie patrzeć w przyszłość z nadzieją na wychowanie bardzo dobrych zawodników. Błędy, które się czasami przytrafiają są normalne w tym wieku i trzeba dążyć do ich zmniejszenia z turnieju na turniej, ale należy pamiętać, żeby jednocześnie nie blokować rozwoju indywidualnego zawodnika."

Zawodnicy trenera Grześka Kmiecika z rocznika 2009 wystąpili dwoma zespołami na turnieju w Zgorzelcu. Rywalizując w kategorii Orlik z często starszymi zawodnikami nasi chłopcy zajęli ostatecznie 2 i 5 miejsce. Trener Grzesiek podsumował: "Dobra gra moich drużyn w tym turnieju była podsumowaniem regularnej pracy, którą zawodnicy wykonują na treningach. Ich zaangażowanie, chęć szybkiej gry z dużą ilością dryblingów oraz krótkich podań pokazała, że szkolenie przebiega w sposób prawidłowy. W tym wieku każdy zawodnik chciałby wygrywać turnieje, dla mnie jednak ważniejszy jest styl w jakim gramy bo to się przełoży w starszym wieku na rozumienie gry i prawidłowy rozwój moich podopiecznych." Warto podkreślić, że aż trzech zawodników otrzymało wyróżnienia indywidualne, Dawid Jankowski, Oskar Listwan oraz Bartosz Medecki.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


KlekusiowoDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw Klevet
reklama KOMFORT zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza