ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4277, 21 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony23 stycznia 2019r. godz. 16:29, odsłon: 2371, Zlecony tekst
Jak łatwo zwrócić zakupy do sklepu online?
Początek roku nierozerwalnie kojarzy się z wyprzedażami. Któż z nas nich nie lubi?
Bolesławiec - Informacje: Jak łatwo zwrócić zakupy do sklepu online? Jak łatwo zwrócić zakupy do sklepu online? (fot. )

Chyba każdego ucieszy sukienka przeceniona o kilka złotych czy marynarka za połowę pierwotnej ceny. Co jednak zrobić, kiedy zakup jest nietrafiony? Na szczęście część rzeczy można zwrócić.

To, czy możesz zwrócić daną rzecz, zależy od miejsca, w jakim została kupiona. Wedle polskiego prawa konsument ma prawo zwrotu wszystkich towarów zakupionych przez internet. Ustawodawca określił przy tym, że na zwrot jest aż 14 dni, ale niektóre sklepy internetowe umożliwiają zwracanie towarów nawet przez 30 dni od momentu ich odebrania. Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku zwrotów towarów zakupionych w sklepach stacjonarnych. Tutaj to sprzedający ustala, czy przyjmie zwrot, czy nie. Sklep może umożliwić zwracanie towarów na konkretnych zasadach, np. za okazaniem paragonu i przed upływem określonego czasu, ale może też tego zabronić.

Z uwagi na to, że obecnie mnóstwo zakupów kupujemy przez internet, możliwość zwrotu nietrafionego towaru występuje znacznie częściej, niż to miało miejsce przed erą zakupów internetowych. Jeśli konkretny sklep ma podpisaną umowę z wybraną firmą kurierską, załatwienie zwrotu jest prostsze, a co w sytuacji, kiedy nie ma takiej umowy? Wtedy musisz samodzielnie zlecić zwrot zakupów i najlepiej zrobić to za pośrednictwem serwisu Furgonetka.pl. Furgonetka to broker kurierski, czyli serwis pośredniczący w zamawianiu kuriera.

W ofercie serwisu Furgonetka znajduje się obecnie ponad 10 firm kurierskich, które mogą odwieźć Twój nietrafiony prezent do sklepu, w którym go kupiono. Ceny gwarantowane przez serwis Furgonetka są znacznie niższe niż ceny nadania w momencie zlecania przesyłki bezpośrednio w wybranej firmie kurierskiej. Możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas, bo zlecenie zwrotu będzie znacznie szybsze, niż normalnie. Pamiętaj tylko by do zwracanych towarów dołączyć wypełniony dokument odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Zwrotu możesz dokonać łatwo między innymi dzięki usłudze UPS Access Point. Zamówienie tej usługi jest możliwe w momencie, kiedy przynajmniej jedna strona transportu jest punktem, czyli w przypadku, kiedy to Ty nadasz paczkę w punkcie lub kiedy adresat odbierze ją w punkcie. Oczywiście w tym przypadku zarówno nadanie, jak i odbiór mogą mieć miejsce w punkcie, ale zanim nadasz paczkę do odebrania w taki sposób, skontaktuj się z odbiorcą (sklepem) i dowiedz, czy taka forma jest możliwa – część sklepów wymaga, by zwrot był zaadresowany do siedziby firmy.

Jak nadać paczkę UPS Access Point, sprawdzisz na stronie www.furgonetka.pl.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Lombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRparts
reklama VW zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama VW zaprasza