ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4278, 22 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama UPC zaprasza
reklama
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony23 stycznia 2019r. godz. 16:33, odsłon: 90, Zlecony tekst
Jak zostać świadomym konsumentem herbacianym?
Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów w Polsce.
Bolesławiec - Informacje: Jak zostać świadomym konsumentem herbacianym? Jak zostać świadomym konsumentem herbacianym? (fot. )

Mało tego, jesteśmy czwartym państwem w Europie jeśli chodzi o jej spożycie. Z roku na rok, spożywamy jej coraz więcej i nie zapowiada się, by rynek herbaty się skurczył. Czy jednak jako konsumenci stajemy się coraz bardziej świadomi? Czy zwracamy uwagę na to co ściągamy z półek sklepowych? A może zwyczajnie konsumujemy bez większych refleksji, gdyż kupujemy jedynie ładne opakowania, z których wydobywa się piękna woń, niekoniecznie herbaciana?

Edukacja herbaciana

Przygodę z herbatą najlepiej jest zacząć od pogłębiania wiedzy na jej temat. Jak odszukać tę właściwą, gdy Internet dosłownie ugina się pod naporem treści o tematyce herbacianej? Szczególnie, gdy coraz częściej jest to wiedza pochodząca z niewiadomych źródeł, a co gorsze - autorzy tekstów kopiują treści od innych, powielając tym samym mnóstwo błędów. Najprostszym rozwiązaniem będzie odnalezienie blogów herbacianych, pisanych przez pasjonatów herbaty. Warto jest również brać udział w wydarzeniach organizowanych w całej Polsce, które w ostatnim czasie przyciągają coraz większe rzesze ludzi.

No dobrze, ale czego szukać?

Na początku można szukać ciekawostek na temat herbaty. Są osoby, które nie zdają sobie sprawy, że każda herbata pochodzi z jednej rośliny. Dopiero różnorodny proces obróbki liści sprawia, że na sklepowych półkach możemy znaleźć herbatę czarną, zieloną, oolong, żółtą, białą czy pu erh. Dalszym krokiem będzie poznanie procesu obróbki tychże liści, a także skąd pochodzi herbata lub… co herbatą nie jest. Aby zdobyta wiedza pomagała nam wejść na dobry tor – powinniśmy również herbatę pić. Wydaje się to oczywiste, ale niestety zdarza się, że osoby mający szeroką wiedzę na temat herbaty jej nie piją!

Czym więc kierować się przy wyborze dobrej herbaty?

Gdy poznamy podstawy, udajmy się do sklepu i porozmawiajmy ze sprzedawcą. Zapytajmy o kraj pochodzenia, datę zbiorów. Możemy również poprosić o więcej szczegółów, takich jak proces produkcji, dostawców, czy choćby smak (nie zapach!). Próbujmy dowiedzieć się jak najwięcej, gdyż im więcej informacji zdobędziemy, tym łatwiej będzie nam dokonać wyboru. Idealnie byłoby, gdybyśmy mogli takiej herbaty spróbować przed zakupem i ocenić jej walory smakowe.

Dobra rada na koniec – unikajmy herbat sztucznie aromatyzowanych oraz takich, które pachną zbyt intensywnie. Bardzo często jest to oznaka słabej jakości herbaty, zamaskowanej przepięknym zapachem. Po zakupie takich produktów, możemy być rozczarowani jej smakiem, gdyż oprócz badzo intensywnego zapachu nie będziemy nic czuć. Szukajmy herbat klasycznych - to dzięki nim poznajmy piękno herbaty!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy