ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4188, 23 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Praca
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony7 lutego 2019r. godz. 17:00, odsłon: 1661,
Ruszyła rekrutacja do Publicznego Liceum Oxpress
Oxpress szybciej informuje o wynikach naboru.
Bolesławiec - Informacje: Ruszyła rekrutacja do Publicznego Liceum Oxpress Publiczne Liceum Oxpress (fot. Publiczne Liceum Oxpress)

1-go lutego Publiczne Liceum Oxpress rozpoczęło nabór do pierwszych klas licealnych. W ubiegłym roku kandydaci musieli logować się na specjalnej platformie, gdzie wybierali kilka szkół i interesujące ich profile. To system, w razie braku miejsc w placówce pierwszego wyboru, przenosił uczniów do szkół drugiego i trzeciego wyboru.
W tym roku szkolnym dyrekcja Liceum Oxpress zrezygnowała z powyższego systemu. Formularze zgłoszeniowe w wersji papierowej można będzie składać w głównym sekretariacie Zespołu Oxpress przy ul. Tyrankiewiczów 22 już od początku lutego. Decyzja o przyjęciu – lub jego braku – zostanie wydana w ciągu 7 dni od daty złożenia dokumentów.

- Oczekujemy, że osoby, które złożą podania do Liceum Oxpress mają swoje priorytety i cele i wiedzą, co nasza szkoła może im zaoferować. Dlatego nie będziemy czekać na wyniki egzaminów i koniec roku szkolnego: Oxpress to miejsce dla tych, którzy są twórczy i kreatywni, nie boją się nauki i naprawdę chcą coś w życiu osiągnąć. My dajemy im narzędzia, dzięki którym będą bez problemu poruszać się w zmieniającej się rzeczywistości rynku pracy. Absolwent naszej placówki będzie mógł wybrać się na dowolne studia, lub – ze względu na znakomitą znajomość języka obcego – podjąć naukę na uczelniach zagranicznych. Wiemy, że określenie życiowej drogi w wieku kilkunastu lat to trudne zadanie, dlatego pragniemy dać młodzieży możliwość jak największego spektrum wyboru na przyszłość. 
Myślę, że wszystkim osobom ubiegającym się o przyjęcie do Liceum Oxpress decyzja o takim sposobie rekrutacji bardzo ułatwi życie. W trybie postępowania rekrutacyjnego kandydaci szybko otrzymają odpowiedź o przyjęciu do Liceum Oxpress. Jeżeli coś pójdzie nie po ich myśli, zawsze będą mogli spokojnie ubiegać się o miejsca w innych liceach –mówi dyrektor PLO Oxpress, Monika Pluszczewicz.

Bycie uczniem Liceum Oxpress ma szereg innych, nie mniej istotnych zalet:

- Nie sposób pominąć kwestii bezpieczeństwa, która była i jest dla nas sprawą priorytetową. Wszystkie placówki Oxpress posiadają kodowane wejścia, a także wyposażone są w systemy kamer zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Ten zabieg ma zabezpieczać wszystkich naszych uczniów przed osobami obcymi, bo w szkole, zarówno na linii uczeń – uczeń jak uczeń – nauczyciel, panuje bardzo przyjazna, niemal rodzinna atmosfera i jest naprawdę bezpiecznie. –podkreśla założyciel Oxpressu, Dariusz Tyrakowski.

Warto podkreślić, że Publiczne Liceum Oxpress jest bezpłatne, a mimo tego oferuje co najmniej 5 godzin języka angielskiego tygodniowo – w tym również zajęcia z Native Speakerem. Żadna inna szkoła nie ma takiej oferty. Nacisk kładziony jest również na język polski, matematykę, informatykę i chemię. Zwiększona liczba godzin tych przedmiotów, a także małe klasy i swobodna, bezstresowa atmosfera zapewnią idealne warunki do nauki. A tym, którym zależy także na rozwoju fizycznym, Liceum zapewnia dostęp do infrastruktury sportowej w postaci dwóch nowych, doskonale wyposażonych sal gimnastycznych, zlokalizowanych przy Alei 1000-lecia 48.

W celu zasięgnięcia bardziej szczegółowych informacji oraz złożenia dokumentów zapraszamy do Biura Obsługi Ucznia w budynku przy ul. H. i W. Tyrankiewiczów 22. Zajęcia lekcyjne odbywają się w budynku przy Alei Tysiąclecia 48.

Autor: Oxpress

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetKlekusiowoDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Hotel Garden zaprasza