ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4157, 23 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony7 marca 2019r. godz. 09:33, odsłon: 2024, ARiMR/Bolec.info
Dopłaty bezpośrednie za 2019 rok
Oświadczenie może być złożone jedynie przez rolnika.
Bolesławiec - Informacje: Dopłaty bezpośrednie za 2019 rok Siedziba ARiMR w Bolesławcu (fot. ARiMR/Bolec.info)

Dopłaty bezpośrednie za 2019 rok

Szanowni Państwo! Drodzy Rolnicy!

Od 15 marca wchodzimy w okres kampanii związanej z dopłatami bezpośrednimi. Rok 2019 jest drugim, w którym polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-202 w formie elektronicznej – poprzez aplikację eWniosekPlus.

Podobnie jak w 2018 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadziła możliwość złożenia przez beneficjentów Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku ubiegłym. Wprowadzona procedura zdecydowanie ułatwia wnioskowanie o dopłaty. Termin na złożenie Oświadczenia potwierdzającego brak zmian przypada od 15 lutego do 14 marca 2019 r.

Oświadczenie może być złożone jedynie przez rolnika, który zadeklarował we wniosku złożonym w 2018 r. powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha oraz ubiegał się wyłącznie o:

  • jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu,

  • płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (płatność ONW) (PROW 2014-2020),

  • wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013),

  • premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020),

 Uwaga! Oświadczenia składa się JEDYNIE w wersji papierowej. Można je złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę w Biurze Powiatowym ARiMR w Bolesławcu. Oświadczenie może również zostać przesłane za pośrednictwem Poczty Polskiej - wówczas o terminie wpływu zadecyduje data stempla pocztowego.  

Wniosek o przyznanie płatności na rok 2019 należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus w terminie od 15 marca do 15 maja 2019 r.

Wniosek o przyznanie płatności może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do dnia 10 czerwca 2019 r. Za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od dnia 16 maja 2019 r., stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia Biura Powiatowego ARiMR w Bolesławcu przy ulicy Komuny Paryskiej 38. W celu ułatwienia dostępu do aplikacji eWniosekPlus w biurze zostaną uruchomione stacje komputerowe. Wykwalifikowana kadra odpowie również na wszystkie Państwa pytania i udzieli pomocy technicznej dotyczącej obsługi aplikacji.
 

Z wyrazami szacunku

Szymon Pogoda

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR

w Bolesławcu

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

CasusMORENAZuraw KlevetKlekusiowoDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazję
reklama Mrowka zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Efekt-Okna zaprasza
Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.