ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4185, 20 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Proseca zaprasza
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

21 marca 2019r. godz. 10:21, odsłon: 913, Powiat Bolesławiecki/Bolec.info
Kulinarne Firemki
Lekcja dla smakoszy
Bolesławiec - Informacje: Kulinarne Firemki Kulinarne firemki (fot. Powiat Bolesławiecki)

Jest smacznie, zdrowo i nic nie ma prawa się zmarnować, dokładnie jak w prawdziwej restauracji. Technicy żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych zorganizowali bar sałatkowy. To firemka, którą prowadzą uczniowie. Sami dbają o zaopatrzenie, ważą, mierzą, wybierają przepisy, improwizują, prowadzą buchalterię; płacą rachunki, podatki. Dbają o zachowanie porządku i czystość, a na koniec zjadają to, co udało się przyrządzić.


Firemki to unijny projekt, w którym udział biorą powiatowe szkoły. Nie ma dwóch takich samych firemek. Uczniowie wybrali zajęcia zgodne z profilem nauki. Szkoły zapewniają sprzęty, w tym konkretnym przypadku zaplecze kuchenne, opiekę specjalistów. Pieniądze np. na produkty pochodzą z unijnych funduszy. Uczniowie do swoich kulinarnych eksperymentów nie muszą dopłacać. Gdyby taki bar sałatkowy mógł działać na serio i sprzedawać swoje wyroby, z pewnością nie zabrakłoby mu klientów. 
Oprócz tego, uczniowie odwiedzają „projektowych” partnerów w Czechach – i odwrotnie - wymieniają się doświadczeniami, porównują jak w ich krajach prowadzi się działalność gospodarczą. Firemki to również nauka przedsiębiorczości.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


KlekusiowoDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw Klevet
reklama Promedica zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Hotel Garden zaprasza