ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4185, 20 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Promedica zaprasza
reklama Praca
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony21 marca 2019r. godz. 11:16, odsłon: 1005, Zlecony tekst
Tunele foliowe - doradzamy jak wybrać najlepsze
Samodzielna uprawa warzyw i owoców jest coraz popularniejsza.
Bolesławiec - Informacje: Tunele foliowe - doradzamy jak wybrać najlepsze Tunele foliowe - doradzamy jak wybrać najlepsze (fot. )

Nie, nie wracamy myślą do czasów słusznie minionych, w których ludzi uprawiających pomidory, sałatę czy kwiaty pod szkłem nazywało się badylarzami, a władza słusznie miniona zarzucała im, że szklarnie to widomy dowód na kolaborację z prywaciarzami.

Popularność związana jest z faktem, że mamy coraz bardziej proekologiczne nastawienie do naszych codziennych działań i jeśli tylko istnieje taka możliwość, żeby samemu wyhodować sobie zdrowe nowalijki albo mieć całoroczny dostęp do owoców i warzyw wolnych od chemii - korzystamy z tego. 

Tunele ogrodowe z folii odpornej zarówno na działanie czynników atmosferycznych jak i na uszkodzenia mechaniczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto dysponuje ogrodem bądź działką. Z uwagi na lekkość konstrukcji oraz użycie nowoczesnych materiałów, tunele foliowe nie przypominają wyglądem dawnych siermiężnych szklarni. Ale ich zasada działania jest taka sama: pomagają stworzyć maksymalnie przyjazne środowisko wzrostu i rozwoju dla delikatnych roślin, które dodatkowo chronione są przed kaprysami coraz bardziej nieprzewidywalnej pogody.

Czym kierować się przy wyborze tunelu do ogrodu? 

Kiedy zapadnie już decyzja o zakupie tunelu foliowego, warto znaleźć sklep, dysponujący modelami w wielu rozmiarach oraz co najmniej dwóch kolorach - tradycyjnym białym oraz zielonym. Mnogość rozmiarów umożliwi nam wkomponowanie tunelu nawet w najmniejszy ogród czy działkę - także w mieście. Kolor zielony, z kolei, ułatwi wtopienie się tunelu w roślinność, jeśli zależy nam na tym, żeby był on jak najmniej widoczny. Obok tych dwóch cech, zwróćmy uwagę na: 

  • rodzaj folii; nowoczesna folia na tunele powinna być wykonana z polietylenu (PE) o gramaturze 140g/m2, warto znaleźć taką, która dodatkowo wzmocniona jest wtopioną weń siatką z polipropylenu (PP) - taka folia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz ma doskonałe właściwości termoregulacyjne i doskonale przepuszcza światło słoneczne (UWAGA: nowoczesna folia na tunele ma filtr UV)
  • konstrukcję; foliowe tunele ogrodowe są lekkie, ale stabilne; zawdzięczają to konstrukcji ze stalowych obustronnie ocynkowanych profili. Konstrukcja z rurek aluminiowych czy z tworzywa sztucznego nigdy nie będzie tak wytrzymała i sztywna
  • liczbę i rozmieszczenie okien; liczba okien powinna być dostosowana do długości tunelu, warto zwrócić uwagę na to, czy są one zabezpieczone moskitierą - takie rozwiązanie ułatwia dostęp światła i powietrza w okresie, kiedy rośliny narażone są na ataki owadów
  • rozmiar i sposób zamykania drzwi; wysokie i szerokie drzwi ułatwiają dostęp do każdego tunelu ogrodowego; dobrze jeśli można je całkowicie zrolować i podpiąć - wspomaga to wentylację na czas prac ogrodniczych i zwiększa dopływ światła
  • dodatkowe zabezpieczenia tunelu; nowoczesny tunel foliowy powinien mieć fartuch ziemny oraz rzepy mocujące folię do podstawy konstrukcji

Czy sam poradzę sobie z montażem?

Nowoczesne tunele ogrodowe są bardzo łatwe w montażu. Jeśli bez kłopotu radzisz sobie z rozkładaniem namiotu, uda ci się na pewno zmontować tunel. W sieci bez trudu znajdziesz tutoriale, na których pokazano montaż tunelu ogrodowego krok po kroku. Im mniejszy tunel, tym łatwiej uporać się z jego złożeniem, ale i w przypadku tych największych modeli (3x6x2) zasada działania jest taka sama - możesz najwyżej potrzebować kogoś do pomocy. 

Największy wybór tuneli foliowych oraz samych folii na tunel znajdziesz w sklepie Focus Garden. UWAGA: wszystkie folie sprzedawane w sklepie pasują wyłącznie do konstrukcji marki Focus Garden - nie warto ryzykować i kupować ich do jakichkolwiek innych. Wysoka jakość produktów gwarantuje, że nawet początkujący amatorzy upraw "pod szkłem" poradzą sobie zarówno ze złożeniem tunelu, jak i utrzymaniem roślin w najlepszym możliwym stanie. Ceny całych tuneli oraz folii na tunele są adekwatne do ich jakości. Zakup w sklepie https://focusgarden.pl/ to gwarancja, że nasza pasja ogrodnicza przetrwa próbę czasu i będziemy się cieszyli smacznymi i zdrowymi warzywami czy owocami albo pięknymi kwiatami.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MORENAZuraw KlevetKlekusiowoDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasus
reklama Efekt-Okna zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy