ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4185, 20 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Proseca zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony9 kwietnia 2019r. godz. 19:40, odsłon: 1170, Przedszkole Niepubliczne Nibylandia
Dzieci z Nibylandii w Lidze Ochrony Przyrody
„Trop piękno przyrody i chroń je” tymi słowami dzieci jako pierwsze w rejonie zostały członkami LOP
Bolesławiec - Informacje: Dzieci z Nibylandii w Lidze Ochrony Przyrody Dzieci z Nibylandii (fot. Przedszkole Niepubliczne Nibylandia)

W piątkowy poranek 5.04.2019 r.  w Nadleśnictwie w  Bolesławcu przy udziale:

- kadry Przedszkola Niepublicznego Nibylandia;

- prezesa oddziału LOP Bolesławiec Pana Czesława Szmeltera,

- przedstawiciela Nadleśnictwa -  Pani Anny Makielskiej,

odbyło się uroczyste pasowanie przedszkolaków z Nibylandii na członków Ligi Ochrony Przyrody. Dzieci po krótkim wykładzie na temat ochrony środowiska, dostały legitymacje członkowskie. Będą również miały przygotowane zadania do realizacji, dzięki którym będą mogły zdobyć odznaki Tropiciela Przyrody.  Przy okazji pasowania dzieci, kadra i rodzice wręczyli kwiaty z okazji dnia leśnika i drzewiarza.

Liga Ochrony Przyrody jest stowarzyszeniem działającym na terytorium całego kraju, posiada status pożytku publicznego. Została założona w 1928 roku. Celem działania LOP jest ochrona przyrody, realizowana w różnorodnych działaniach. Jednym z głównych celów jest kształtowanie właściwych postaw człowieka względem przyrody, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

W ramach autorskiego projektu Przedszkola Niepublicznego Nibylandia NIBYLAS razem z Ligą Ochrony Przyrody oraz Nadleśnictwem Bolesławiec dzieci będą uczestniczyć w wycieczkach oraz edukacyjnych spotkaniach ze specjalistami w dziedzinie ochrony przyrody  w Nadleśnictwie Bolesławiec. 

Celem tej inicjatywy jest pokazanie dzieciom bogactwa, piękna i znaczenia przyrody, budzenie jej umiłowania i poszanowania, szerzenie zrozumienia celów ochrony przyrody i środowiska oraz problemów i zagrożeń.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetKlekusiowoDomoExpert
reklama Hotel Garden zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Efekt-Okna zaprasza