ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4221, 26 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama MAXI BUSY!
reklama MAXI BUSY!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony2 maja 2019r. godz. 12:30, odsłon: 1097, Zlecony tekst
Za dużo kabli na USB? Sprawdź, jak sobie z tym radzić!
Co zrobić, gdy brakuje gniazdek, a kabli do USB jest za dużo?
Bolesławiec - Informacje: Za dużo kabli na USB? Sprawdź, jak sobie z tym radzić! Za dużo kabli na USB? Sprawdź, jak sobie z tym radzić! (fot. )

Urządzenia, które można podłączyć do wtyku do laptopa na USB, rozwiązały wiele codziennych problemów. Pojawił się jednak nowy: co zrobić, gdy brakuje gniazdek, a kabli do USB jest za dużo?

Gniazdo USB w laptopie od dawna nie służy już tylko do podłączania pendriva. Za jego pomocą możesz podłączyć też:

- głośniki

- nagrywarkę

- telefon – W ten sposób przełożysz zdjęcia na komputer lub nagrasz muzykę na telefon. Możesz też naładować swój smartfon.

TRIK: komputer nie musi być włączony, by udało się naładować telefon. Wystarczy, że w systemie Windows przełączysz ustawienia gniazda USB na „Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii". „

- tuner do oglądania TV – W sklepie z elektroniką możesz dostać niewielki wtyk do laptopa na USB do oglądania telewizji, który pozwala odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej na laptopie. Przydatne w podróży i w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na telewizor. Dobry prezent dla cyfrowego nomada.

- tackę chłodzącą – Przydaje się, jeśli laptop się nagrzewa i mniej wydajnej pracuje.

Jeden wtyk do laptopa na USB, wiele urządzeń

To tylko część rzeczy, które można podłączyć do USB. Producenci laptopów nie do końca zdają sobie jeszcze sprawę z tego, jak cenny jest ten port. Szczególnie w mniejszych urządzeniach przenośnych zdarza się tylko jeden czy dwa porty USB. Wtedy przydatny będzie rozgałęziacz do laptopa. Zyskasz nawet pięć dodatkowych gniazd. Da się też podłączyć do jednego wejścia stację dokującą, która wyposażona jest w wiele różnych wejść dla urządzeń podłączanych do USB w laptopie.

Aby nie pogubić się wśród różnych kabli, konieczna jest ich organizacja. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Jeśli masz stałe stanowisko pracy przy biurku, wybierz silikonowy rozdzielacz i segregator. Przykleisz go obok komputera i zyskasz wygodne miejsce, w którym możesz trzymać posegregowane kable gotowe do użycia. Są też gumowe separatory na poszczególne kable, które pozwalają je oddzielić i przymocować do stołu. Dzięki temu panuje porządek, a przewody się ze sobą nie plączą.

Wybieraj kable, które mają kilka końcówek połączonych ze sobą. W ten sposób możesz zawsze podłączyć telefon czy głośnik za pomocą jednego kabla, niezależnie od tego, jakie mają wejścia.

Organizacja urządzeń na wtyk do laptopa na USB – metody DIY

Istnieją jeszcze prostsze sposoby na to, by zorganizować swoją przestrzeń. Jeśli masz dużo kabli, przewiąż wokół nich tasiemki w różnych kolorach lub oznacz je gumkami. Możesz też dokupić specjalne zaciskane etykiety i opisać, który kabel służy do ładowania telefonu, a który był dołączony do aparatu lub myszy.

W każdym domu można znaleźć szufladę pełną kabli do urządzeń podłączanych do wtyku w laptopie na USB. Po użyciu zwijaj je i zabezpieczaj gumką lub paskiem na rzepy. Inne sposoby, które możesz znaleźć na portalach z pomysłami na urządzenie wnętrz, dotyczą organizacji samej szuflady. Najbardziej niskokosztowy i eko jest ten, w którym do segregacji służą postawione pionowo rolki po papierze toaletowym. W każdej z nich umieść osobny kabel, by nigdy więcej ich nie szukać.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni HydraulikMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Promedica zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy