ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4218, 23 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Promedica zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

13 maja 2019r. godz. 11:05, odsłon: 3100,
I po prawku
Drogówka zatrzymała dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/ h
Bolesławiec - Informacje: I po prawku Policja (fot. Bolec.Info)

W niedzielne popołudnie, 12 maja br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pierwszy kierowca został zatrzymany po godz. 15.00 w Trzebieniu, 28-letni mieszkaniec Bolesławca jechał z prędkością 104 km/h. Drugi pojazd został skontrolowany po godz. 16.00 w Kozłowie, kierował nim 43-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego.

Obaj kierowcy zlekceważyli przepisy ruchu drogowego i dlatego stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatem w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi.    

Zgodnie z obowiązującymi  przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Aroni HydraulikMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasus
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy