ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4252, 26 czerwca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Promedica zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony23 maja 2019r. godz. 11:04, odsłon: 1135, Marzanna Gal
V Gminna Gala „Odkrywców Talentów”
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie propaguje się wśród uczniów ideę poszukiwania, rozwijania talentów i zdolności.
Bolesławiec - Informacje: V Gminna Gala „Odkrywców Talentów” Występ na V Gminnej Gali „Odkrywców Talentów” (fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie)

Zdolności to różnice indywidualne, które sprawiają, że przy jednakowej motywacji i uprzednim przygotowaniu poszczególni ludzie osiągają, w porównywalnych warunkach zewnętrznych, niejednakowe rezultaty w uczeniu się i działaniu. Stymulowane i rozwijane zdolności naturalne mogą przerodzić się w talent. Wychodzimy z założenia, że wszyscy uczniowie – wszystkie dzieci są zdolne. Naszym obowiązkiem jest odkrycie potencjału drzemiącego w każdej osobie oraz umiejętne podsycanie, stymulowanie oraz pielęgnowanie rozbudzonych zdolności. Ważnym jest wspieranie dzieci i młodzieży oraz rozszerzenie tychże działań. Każdy bowiem powinien osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości i w dziedzinie, która jest mu najbliższa. Nasza Szkoła i Gmina wspiera oraz motywuje uczniów do rozwijania ich zainteresowań, zdolności i pasji. Poza odkrywaniem i rozwijaniem talentów uczniów, naszym zadaniem jest wyposażyć młodzież we wszechstronną wiedzę i przygotować ją do dalszego rozwoju. Mamy także uczyć samodzielności oraz umiejętności trafnej samooceny. Naszym celem jest uporządkowanie i ukierunkowanie działań w celu rozwijania zainteresowań i talentów uczniów, stwarzanie warunków do osiągania sukcesów wszystkim dzieciom oraz promowanie ich działań na terenie szkoły i w środowisku lokalnym. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kruszynie należy już od sześciu lat do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia oraz posiada (odnowiony w tym roku) Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. Jednym z elementów propagowania uzdolnień wśród uczniów jest Gminna Gala „Odkrywców Talentów” organizowana już po raz piąty przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kruszynie dla utalentowanej młodzieży z terenu Gminy Bolesławiec. Tegoroczna Gala „Odkrywców Talentów” przeprowadzona w Kruszynie była wyjątkowa. Pozwoliła wszystkim zgromadzonym na zapoznanie się z ogromną różnorodnością uczniowskich zdolności, a występującym dała możliwość podzielenia się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami z licznie zgromadzoną na widowni publicznością. W prezentacji swych talentów wzięło udział 29 uczniów z siedmiu gminnych szkół, co stanowi dowód na to, iż szkoły gminne to miejsca niezwykłe, pełne pasji, w których rozwijają się wyjątkowi młodzi ludzie. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kruszynie zaprezentowali się:

  • Michał Koban, Joel Szelągowski w pokazie sprawnościowym z przyrządem o nazwie „diablo”, Emilia Turecka, Abigail Stawicka, Katarzyna Koptyra, Klaudyna Pirożek, Weronika Domańska w tańcu orientalnym „ze skrzydłami” ze Szkoły Podstawowej z Dąbrowy Bolesławieckiej.  
  • Natalia Kura w piosence pt.: „Zakryj”, Łukasz Szymański, który powiedział wiersz pt.: „Daktyle” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Żeliszowa.  
  • Izabela Dwilewicz w tańcu współczesnym oraz Oliwia Jodłowska, Oliwia Matyjewicz, Martyna Wołoszyn, Kornelia Subda, Kinga Miżdal, Marika Ejben, Maja Mierzwa w piosence pt.: „ECO – ROCK” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Brzeźnika.
  • Martyna Hetnar i Katarzyna Nenkin w tańcu współczesnym z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Trzebienia.
  • Julia Nowacka w piosence „Miejcie nadzieję” i Jagoda Kurowska w recytacji wiersza „Odnaleźć samego siebie” Tadeusza Różewicza z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Bożejowic.
  • Julia Rajfur w gimnastyce artystycznej i Kornelia Szostak z piosenką pt.: „MOONLIGHT” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Kraśnika Dolnego.
  • Marcel Pala w piosence pt.: „Kaktus” oraz Aleksandra Plizga, Katarzyna Mazurkiewicz i Daria Piotrowska jako „kosmiczne” postacie w tańcu współczesnym z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Kruszyna.

Przed występem uczestników, zebrani na sali widzowie, mieli okazję zapoznać się z prezentacjami przygotowanymi przez poszczególne szkoły. Na prezentacjach widać było, jak wiele ciekawych imprez i działań jest organizowanych i podejmowanych w naszych szkołach. Wszyscy uczestnicy, z rąk pani Iwony Przybylskiej – Sekretarza Gminy Bolesławiec, otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa w Gali oraz z rąk zaproszonych gości - upominki ufundowane przez Wójta Gminy Bolesławiec. Na zakończenie V Gminnej Gali „Odkrywców Talentów” Sekretarz Gminy Bolesławiec Pani Iwona Przybylska podziękowała wszystkim uczestnikom za udział. Podkreśliła, że warto jest inwestować w dzieci, u których zawsze poszukuje się mocnych stron i warto te mocne strony wzmacniać. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie jeszcze raz podziękował wszystkim za udział, zapraszając jednocześnie w przyszłym roku na VI Gminną Galę „Odkrywców Talentów”. Koordynatorem i organizatorem Gali była pani Marzanna Gal – Lider Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień ZSP w Kruszynie oraz pani Klaudia Medyńska, pan Marek Kwaśniak, pani Magdalena Kędzierska. Podziękowania należą się również panu Władysławowi Juszkiewiczowi- akustykowi z GOKiS-u w Kruszynie.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasus
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy