ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4246, 20 czerwca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony30 maja 2019r. godz. 17:25, odsłon: 585, Zlecony tekst
Kredyt konsolidacyjny – szansa dla zadłużonych
W życiu nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli.
Bolesławiec - Informacje: Kredyt konsolidacyjny – szansa dla zadłużonych Kredyt konsolidacyjny – szansa dla zadłużonych (fot. )

Doskonale zdają sobie z tego sprawę osoby, które borykają się z zaległościami w postaci długów finansowych. Chociaż w takich przypadkach wzięcie na siebie kolejnego zobowiązania jest zupełnie niezalecane, to w rzeczywistości często jedynym sposobem na wyjście ze spirali zadłużenia okazuje się kredyt konsolidacyjny.

W jaki sposób ten produkt bankowy może pomóc zadłużonym? Na to pytanie odpowie nam ekspert finansowy z firmy Expander.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja zadłużenia polega na „połączeniu” wszystkich zobowiązań w jedno. Podpisanie umowy z bankiem równa się spłaceniu i – jeśli to możliwe – zamknięciu produktów finansowych w pozostałych instytucjach oraz firmach, które wcześniej udzieliły pożyczek. Udana konsolidacja niesie ze sobą kilka korzyści, które ostatecznie mogą pomóc zadłużonemu wydostać się z finansowej pułapki.

Produkty, które mogą zostać połączone ze sobą w jedną całość to na przykład: kredyty gotówkowe, mieszkaniowe i samochodowe, pożyczki, tzw. chwilówki, raty czy limity kart płatniczych.

Jak to działa?

Kredyt konsolidacyjny – jak sugeruje jego nazwa – jest rodzajem pożyczki bankowej. Oznacza to, że decydując się na podpisanie umowy, kredytobiorca zobowiązuje się do regularnej spłaty comiesięcznych rat. Druga strona porozumienia deklaruje natomiast przejęcie obowiązków nad produktami, których pragnie pozbyć się jej klient. Warto wiedzieć, że nie ma możliwości otrzymania „do ręki” pieniędzy, które są przedmiotem pożyczki konsolidacyjnej.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Podstawowym kryterium, które decyduje o możliwości konsolidacji zadłużenia lub jej braku, jest zdolność kredytowa. Niestety bez niej skorzystanie z opisywanego produktu finansowego będzie niemożliwe. Chociaż z perspektywy osoby zadłużonej wydaje się to pewnego rodzaju paradoksem, to w oczach banku jest to zupełnie standardowy proceder.

Aby móc mówić o konsolidacji, naturalnie niezbędne będzie także posiadanie przynajmniej dwóch zobowiązań. Nie musi się to wiązać z długami – wiele osób decyduje się na takie połączenie dla wygody i ułatwienia sobie życia.

Kredyt konsolidacyjny – czy warto?

Z jednej strony uzyskanie kredytu konsolidacyjnego pozwala obniżyć miesięczny koszt wszystkich spłat, natomiast z drugiej – wiąże się z przedłużeniem okresu kredytowania i często dość wysokim oprocentowaniem. Do kosztów należy także doliczyć prowizję dla banku oraz ewentualne inne opłaty, które może sobie zażyczyć instytucja. To wszystko oczywiście przekłada się na wyższy ostateczny wydatek, który często opiewa na większą kwotę niż suma dotychczasowych długów.

Chociaż sprawa nie wygląda zbyt optymistycznie, to konsolidacja rzeczywiście może pomóc tym, którzy nie są w stanie poradzić sobie z finansowymi zawirowaniami. Opłacalność takiej procedury powinna zostać dokładnie przeanalizowana przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Hotel Garden zaprasza