ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4252, 26 czerwca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama ZSET zaprasza
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony10 czerwca 2019r. godz. 18:02, odsłon: 437, Zlecony tekst
Rzecznik Patentowy - kiedy warto się do niego udać?
Człowiek z natury jest kreatywny i stara się wymyślać wciąż nowe sposoby na radzenie sobie z różnymi problemami.
Bolesławiec - Informacje: Rzecznik Patentowy - kiedy warto się do niego udać? Rzecznik Patentowy - kiedy warto się do niego udać? (fot. )

Człowiek z natury jest kreatywny i stara się wymyślać wciąż nowe sposoby na radzenie sobie z różnymi problemami i zadaniami. Jeżeli pomysł okaże się naprawdę rewolucyjny, możemy go zastrzec tak, aby nikt nie mógł wykorzystywać idei bez pominięcia naszego udziału w procesie twórczym. W takich przypadkach, zanim zaczniemy przechodzić procedurę patentowania jakiegoś pomysłu, dobrze jest odwiedzić Rzecznika Patentowego. Kiedy taka osoba może nam pomóc?

1. Kim jest Rzecznik Patentowy?

2. Jak działa Rzecznik Patentowy?

3. Ile to kosztuje?

Kim jest Rzecznik Patentowy?

Rzecznik Patentowy to osoba, która zajmuje się wspieraniem nas w zastrzeganiu innowacyjnych pomysłów i wynalazków, ale także i znaków towarowych firmy. Jest to szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorstw, gdzie właściciel zwykle chce zrobić wszystko, aby nikt inny nie mógł korzystać ze znaków towarowych i innych elementów identyfikacji wizualnej firmy - dzięki temu nie musimy się martwić, że ktoś ukradnie nam logo i uzna za swoje.

Jak działa Rzecznik Patentowy?

Pierwszym krokiem na drodze do współpracy z Rzecznikiem jest konsultacja, podczas której omawiany jest przedmiot lub pomysł, który chcemy zastrzec. Następnie Rzecznik, występując jako nasz pełnomocnik, wykonuje wszystkie procedury, które są niezbędne do uzyskania pożądanego przez nas celu. Do zakresu działań takiej osoby zalicza się więc przygotowywanie niezbędnej dokumentacji, kontakt z urzędami i wszystkie inne procedury, których my niekoniecznie chcielibyśmy dopełniać. Osoby wykonujące podobną pracę możemy znaleźć wszędzie w Polsce - przykładem może być rzecznik patentowy we Wrocławiu, z którego wsparcia skorzystało już ponad 1000 podmiotów.

Ile to kosztuje?

Konsultacja wstępna z Rzecznikiem zazwyczaj jest bezpłatna - to czas, kiedy możemy przedstawić nasze zamiary i skonsultować się w zakresie tego, czy ich realizacja jest możliwa oraz ile czasu trzeba będzie na nią poświęcić. Na dalszych etapach prac opłaty są różne i zależą w dużej mierze od tego, co chcemy zastrzec, a także jakiego patentu poszukujemy: tylko krajowego, czy może na całą Europę. Jednak jeżeli chcielibyśmy przyjąć jakieś ogólne widełki, koszt różnych procedur niezbędnych do skutecznego opatentowania zadanej rzeczy może oscylować w granicach od kilkudziesięciu, do nawet kilku tysięcy złotych.

Zastrzeganie i patentowanie znaków towarowych lub wynalazków to metoda znana od wieków. Dzięki temu chronimy swoje dobra intelektualne, ale także możemy spać spokojnie, ponieważ nikt nie będzie w stanie wykorzystać np. oznakowania właściwego dla naszej firmy do swoich celów.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetDomoExpert
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Hotel Garden zaprasza