7 sierpnia 2007r. godz. 22:33, odsłon: 1084, Bolec.Info / Daniel Biernat

Srebro dla bezdomnych

Polska zdobyła srebrny medal w piątych mistrzostwach świata w piłce nożnej ulicznej. W sobotnim finale, rozegranym w Kopenhadze, Polacy ulegli Szkocji 3:9.
(fot. Daniel Biernat)
Puchary wręczał następca duńskiego tronu, książę Fryderyk. Jest to czwarty medal Polski w historii MŚ w piłce ulicznej - w tym drugi srebrny. Polacy mają także w dorobku dwa brązowe medale MŚ.

Trzecie miejsce zajęła w Kopenhadze Liberia, pokonując Danię 11:5. Tegoroczne MŚ rozgrywano w centrum Kopenhagi na dwóch boiskach. Rozegrano 360 spotkań. W turnieju udział wzięło 48 drużyn z całego świata. Koszty podróży polskiej drużyny do Kopenhagi pokrył Polski Związek Piłki Nożnej.

- Nasi chłopcy bardzo dobrze się spisali, mecze były bardzo ciekawe i emocjonujące, zabrakło trochę szczęścia w finale - mówi Piotr Miarka, bolesławian, jeden z kibiców Polskiej reprezentacji.

W poprzednich latach turniej rozgrywany był pod nazwą piłkarskie mistrzostwa świata bezdomnych, jednak po sugestii ze strony FIFA i UEFA, organizatorzy MŚ zmienili nazwę. W finałowym meczu ubiegłorocznych mistrzostw świata w Kapsztadzie (RPA) Rosja pokonała Kazachstan 1:0. Nasza reprezentacja zwyciężyła 3:1 z Meksykiem, tym samym zdobywając brązowy medal.

Pierwsze mistrzostwa świata odbyły się w 2003 roku w Austrii. Polski zespół zajął wówczas dwunaste miejsce. W następnych latach Polacy zawsze byli na podium. W 2004 roku (Goeteborg) na trzecim miejscu, a w 2005 (Edynburg) na drugim po porażce 2:3 z Włochami.