ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT

Tylko na Bolcu7 lipca 2019r. godz. 18:43, odsłon: 2973, Bolec.info
Gracjan Kozak mistrzem Polski
Lekkoatleci z Bolesławca z powodzeniem startowali w Mistrzostwach Polski U20.
Bolesławiec - Informacje: Gracjan Kozak mistrzem Polski Gracjan Kozak mistrzem Polski (fot. Paweł Wiśniewski)

W dniach od 3 do5 lipca w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce. Startowało 500 sportowców, 7 zawodników Bolesłavii rywalizowało o najwyższe miejsca w kraju i awanse na imprezy międzynarodowe.

Gracjan Kozak został mistrzem Polski w rzucie dyskiem ustanawiając rekord życiowy oraz bijąc swój własny rekord Dolnego Śląska 57.92 m.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ najlepszy uzyskany wynik w drugiej próbie mógł zostać w każdej chwili pobity przez dwóch liderów tabel. Gracjan Kozak startował również w konkursie pchnięcia kulą zajmując IV miejsce z wynikiem 17.64 m.

Znakomicie spisali się również inni zawodnicy; Martyna Goss w biegu na 400 m przez płotki zajęła V miejsce z nową życiówką 63.23 s, Marcelina Drozdek w chodzie sportowym na 10 km zajęła VII miejsce z czasem 58:38.74 min.

Martyna Olszowy w rzucie oszczepem była XII z wynikiem 33.71 m Martyna Bedełek w skoku wzwyż zaliczyła poprzeczkę na wysokości 1.58 m i zajęła XII miejsce Dawid Bałut w skoku wzwyż skoczył na wysokość 1.84 m co dało XIV miejsce Aleksandra Wołoszyn w biegu na 2000 m z przeszkodami była XV z czasem 8:13.10 min

Wygrana Gracjana Kozaka, podopiecznego trenera Tomasza Markowskiego oznacza pełnoprawny start na Mistrzostwach Europy U20 w szwedzkim Boras.

W klasyfikacji punktowej wśród 150 klubów MKS Bolesłavia zajęła 21 miejsce zdobywając 50 pkt.

Foto. Paweł Wiśniewski

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Postów:

Zmoderowano 08.07.2019 godz.16:06 - powód: (kazimierz)

Postów:

Gratuluję Gracjan! Życzę dalszych sukcesów . Do Białawoszary Winorośl:człowieku nie kompromituj się na forum ! Pozdrawiam Ciebie Gracjan- starszy kolega z siłowni

~~Popielata Magnolia   8 lipca 2019r. o 7:13

~~Popielata Magnolia

Postów:

Brawo.

Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy