ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4306, 19 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama MAXI BUSY!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony1 sierpnia 2019r. godz. 07:13, odsłon: 292, Zlecony tekst
Jak wybrać najlepszy fotel biurowy?
Siedzący tryb życia sprawia, że większość czasu w pracy spędzamy na fotelach.
Bolesławiec - Informacje: Jak wybrać najlepszy fotel biurowy? Jak wybrać najlepszy fotel biurowy? (fot. )

Dlatego tak ważne jest to, by ta część wyposażenia biura dostosowywała się do naszych potrzeb. Dzięki temu nie będzie negatywnie wpływała na nasze zdrowie. W ten sposób wielogodzinne siedzenie stanie się przyjemnością. Jednak najpierw dowiedz się, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru fotela gabinetowego.

Jaką funkcję spełnia fotel biurowy?

Pamiętajmy o tym, że w pracy ważne jest to, by fotel gabinetowy spełniał parę funkcji. Choć oczywiście ważny jest ich wygląd, to przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na sferę zdrowotną. Dzięki temu ten element wyposażenia biura wpłynie pozytywnie na utrzymanie właściwej postawy ciała, co jest szczególnie ważne, jeżeli właśnie w tej pozycji spędzamy większość czasu w pracy. Poza tym odpowiednie ułożenie w trakcie siedzenia pozwoli nam na pozbycie się napięcia w niektórych grupach mięśniowych. W ten sposób wyeliminujemy pojawienie się potencjalnego bólu oraz nieprawidłowego krążenia krwi.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze fotela biurowego?

Zwróćmy uwagę na to, że w przypadku foteli biurowych ważne są różne części jego budowy. Każdy z nich jest równie ważny i wpływa na utrzymanie prawidłowej postawy całego ciała. Poza tym indywidualne ustawienie, a także dopasowanie do budowy ciała znacząco poprawia komfort oraz wydajność pracy. Pamiętajmy też o tym, że znalezienie odpowiedniego fotela gabinetowego nie jest łatwe, ale bez problemu znajdziemy je na stronie https://www.ergoexpert.pl/biuro/fotele-gabinetowe-i-obrotowe.

Możliwość przemieszczania

Bardzo ważną funkcją, która powinna znaleźć się w każdy fotelu biurowym, jest bezproblemowa możliwość jego przemieszczania przy pomocy kółek. Dzięki temu z łatwością postawimy fotel w dowolnym miejscu. Poza tym niezwykle istotna jest sama podstawa, która ma pięć ramion zakończonych kółkami. W ten sposób możemy być pewni, że zachowa należytą równowagę, co jest szczególnie ważne w trakcie odwracania lub manewrowania, np. w trakcie sięgania jakichś dokumentów.

Zmiana wysokości

Nie można zapomnieć o tym, że każdy fotel ergonomiczny może spełniać swoje funkcje dopiero wtedy, gdy jego różne elementy dopasujemy do naszego ciała. Szczególnie dotyczy to wysokości, ponieważ to właśnie oparcie podtrzymuje kręgosłup i zapewnia mu należytą ochronę. Zwróćmy również uwagę na to, ile wynosi maksymalna wysokość oparcia. Standardowo mieści się w przedziale 40-50 cm, co nie ma wpływu na równowagę fotelu.

Wygodne ułożenie rąk

Kolejnym bardzo ważnym elementem są podłokietniki, dzięki którym ręce w trakcie pracy mogą się o nie swobodnie oprzeć. W ten sposób mamy pewność, że są utrzymywane w odpowiedniej pozycji, a przy okazji odczuwamy większy komfort. Pamiętajmy o tym szczególnie wtedy, gdy obowiązki zawodowe są związane z częstym pisaniem na klawiaturze. Poza tym podłokietniki powinny mieć możliwość regulacji wysokości. Zazwyczaj mieści się w przedziale 19-25 centymetrów nad siedziskiem. Najlepiej dopasować go nie tylko do własnego wzrostu, ale też biurka.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpert
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
MDK na BŚC MDK na BŚC

Mały Bolesławiec oraz Iniemamocne 4 - zespoły z MDK wystąpiły podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki.