ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4362, 14 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Odprawy celne
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony2 października 2019r. godz. 20:00, odsłon: 3205, Zlecony tekst
Black Friday 2019 - gdzie największe promocje w Polsce?
Jest to najlepszy dzień do robienia zakupów w całym roku.
Bolesławiec - Informacje: Black Friday 2019 - gdzie największe promocje w Polsce? Black Friday - gdzie największe promocje w Polsce? (fot. )

Black Friday, czyli w przetłumaczeniu na język polski tzw. czarny piątek. Jest to najlepszy dzień do robienia zakupów w całym roku. To właśnie tego dnia zarówno małe, jak i duże sklepy organizują potężne przeceny i duże wyprzedaże.

Dzięki temu możemy kupić sporo produktów za dużo niższą cenę. W Polsce ten zwyczaj jest świętowany od niedawna, ale z każdym rokiem zyskuje coraz to większą popularność i możemy liczyć na interesujące promocje.

Co to jest ?

Zwyczaj ten przybył do nas zza oceanu, a konkretniej ze Stanów Zjednoczonych. Historia Czarnego Piątku jest taka, że na ostatni piątek listopada w USA przypadało rozpoczęcie sezonu na zakupy przedświąteczne.

W dzisiejszych czasach prezenty czasami kupuje się dużo wcześniej, jednak ostatni piątek listopada jest najlepszą okazją. To właśnie tego dnia możemy znaleźć najlepsze oferty i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednym z działów, które są najbardziej oblegane tego dnia, jest dział elektroniczny.

Komputery, telefony czy telewizory to wszystko możemy kupić od kilku do nawet kilkudziesięciu procent taniej. W całych Stanach Zjednoczonych, w sklepach melduje się około 200 milionów Amerykanów, a każdy z nich w sklepach wydaje średnio 400 dolarów.

Kiedy Czarny Piątek jest obchodzony w Polsce?

Wszyscy wielbiciele przecen i wyprzedaży muszą wiedzieć, że Czarny Piątek odbywa się w ostatni piątek listopada. Black Friday 2019 będzie dokładnie 29 dnia przedostatniego miesiąca roku. Warto jednak pamiętać o tym, że sporo sklepów startuje ze swoimi przecenami dzień lub nawet kilka dni wcześniej.

Dlatego możemy się też zetknąć z określeniem Czarnego Tygodnia. Oczywiście najkorzystniejsze oferty są przygotowane na sam piątek, jednak warto śledzić oferty różnych sklepów już kilku dni przed nim.

Popularność

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone to ten dzień to dla tego narodu istna tradycja. Trudno to zrozumieć, jednak osoby mające styczność z amerykańską kulturą doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Dlaczego ? Wystarczy spojrzeć na promocje w poprzednich latach. Były one ogromne, a z roku na rok stają się coraz większe. Co ciekawe, obie strony zyskują. Klienci są zadowoleni ze względu na niskie ceny produktów, a sklepy odnotowują kosmiczne wyniki sprzedaży. Sklepy konkurują ze sobą, aby zaoferować najlepsze ceny. Na tym wszystkim korzystamy my, czyli konsumenci.

Co najbardziej opłaca się kupować ?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że sklepy nie sprzedają niechcianych produktów. Tego dnia możemy uzyskać świetne produkty w świetnych cenach. Czasami warto się wstrzymać z zakupem niektórych produktów i przy odrobinie szczęścia kupić je dużo taniej. Najbardziej opłacalna jest oczywiście elektronika.

Według statystyk największą popularnością w Czarny piątek cieszą się: ubrania, buty i bielizna, telewizory, projektory, zestawy kina domowego, soundbary, smartfony, laptopy, tablety, komputery, sprzęt AGD, kosmetyki.

Czarny piątek, czy też Czarny tydzień to świetny okres na zakup różnych produktów. Musimy liczyć na troszkę szczęścia i możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Kody rabatowe z okazji Black Friday znajdziesz na stronie KUPLIO.pl

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Posiwiały Styrakowiec   3 października 2019r. o 14:11

~Posiwiały Styrakowiec

Postów:

Te czorne piątki to już w większości mit, w Polsce chyba nigdy nie było adekwatnych wyprzedaży, już nawet w USA zniżki są z roku na rok co raz niższe.
Jeszcze 2 lata temu czekałem z zapałem na czarny piątek, rok temu podchodziłem już do niego sceptycznie ale jeszcze wypatrywalem ofert. Zawiedziony owczas zniżkami zdecydowałem że ten rok po prostu oleje. :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworuda Jukka   3 października 2019r. o 15:34

~~Jaskraworuda Jukka

Postów:

black friday jest tylko w nazwie

inflacja w pisowskie szarej rzeczywistości wygląda tak:

drożej niż wczoraj lecz taniej niż jutro

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Tabaczkowa Cebulica   4 października 2019r. o 7:51

~~Tabaczkowa Cebulica

Postów:

to prawda przereklamowane
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonopomarańczowy Rozchodnik   4 października 2019r. o 8:14

~~Czerwonopomarańczowy Rozchodnik

Postów:

Róbcie zdjęcia cen już dzisiaj aby was nie oszukali w czarny piątek i nie sprzedali drożej niż było.
U nas to powinno się nazywać Czarna Cebula albo Czarny Janusz
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

mir.ko   4 października 2019r. o 8:49

mir.ko

Postów: 2820

Ponoć na Steam.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocistoruda Choina   5 października 2019r. o 10:07

~~Złocistoruda Choina

Postów:

Z roku na roku jest jednak coraz lepiej z Black friday, bo społeczenstwo jest bardziej świadome cen i kombinacji sklepów. Dlatego polecam sprawdzać na bieżąco rabaty w serwisach z kodami rabatowymi, bo na bieząco zmieniają listy etc https://kotrabatowy.pl/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

MORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasus
reklama UPC zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy