ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4398, 19 listopada 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony10 października 2019r. godz. 13:47, odsłon: 270, Zlecony tekst
Katalogi firmowe – jak je dystrybuować
Katalogi i foldery reklamowe to wciąż bardzo skuteczny sposób na dotarcie do klienta i budowanie marki.
Bolesławiec - Informacje: Katalogi firmowe – jak je dystrybuować Katalogi firmowe – jak je dystrybuować (fot. )

Pomagają zaprezentować przekrój firmowej oferty oraz ułatwiają wybór poszczególnych rozwiązań. W jaki sposób skutecznie dystrybuować materiały przeznaczone dla klientów?

Katalog – papierowy czy elektroniczny?

Żyjemy w czasach, w których coraz częściej tradycyjne rozwiązania zastępuje się ich elektronicznymi odpowiednikami. Dotyczy to także działań promocyjnych poszczególnych marek. Część przedsiębiorców coraz częściej rezygnuje z drukowanych katalogów na rzecz rozsyłanych mailowo newsletterów. Wiąże się to także z ograniczeniem kosztów przeznaczonych na promowanie firmy.

Okazuje się jednak, że klienci przywiązują dużą wagę do tego, w jaki sposób oferta kontrahentów jest prezentowana. Wielu specjalistów twierdzi, że papierowe katalogi stały się synonimem jakości. W czasach, gdy przedsiębiorcy powoli odchodzą od takiej formy, stała się ona jeszcze bardziej doceniana i zapamiętywana. Świetnie wykonany katalog szyty ma większe szanse na przyciągnięcie uwagi niż elektroniczny plik przesłany mailem. 

Żeby jednak działania promocyjne okazały się skuteczne, dużą wagę należy przywiązać także do dystrybucji katalogów.   

Katalog dołączony do zamówienia

Dołączenie materiałów promocyjnych do zamówień do bardzo popularna i skuteczna praktyka. Przede wszystkim katalog trafia do odbiorcy, który już raz skorzystał z naszej oferty. Jeśli jego doświadczenia z danym produktem będą dobre, nie zawaha się skorzystać z nich przy następnej okazji. Ponadto katalogi można wysyłać do klientów np. co kilka miesięcy. Warto robić to w momencie, gdy oferta ulega zmianie.

Katalogi w punkcie obsługi i biurze

Miejsca dla firmowych katalogów nie powinno zabraknąć również w… biurze. Jeśli siedzibę naszej firmy odwiedzają biznesowi partnerzy oraz klienci, foldery reklamowe powinny być integralnym elementem firmowego otoczenia. W końcu kontrahenci mogą zajrzeć do nich np. podczas oczekiwania na spotkanie. Warto mieć je pod ręką także w momencie, gdy chcemy zaoferować jakieś konkretne rozwiązanie lub produkt. 

Dystrybucja do sklepów branżowych

Obecność broszur reklamowych w sklepach branżowych to najlepszy sposób na to, by dotrzeć do klientów, którzy nie są jeszcze zdecydowani, z czyich usług chcą skorzystać. Jeśli produkty w katalogu będą dokładnie opisane, klient będzie miał ułatwioną drogę zakupu. Zamiast wypytywać sprzedawcy o konkretne rozwiązania, będzie mógł samodzielnie porównać specyfikację poszczególnych produktów i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeAutogaz
reklama Hotel Garden zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama