ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4399, 20 listopada 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama UPC zaprasza
reklama UPC zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony16 października 2019r. godz. 13:18, odsłon: 97, Zlecony tekst
Komunia - sakrament czy oczekiwanie na prezenty?
Niekiedy rodzice muszą zasięgnąć po dodatkowe fundusze, których dostarczają firmy udzielające pożyczki za darmo.
Bolesławiec - Informacje: Komunia - sakrament czy oczekiwanie na prezenty?  Komunia - sakrament czy oczekiwanie na prezenty? (fot. )

Komunia - sakrament czy oczekiwanie na prezenty?

Maj kojarzy się przede wszystkim z organizacją komunii. Wszystkie restauracje mają komplet rezerwacji i zdecydowanie liczą na dużą ilość gości. Organizacja przyjęcia komunijnego bardzo często stawia na obiad w restauracji, z uwagi na wygodę, jak również brak miejsca w mieszkaniu. Ilość gości obecnych na komunii z reguły jest bardzo duża, dlatego też przyjęcie komunijne zorganizowane jest w restauracji. Wszystko to niesie za sobą ogrom wydatków, jakie rodzice dziecka muszą ponieść. Komunia to sakrament w kościele katolickim, jednak od dłuższego czasu traktowany jest jak powód do otrzymania prezentów, jakie sobie dziecko zażyczy.

Czy na komunię konieczne jest kupowanie drogich prezentów?

Zaproszeni na uroczystość komunijną goście, bardzo często borykają się z podjęciem decyzji co do prezentu, jaki powinni kupić dziecku. Niektórzy decydują się podpytać rodziców lub dziecko, a niektórzy decydują się na sprezentowanie konkretnej sumy pieniędzy wręczonej w ozdobnej kopercie. Jednak czy prezenty są aż tak ważne? Otóż dzieci od wielu lat uważają komunię za znakomity powód do otrzymania wymarzonego laptopa czy roweru. Niekiedy rodzice muszą zasięgnąć po dodatkowe fundusze, których dostarczają firmy udzielające pożyczki za darmo. Są one zdecydowanie szybkie i proste w uzyskaniu. Nie trzeba składać ogromnej ilości dokumentów i oczekiwać na decyzję w placówce. Wystarczy złożyć wniosek przez internet, a wszystkie inne procedury odbędą się w taki sam sposób. Ułatwi to życie rodzicom, którzy w okresie przed komunią są zdecydowanie zabiegami i nie mają zbyt dużo czasu. Każdy rodzic chciałby, aby ich dziecko otrzymało taki prezent o jakim marzyło. Zaproszeni goście z reguły stawiają na tzw. koperty,  w których umieszczają konkretną ilość pieniędzy. Unikają przy tym niezadowolenia z otrzymanego prezentu. Zebrane środki dziecko przeznaczy na co będzie chciało.

Jaką kwotę należy włożyć do koperty komunijnej?

To pytanie z reguły zadawane jest przed każdą uroczystością, kiedy dochodzi do sprezentowania konkretnej sumy pieniędzy. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo jaka kwota powinna znaleźć się w kopercie. Wszystko zależy od tego ile my jesteśmy w stanie dać dziecku w prezencie. Wiadomo, że chrzestny dziecka wręcza z reguły większą kwotę, jednak trzeba zawsze mieć umiar we wszystkim. Osoby, które chciałyby sprezentować dziecku konkretną kwotę bądź super prezent mogą sięgnąć po pożyczki pozabankowe, które pozwolą na zorganizowanie odpowiedniego prezentu bez konieczności naruszenia budżetu domowego. Często takie pożyczki są bardzo atrakcyjne, a ich dostępność i szybka decyzja, sprawia, że można zaoszczędzić sporą ilość czasu i nie zastanawiać się nad tym, skąd weźmiemy dodatkowe fundusze.

Biorąc pod uwagę okazję, powinniśmy zdecydowanie przeanalizować swoje możliwości dotyczące kwoty jaką możemy przeznaczyć na prezent komunijny. Nie zawsze musi być to najlepszy na rynku rower czy smartfon. Czasem wystarczy symboliczną suma pieniędzy i obecność gościa na uroczystości. Jednak to od nas zależy, jakim prezentem obdarujemy dziecko. Tak czy inaczej zawsze możemy skorzystać z dostępnych na rynku finansowym ofert, które pomogą nam podreperować domowy budżet. 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

CasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazję
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy