11 października 2007r. godz. 17:40, odsłon: 2048, Bolec.Info/TOP Bolesławiec

TOP zwyciężył w Gromadce

Mecz TOP Bolesławiec i LOSSM Wrocław zakończył się wynikiem 80:74 dla bolesławian.
(fot. Bolec.Info)
Dnia 10. Października o godzinie 18:00 na sali w Gromadce rozpoczął sie pierwszy mecz 3 ligi koszykówki pomiędzy drużynami TOP-u Bolesławiec i LOSSM Wrocław.

1 kwarta rozpoczęła się od zdecydowanego ataku naszej drużyny. Kilka udanych wejść pod kosz sprawiło, że po 10 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 22:17 dla gospodarzy. Kolejna kwarta to ostra gra punkt za punkt. Mimo, że wrocławianie przeważali wzrostem, sukcesywnie zostawali rozbijani przez szybkie wejścia i rzuty z pół dysnatsu.

Ostatecznie TOP schodził na przerwę wygrywając spotkanie 42:39. Po zmianie stron do głosu doszli goście, zdobywając kilka łatwych punktów i wychodząc na prowadzenie w całym meczu 60:57. Do ostatnich 4 minut na prowadzeniu była drużyna LOSSM, jednak nasi wzięli się w garść i od stanu 68:70 zdobyli 12 punktów tracąc zaledwie 4.

Ostatecznie mecz zakonczył się wynikiem 80:74 dla TOPu Bolesławiec. Najwięcej punktów w naszej drużynie zdobywali Jacek Wójcik (32), Krzysztof Kureła (24) i Paweł Wilas (12).

Drużyna TOPu Bolesławiec wystapiła w składzie: Trener - Piotr Rydz, Grzegorz Jankowski, Krzysztof Kureła, Jacek Wójcik, Michał Miziński, Mateusz Zieliński, Bartosz Doliński, Wojciech Siwiec, Marcin KozłowskI, Oskar Lewandowski, Paweł Wilas, Adrian Kurhan, Łukasz Czerkas.

Drużyna dziękuje kibicom za przybycie i doping, Wójtowi Gminy Gromadka za serdeczne przyjęcie, oraz Ceramice Artystycznej za sponsorowanie drużyny.