21 października 2007r. godz. 11:01, odsłon: 1305, Bolec.Info/TOP Bolesławiec

Porażka i rewanż

Dnia 14. Października drużyna TOPu Bolesławiec zmierzyła się we Wrocławiu z drużyną Acapulco Wrocław.
(fot. Bolec.Info)
Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od szybkiego ataku Wrocławian. Byli zdecydowanie lepsi na zbiórce i mimo że pierwsze rzuty nie zawsze im wpadały, skutecznie zostawały dobijane spod samego kosza.

Druga kwarta wyglądała właściwie tak samo, dodając jeszcze wiele strat jakie popełniała drużyna TOPu. Na przerwe bolesławianie schodzili z wynikiem 25:54. Kolejne 10 minut to podobny obraz gry a wynik 41:87 całkowicie odzwierciedlał przebieg zdarzeń na biosku. Ostatnia kwarta była minimalnie lepsza, jednak i to nie pozwoliło nawiązać równej walki z przeciwnikami. Ostatecznie drużyna TOPu przegrała to spotkanie 63:123.

Najwięcej dla drużyny TOPu rzucili: Jacek Wójcik(21) Paweł Wilas(18) oraz Artur Kurchan(8) i Marcin Kozłowski(8). Najwięcje dla drużyny Acapulco:Kasiński Mateusz(31).

Tydzień później na spotkanie z TOPem przyjechał do Gromadki Gimbasket Wrocław prowadzony przez niegdyś znakomitego gracza Roberta Kościuka.

Od samego początku to bolesławianie narzucili tempo gry i dominowali na parkiecie. Gdyby nie kilka prostych błędów, Gimbasket niemiałby zupełnie nic do powiedzenia. Pierwsza kwarta zakończyłą się wynikiem 21:16 dla bolesławian. 2 była najlepszą jaką zagrał Gimbasket w tym meczu, jednak ostatecznie to TOP schodził na przerwe wygrywając 35:27.

Nastepne 10 minut sprawiło że bolesławianie wypracowali sobie około 20 punktową przewagę, którą utrzymali do końca meczu wygrywając spotkanie 61:41. Najwięcej dla TOPu rzucili: Jacek Wójcik(22) Paweł Wilas(14) I Krzysztof Kureła(8).