ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4312, 25 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama MAXI BUSY!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

9 grudnia 2007r. godz. 17:19, odsłon: 1456, Bolec.Info/Urząd Miasta
Budynki przy Kubika uratowane?
W pobliżu zalewanych budynków zakończono prace remontowe chodnika i budowę odwodnienia.
Bolesławiec - Informacje: Budynki przy Kubika uratowane? Kubika po odbiorze prac (fot. UM)
Ponad dwa miesiące temu w artykule "Ścieki płyną ulicami Bolesławca" pisaliśmy o dramacie rozgrywającym się w trakcie każdych większych opadów przy ul. Kubika. Budynki były wielokrotnie zalewane przez ścieki wypływające ze studzienek kanalizacyjnych na drodze. Wtedy Urząd Miasta obiecał pomoc - "Ścieki płyną ulicami Bolesławca - odpowiedź UM". Remont rozpoczął się ok. dwóch tygodni później.

4 grudnia 2007 r. nastąpił odbiór prac. Zakres wykonanych robót obejmował m.in. rozebranie zniszczonych chodników na odcinku od ul. Komuny Paryskiej do ul. Piaskowej oraz wykonanie nowych z kostki brukowej betonowej. - Wyremontowany chodnik został przystosowany nie tylko dla ruchu pieszo, ale również rowerowego - informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman. Tego typu dróg rowerowych powstaje w Bolesławcu coraz więcej i w przyszłości będą tworzyć fragment większego układu ścieżek i tras rowerowych w mieście, przebiegających również przez tereny rekreacyjno-wypoczynkowe.

Ogólny koszt remontu wynosi 124.753 zł. Z budżetu miasta przeznaczono 97.528 zł, a z budżetu powiatu, gdyż droga jest w zarządzie powiatu, wydatkowano 27.225 zł. Wykonawcą jest bolesławiecka firma SAB-BUD.

Wzdłuż krawężnika przy ulicy Kubika wykonane zostało również odwodnienie liniowe drogi typu ACCODREN, aby zapobiec zalewaniu okolicznych budynków wodami opadowymi. W ramach prac nastąpił m.in. montaż rury PCV 300 mm 40 m, wytrzymałość 40 ton i włączenie jej do kanalizacji oraz wykonano studnię betonową. Koszt odwodnienia drogi przy ul. Kubika na odcinku od ul. Komuny Paryskiej do ul. Piaskowej wynosi 84.936 zł. Wykonawcą prac jest Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


DomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepsze
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama UPC zaprasza
Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.