ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4157, 23 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

"Łużycki przekręt"
10 stycznia 2008r. godz. 08:59, odsłon: 2080

Pasażerowie protestują przeciw likwidacji pociągu pośpiesznego relacji Zgorzelec - Warszawa Wschodnia.

Bolesławiec - Informacje:
(fot. Calahan)

Informacja o likwidacji pociągu pospiesznego "Łużyce" relacji Zgorzelec - Warszawa Wsch. wywołała ostre reakcje pasażerów, nie tylko z Bolesławca. Na niezależnym forum kolejowym "INFOKOLEJ" zainteresowani utrzymaniem kursowania tego pociągu organizują akcję protestacyjną, w ostateczności nie wykluczają nawet blokady torów.

"Łużycki przekręt" to akcja zorganizowana przez pasażerów, którzy nie chcą pogodzić się z likwidacją pociągu "Łużyce". Specjalnie przygotowane ulotki informacyjne oraz zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd spółki PKP Przewozy Regionalne - to jak dotąd najbardziej radykalne kroki, jakie podejmują pasażerowie w obronie pociągu przeznaczonego do likwidacji.

Prym w obronie pociągu "Łużyce" wiodą bolesławianie, którzy namawiają mieszkańców innych miast na trasie tego pociągu do przyłączania się do protestu.

"Co roku walczyliśmy o utrzymanie bezpośredniego pociągu do Warszawy i tym razem na pewno też nie odpuścimy!" - pisze na forum kolejowym internauta z Bolesławca.

"Zamachy na relację Zgorzelec - Warszawa powtarzają się w każdym rozkładzie jazdy. Nie wiem kto tak bardzo w warszawskim PKP PR nie lubi ludzi mieszkających na zachód od Legnicy. Pracuję w Warszawie i bardzo pasuje mi ten pociąg szczególnie w relacji z Warszawy. Przyznam rację przedmówcom, że kasacja tego połączenia była chytrze zaplanowana jeszcze przed wprowadzeniem w życie nowego rozkładu jazdy" - pisze internauta z Chojnowa.

Osoby zaangażowane w obronę pociągu "Łużyce" sugerują, że władze spółki PKP Przewozy Regionalne przeznaczyły ten pociąg do likwidacji zanim poraz pierwszy wyjechał na tory 9 grudnia 2007 r.

"Decyzja o odwołaniach pociągów zapadła w dniu 17 grudnia 2007 r. (uchwała nr 538/2007) podczas posiedzenia zarządu PKP PR, na wniosek Biura Marketingu" - pisze na forum pracownica PKP, i dodaje - "Czyli decyzja o uwaleniu "Łużyc" została przyklepana zaledwie w tydzień po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy!".

"To jest działanie nie tylko na szkodę pasażerów (do tego jesteśmy już przyzwyczajeni), ale również na szkodę spółki i tu już kłania się prokurator!" - m.in. takie zarzuty padają pod adresem zarządu PKP PR. Internauci mobilizują się nawzajem, aby składać zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez władze PKP Przewozy Regionalne, które w ich opinii działają na szkodę spółki, a tym samym na szkodę Skarbu Państwa.

Protest pasażerów dopiero nabiera rozmachu i dziś trudno jest przewidzieć jaki odniesie skutek. Wszystko wskazuje jednak na to, że decyzja o likwidacji pociągu "Łużyce" była przysłowiową kroplą, która przelała czarę goryczy...

Czy zarząd PKP Przewozy Regionalne wyciągnie z tego jakieś wnioski? Okaże się już niebawem - 1 lutego br. wchodzi w życie pierwsza korekta rozkładu jazdy, która przewiduje likwidację kilku połączeń w całym kraju, w tym pociągu pospiesznego "Łużyce" Zgorzelec - Warszawa Wsch.


(PKP Bolesławiec)


Podziel się:
Facebook nk.pl
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


  Inne informacje z Bolesławca:
  - 21.03.2019, Niewybuchy na Staroszkolnej - ewakuacja
  - 16.03.2019, Kazimierz w Łące
  - 03.03.2019, Tropem Wilczym - po biegu
  - 02.03.2019, Kazimierz w Ocicach
  - 01.03.2019, Czczą Wyklętych
  - 27.02.2019, Podsumowanie WOŚP już w czwartek
  - 23.02.2019, Kazimierz w Kliczkowie
  - 16.02.2019, Kazimierz w Szczytnicy
  - 16.02.2019, Pożar w okolicach Łazisk
  - 15.02.2019, Kolizja na Staszica
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetKlekusiowoDomoExpert
reklama KOMFORT zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.