ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4217, 22 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Promedica zaprasza
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

10 stycznia 2008r. godz. 08:59, odsłon: 2089, PKP Bolesławiec
"Łużycki przekręt"
Pasażerowie protestują przeciw likwidacji pociągu pośpiesznego relacji Zgorzelec - Warszawa Wschodnia.
Bolesławiec - Informacje: (fot. Calahan)
Informacja o likwidacji pociągu pospiesznego "Łużyce" relacji Zgorzelec - Warszawa Wsch. wywołała ostre reakcje pasażerów, nie tylko z Bolesławca. Na niezależnym forum kolejowym "INFOKOLEJ" zainteresowani utrzymaniem kursowania tego pociągu organizują akcję protestacyjną, w ostateczności nie wykluczają nawet blokady torów.

"Łużycki przekręt" to akcja zorganizowana przez pasażerów, którzy nie chcą pogodzić się z likwidacją pociągu "Łużyce". Specjalnie przygotowane ulotki informacyjne oraz zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd spółki PKP Przewozy Regionalne - to jak dotąd najbardziej radykalne kroki, jakie podejmują pasażerowie w obronie pociągu przeznaczonego do likwidacji.

Prym w obronie pociągu "Łużyce" wiodą bolesławianie, którzy namawiają mieszkańców innych miast na trasie tego pociągu do przyłączania się do protestu.

"Co roku walczyliśmy o utrzymanie bezpośredniego pociągu do Warszawy i tym razem na pewno też nie odpuścimy!" - pisze na forum kolejowym internauta z Bolesławca.

"Zamachy na relację Zgorzelec - Warszawa powtarzają się w każdym rozkładzie jazdy. Nie wiem kto tak bardzo w warszawskim PKP PR nie lubi ludzi mieszkających na zachód od Legnicy. Pracuję w Warszawie i bardzo pasuje mi ten pociąg szczególnie w relacji z Warszawy. Przyznam rację przedmówcom, że kasacja tego połączenia była chytrze zaplanowana jeszcze przed wprowadzeniem w życie nowego rozkładu jazdy" - pisze internauta z Chojnowa.

Osoby zaangażowane w obronę pociągu "Łużyce" sugerują, że władze spółki PKP Przewozy Regionalne przeznaczyły ten pociąg do likwidacji zanim poraz pierwszy wyjechał na tory 9 grudnia 2007 r.

"Decyzja o odwołaniach pociągów zapadła w dniu 17 grudnia 2007 r. (uchwała nr 538/2007) podczas posiedzenia zarządu PKP PR, na wniosek Biura Marketingu" - pisze na forum pracownica PKP, i dodaje - "Czyli decyzja o uwaleniu "Łużyc" została przyklepana zaledwie w tydzień po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy!".

"To jest działanie nie tylko na szkodę pasażerów (do tego jesteśmy już przyzwyczajeni), ale również na szkodę spółki i tu już kłania się prokurator!" - m.in. takie zarzuty padają pod adresem zarządu PKP PR. Internauci mobilizują się nawzajem, aby składać zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez władze PKP Przewozy Regionalne, które w ich opinii działają na szkodę spółki, a tym samym na szkodę Skarbu Państwa.

Protest pasażerów dopiero nabiera rozmachu i dziś trudno jest przewidzieć jaki odniesie skutek. Wszystko wskazuje jednak na to, że decyzja o likwidacji pociągu "Łużyce" była przysłowiową kroplą, która przelała czarę goryczy...

Czy zarząd PKP Przewozy Regionalne wyciągnie z tego jakieś wnioski? Okaże się już niebawem - 1 lutego br. wchodzi w życie pierwsza korekta rozkładu jazdy, która przewiduje likwidację kilku połączeń w całym kraju, w tym pociągu pospiesznego "Łużyce" Zgorzelec - Warszawa Wsch.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni HydraulikMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy