18 listopada 2008r. godz. 10:01, odsłon: 1452, starbol.bolec.info / TV Łużyce

Starbol znów wygrywa

W meczu IV kolejki rozgrywek "O awans do 2 ligi męskiej" StarBol pewnie pokonał na własnym parkiecie UKS Olimpię Węgliniec 102:76
(fot. Bolec.Info)
Mecz rozpoczął się od zdecydowanego ataku bolesławieckiego zespołu. Szybko uzyskali przewagę 6 oczek. Zawodnicy Olimpii nie złożyli jednak broni. W mgnieniu oka odrobili stratę i w meczu w 4 minucie był wynik 7:7. Przez kolejne 2 minuty obie ekipy walczyły równo zdobywając kosz za kosz. Przełomem w I kwarcie był okres gry między 7 a 9 minutą. Wówczas zawodnicy StarBolu osiągnęli 10-punktową przewagę, którą utrzymali do końca I kwarty.

Kwarta II rozpoczęła się znowu od ataku bolesławian. Już w 2 minucie tej części gry przewaga nad Olimpią Węgliniec wynosiła blisko 20 punktów (40:21) i cały czas rosła, by na 2 minuty przed końcem II kwarty osiągnąć 30 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 61:34 dla StarBolu i zanosiło się na bardzo wysoką wygraną.

W drugiej połowie spotkania bolesławianie byli wyraźnie rozluźnieni. Można powiedzieć, że był to "radosny basket". Mimo, że III kwarta zakończyła się niskim wynikiem jak na ten dzień - 15:12 - to sytuacji punktowych było co nie miara. Niestety dużo z nich nie znalazło drogi do kosza. W tej części gry StarBol wygrywał z Węglińcem nawet różnicą 33 punktów - 73:40. Na boisku pojawili się również zawodnicy rezerwowi. Kwarta IV to koszykówka w stylu "kto więcej i szybciej zdobędzie punktów". Zawodnicy słabo bronili i dużo rzucali. Stąd wynik 30:26. Magiczna bariera stu punktów została uzyskana w ostatniej minucie meczu za sprawą Krzysztofa Buciaka. Trzech zawodników z Bolesławca rzuciło więcej niż 20 punktów - Zbysiu - 27, Szpadel - 24, Klimas - 32 (z czego 27 w pierwszej połowie).

W dzisiejszym meczu na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy, którzy zostali wpisani w protokół zawodów. Dla niektórych z nich był to debiut w seniorskiej koszykówce.

KK StarBol Bolesławiec - UKS Olimpia Węgliniec 102:76 (31:21, 30:13, 15:12, 26:30)

KK StarBol: Dariusz Dzierżyc 4, Kamil Milancej 11 (1x3), Paweł Minciel 24, Zbigniew Owczarek 27 (2x3), Wojciech Klimek 32 - Kamil Wołyniak, Krzysztof Buciak 2, Jakub Gryń, Mariusz Sokal 2, Bartłomiej Ornowski
Trener: Jarosław Leszczyński

UKS Olimpia: Remigiusz Koman 29 (3x3), Łukasz Leszczuk 21 (2x3), Rafał Adamczyk 5 (1x3), Jacek Michniewicz 7, Krzysztof Jaśkiel 12 - Tomasz Gakos, Bartłomiej Baturej 2, Filip Dąbek
Trener: Dawid Szymczak