Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
26 listopada 2008r. godz. 04:20, odsłon: 1545, StarBol Bolesławiec

Seniorzy: Sprowadzeni na ziemię

Chyba wszyscy już myśleli, że najgorszy mecz w wykonaniu StarBolu miał miejsce w Sławie. Jednak nie! To co zrobili zawodnicy w Legnicy wołało o pomstę do nieba.
(fot. Bolec.Info)
Zawodnicy po meczu byli zawiedzeni swoją postawą na parkiecie. Zagrali nieskutecznie i mimo przewagi wzrostowej przegrali na desce - zarówno w obronie i ataku. Z 25 rzutów wolnych trafili 13 razy (52% skuteczności), gdy we wcześniejszych spotkaniach wynosiła ona blisko 80%. Dobrą zmianę dał Krzysztof Buciak, który zaraz po wejściu na parkiet wykonał dwa celne rzuty zza linii 6,25.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak fatalnej gry Naszego zespołu. Obie ekipy grały ostrożnie, aby przypadkiem nie schodzić z parkietu z wielką stratą do przeciwnika. Kluczowym momentem meczu była niewątpliwie kwarta II. StarBol pierwsze punkty z gry zdobył w 8 minucie kwarty. Wcześniej tylko dwukrotnie Nasi zawodnicy zdobyli punkty po rzutach wolnych. Ostatecznie przegrali ją 21:8.

Kwarta III i IV to nieustająca próba odrobienia straty. Zawodnicy z Legnicy wyszli nawet 16-punktową przewagę, ale dobra zmiana wcześniej wspomnianego Buciaka, poderwała zespół do walki. Udało się po III kwarcie zniwelować stratę do 9 punktów. Jednak w kwarcie IV obie ekipy pokazały antybasket (wynik 6:7!!). Wiele nieskutecznych akcji z obu stron nie wnosiło nic pozytywnego do gry. Mecz się zaostrzył, ale ostatecznie skończyło się na 3 niesportowych faulach.

Po słabym spotkaniu w wykonaniu obu stron zasłużenie wygrali legniczanie 59:51. Zawodnicy StarBolu powinni jak najszybciej zapomnieć o przygodzie w Legnicy i już przygotowywać się do następnego meczu, aby zamazać po sobie negatywne wrażenie, najlepiej zwycięstwem w dobrym stylu.

KS Olimpia Legnica - KK StarBol Bolesławiec 59:51 (15:16, 21:8, 17:20, 6:7)

KS Olimpia: Tomasz Muraszko, Łukasz Chmielewski 7, Wojciech Jaworski 14 (1x3), Jakub Kowalski 11 (1x3), Damian Dworniak 15 - Mateusz Lombardo 2, Marcin Czapulak, Bartosz Maciejewski, Michał Koper 4, Maciej Celoch 6 (1x3)
Trener: Marek Marcinkiewicz

KK StarBol: Kamil Milancej 13 (1x3), Paweł Minciel 8, Zbigniew Owczarek 3, Dariusz Dzierżyc 3, Wojciech Klimek 14 - Krzysztof Buciak 6 (2x3), Jakub Gryń, Mariusz Sokal 4
Trener: Jarosław Leszczyński