24 czerwca 2009r. godz. 11:18, odsłon: 1247, Bolec.Info / TOP Bolesławiec

Brąz dla Kacperczyka

Remigiusz Kacperczyk wywalczył brązowy medal podczas rozgrywanych w Chorwacji Mistrzostwach Europy Weteranów.
Remigiusz Kacperczyk
Remigiusz Kacperczyk (fot. TOP Bolesławiec)
Tenisista stołowy TOP Bolesławiec Remigiusz Kacperczyk odniósł ogromny sukces. Podczas rozgrywanych w Chorwacji Mistrzostwach Europy Weteranów wywalczył brązowy medal w grze deblowej.

Kacperczyk awansował także do Turnieju Głównego z grach singlowych.

Trwające osiem dni zawody w chorwackiej miejscowości Poreć były ogromnym przedsięwzięciem. W Mistrzostwach Europy Weteranów udział wzięło ponad 2500 zawodników. W kategorii Ramigiusza Kacperczyka (gracze w wieku od 70 do 74 lat) walczyło ponad 250 zawodników.

W grach singlowych „Dziadek” rozpoczął bardzo dobrze. Bez problemów pokonał swoich trzech rywali. Z Thomasem Siegfreidem z Niemiec wygrał 3:1, 3:0 pokonał Kasala Jean – Piere z Francji i 3:1 kolejnego Niemca Thiena Horsta. W rozgrywanym systemem pucharowym (przegrywający odpada) Turnieju Głównym wygrał pierwszy pojedynek i awansował do grona 64 najlepszych zawodników mistrzostw. Niestety, w walce o awans do 32 poległ i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscach od 33 do 64. Znacznie lepiej poszło Panu Remigiuszowi w grze deblowej. W parze z Henrykiem Myrcem z Krakowa „Dziadek” wywalczył brązowy medal! W walce o trzecie miejsce polski debel pokonał parę szwedzko-niemiecką Olofson/Laupichler. W rywalizacji półfinałowej nie zdołali – niestety - pokonać zawodników z Niemiec Wenk/Sievers, ale walka w strefie medalowej i zdobycie „brązowego krążka” jest i tak ogromnym sukcesem Pana Remika i jego krakowskiego kolegi.