20 października 2009r. godz. 15:20, odsłon: 3077, Bolec.Info / DC / MM

Przegrana koszykarzy Top

Trzecioligowy zespół Top Bolesławiec podejmował na swoim parkiecie drużynę Chrobrego Głogów.
(fot. Top Bolesławiec)
Po pierwszym w tym sezonie meczu, który nasza drużyna przegrała w złym stylu, przyszedł czas na poprawienie wizerunku. I tak też się stało. Nasi koszykarze zagrali bardzo dobre zawody, pomimo przegranej 75-86 pokazali, że stać ich na kawał dobrego basketu. Mecz został rozegrany w sobotę, 17 października 2009r. Mimo tego, że w zeszłym sezonie nasza drużyna uległa na własnym parkiecie Chrobremu prawie 30 punktami, sobotni mecz nie wskazywał na to, że może się tak stać ponownie.
Od pierwszych minut nasi koszykarze postawili twarde warunki przeciwnikom. Dali próbkę swoich umiejętności, na jakie ich stać. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 21-21 i każdy z kibiców czekał na dalszy rozwój wydarzeń na boisku.
Przypomnijmy, że drużyna gości w zeszłym sezonie zajęła II miejsce w lidze i walczyła w barażach o II ligę. Można więć powiedzieć, że Chrobry Głogów to drużyna z wyższej półki w III lidze seniorów.
Druga kwarta niestety pokazała już lekką przewagę Chrobrego. Przeciwnicy wykorzystywali czyste pozycje rzutowe i do połowy nasi chłopcy przegrywali 5 oczkami. Po przerwie nasi zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęliśmy trafiać, lepiej bronić, ale to na nic przy dobrej grze zawodników przyjezdnych, którzy i tą kwartę zaliczyli do wygranych 20-16.
Czwarta i zarazem ostatnia kwarta tego meczu przysporzyła wielu emocji. Zawodnicy z Bolesławca zagrali w niej bardzo dobrze. Nawet na 3 minuty przed końcem meczu wyszliśmy na jednopunktowe prowadzenie, ale to było wszystko, na co w sobotę było stać zawodników Top Bolesławiec. Dwie „trójki” Pawła Jaworskiego z Głogowa podcięły skrzydła naszemu zespołowi. Tę kwartę przegraliśmy minimalnie 22-24 i cały mecz 75-86.

W drużynie z Bolesławca należy wyróżnic Krzysztofa Kurełe i Tomasza Wilasa, którzy odpowiednio zdobyli 27 i 24 punkty.
Cała drużyna dała z siebie wszystko i każdy z zawodników chciał podziękować kibicom, którzy tłumnie przyszli na mecz. Należy także zwrócić uwagę, że w zespole Top Bolesławiec zabrakło dwóch podstawowych zmienników Piotra Napiórkowskiego i Daniela Czernia, którzy z powodów osobistych nie mogli zagrać w tym meczu.
Trener Piotr Rydz, po meczu, powiedział, że jest bardzo zadowolony z gry swoich podopiecznych i już czeka na następny mecz z trudnym przeciwnikiem, jakim będzie Górnik Wałbrzych.

Mecz odbędzie się w hali przy ulicy Jana Pawła II już w sobotę o 18. Zapraszamy wszystkich kibiców do dopingu, jakiego potrzebuje nasza drużyna.

Top Bolesławiec: Krzysztof Kureła (27), Tomasz Wilas (24), Michał Mucha (10), Marcin Kozłowski (7), Jacek Wójcie (2), Bartosz Soliński (2), Piotr Miarka (0), Czerkas Łukasz, Jakub Marek, Oskar Lewandowski.

MKS Basket Chrobry Głogów: Bartosz Kowalski (19), Paweł Jaworski (17), Krzysztof Nawrot (16), Jakub Chałupka (12), Tomasz Ogrodowski (11), Jakub Paczkowski (5), Krzysztof Mosłowski (4), Marek Dopierała (2), Karol Skopiński (0), Sławomir Drapiński (0), Rafał Pisarski (0).