22 października 2009r. godz. 16:04, odsłon: 1538, Bolec.Info / UKS ILYO / MM

Bolesławianie wywalczyli medale

Zawodnicy UKS ILYO Bolesławiec odnieśli sukces w zawodach w Taekwondo Olimpijskim.
Zawodnicy UKS ILYO
Zawodnicy UKS ILYO (fot. UKS ILYO Bolesławiec)
W dniach 16-17 października 2009 roku w Olsztynie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Bolesławiec reprezentowało dwóch zawodników: Kamil Serafin oraz Adam Filipek. Kamil Serafin wywalczył II miejsce w kategorii do 59 kg i tym samy zakwalifikował się do mistrzostw. Adam Filipek niestety uległ swojemu rywalowi już w pierwszej walce, prawdopodobnie zawodnikowi odnowiła się kontuzja śródstopia, co uniemożliwiło mu wystartować w miarę swoich możliwości.

W tym samym czasie (16 października) najmłodsi zawodnicy UKS ILYO rywalizoali w międzynarodowym turnieju SOKOL CUP 2009 w Hradec Králové (Czechy). Bolesławianie zdobyli siedem krążków, w tym trzy złote i jeden srebrny. Miejsca medalowe wywalczyli: