8 listopada 2009r. godz. 13:02, odsłon: 2093, Bolec.Info / DC

Tragedia z Sudetami

7 listopada nasza drużyna koszykarzy uległa po fatalnej grze KS Sudety Jelenia Góra 75:66.
(fot. Top Bolesławiec)
Brak podstawowych zawodników nie może być usprawiedliwieniem porażki naszych chłopaków. Początek meczu, a w sumie całą pierwszą połowę tego meczu można określić mianem walki Dawida z Goliatem - tylko, że patrząc na zawodników jeleniogórskich to my powinniśmy dominować – a niestety stało się inaczej. Tragiczna obrona na obwodzie doprowadziła do tego, że gospodarze szybko odskoczyli nam na kilka punktów i kontrolowali grę. Pierwsza kwarta została zakończona wynikiem 18:13 dla gospodarzy.

Druga kwarta meczu była naprawdę bardzo słaba, żeby nie powiedzieć żenująca. Obrona w naszej drużynie nie istniała, a jeśli chodzi o atak był on szarpany, słabo zorganizowany. Pierwsza polowa zakończyła się prowadzeniem koszykarzy z Jeleniej Góry 48:28.

Po chwili odpoczynku nasi zawodnicy zaczęli mecz jakby od nowa. 3 kwarta przyniosła nam wiele emocji. W końcu wszystko wyglądało inaczej, widać było chęć grania, mobilizację, wole walki, obrona była zdecydowanie bardziej agresywna, w ataku pełna gra zespołowa, czego brakowało nam w pierwszej połowie. Ta kwartę wygraliśmy zdecydowanie 20:10.

Dobra gra w poprzedniej odsłonie meczu dala nam wiarę w zwycięstwo. Koszykarze TOP-u pokazali, że stać ich na dobrą grę, na odrobienie części strat i ostatnia kwarta miała pokazać, czy potrafimy wydrzeć zwycięstwo gospodarzom. Niestety ten wyczyn nie udał się zawodnikom TOP Bolesławiec, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie, wygrywając ostatecznie tę kwartę 18:17.

Trzeba podkreślić, że w naszej drużynie pierwsze punkty w tym sezonie zdobył nasz najmłodszy zawodnik Kuba Marek, dobrze zaprezentował się tez Piotrek Miarka, który miał 100 % skuteczność gry.

Podsumowując cały mecz można powiedzieć, że pokazaliśmy możliwość gry na dobrym poziomie. Szkoda tylko, że nie potrafimy zagrać tak całego meczu. Słabsza postawa naszego lidera Krzysia Kureły udowodniła nam, że mamy kim go zastąpić. Duża ilość zmian, wiara w zawodników i ich umiejętności, wszystko to miało wpływ na zmniejszenie start.

Już teraz chcielibyśmy zaprosić wszystkich kibiców do dopingowania naszej drużyny Adler TOP Bolesławiec w następnym meczu, który odbędzie się w najbliższa sobotę, 14.11, o godzinie 18:00 na Sali przy ulicy Jana Pawła. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie bardzo silna ekipa z Gorzowa, która w zeszłym roku zajęła pierwsze miejsce w 3 lidze.

Adler TOP Bolesławiec: Kureła Krzysztof 14, Czernia Daniel 9, Napiórkowski Piotr 9, Kozłowski Marcin 9, Kubicz Artur 9, Doliński Bartosz 7, Miarka Piotr 7, Marek Jakub 2

KS Sudety Jelenia Góra: Przydryga Paweł 23, Radziszewski Marcin 11, Kozak Michał, Studniarek Krzysztof 9, Cirzniewski Karol 8, Owczarek Zbyszek 6, Horeglad Maciej 6, Popkowski Jakub 2, Kanecki Michał 0, Chrustowski Kamil, Hajbowicz Radosław 0