ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4309, 22 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama UPC zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

25 listopada 2009r. godz. 15:19, odsłon: 2356, Bolec.Info / UKS ILYO
Medale Warsaw-Cup dla bolesławian
Zawodnicy UKS Ilyo Bolesławiec wywalczyli medale podczas turnieju Warsaw-Cup w Taekwondo Olimpijskim.
Bolesławiec - Informacje: Medale Warsaw-Cup dla bolesławian UKS Ilyo Bolesławiec – od prawej: Krzysztof Jasiński, Adam Filipek, Paulina Stojanowska, Kamil Serafin, Remigiusz Różnicki (fot. UKS ILYO Bolesławiec)
21 i 22 listopada w Warszawie odbył się po raz kolejny międzynarodowy turniej Taekwondo Olimpijskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz, organizowany przy współudziale AZS AWF Warszawa i Polskiego Związku Taekwondo Olimp.
W XII Warsaw-Cup wzięło udział ponad 400 zawodników i zawodniczek z Polski, krajów ościennych i nadbałtyckich, którzy rywalizowali ze sobą w walkach indywidualnych w kategoriach Kadetów i Juniorów.
Turniej rozegrano w nowym typie ochraniaczy z elektroniczną rejestracją punktów. W sobotni wieczór odbył się mecz drużyny gospodarzy – AZS AWF Warszawa kontra Zawodnicy Europejscy. Ci ostatni zdominowali zawodników ze stolicy, wygrywając stosunkiem 3:2.
Tuż przed meczem, który był główną atrakcją wieczoru, rozegrano walki finałowe wybranych kategorii rozgrywanych w pierwszym dniu zawodów. W jednym z tych finałów, spośród pięcioosobowej reprezentacji zawodników UKS Ilyo Bolesławiec, którzy wystartowali w Warszawskim Turnieju, zgromadzona publiczność mogła oglądać pasjonującą walkę Adama Filipka z Michałem Ratkowskim – KS Karror Bydgoszcz – aktualny Kadrowicz reprezentacji Polski Kadetów. Adam od drugiej rundy uzyskiwał konsekwentnie przewagę punktową bardzo mocnymi kopnięciami - już na początku trzeciej rundy miał przewagę 2 punktów. Ostatecznie wygrał wynikiem 7:3 i tym samym wywalczył drugi złoty medal dla Bolesławca. Nie zawiódł także Kamil Serafin, który wywalczył I miejsce w katgorii do 57kg, pokonując między innymi w 1/2 finału i w finale zawodników z Białorusi (reprezentacja Białorusi w klasyfikacji generalnej turnieju uplasowała się na I miejscu).

Drugi dzień nie był już tak szczęśliwy dla bolesławian – Paulina Stojanowska przegrała już w pierwszej walce z Reprezentantką Ukrainy aż 1:12 w kat -41 kg. Kadetów, natomiast Remik Różnicki po pierwszej wygranej walce w kat -45kg kadetów, kolejną swoją walkę musiał oddać w trzeciej rundzie z powodu kontuzji śródstopia.

Krzysztof Jasiński, który jako jedyny z bolesławieckich zawodników startował w kategorii Juniora – 48kg, mimo dobrego początku, przegrał w finale z zawodnikiem Andros Puławy po kontrowersyjnej decyzji sędziów tuż przed końcem ostatniej trzeciej rundy – mimo przyjęcia kopnięcia na blok sędziowie uznali 3 pkt za kopnięcie na głowę, przez co zawodnik Androsu uzyskał jednopunktową przewagę, którą utrzymał przez ostanich kilka sekund walki. Krzysztof musiał tym razem zadowolić się srebrnym medalem.XII Warsaw Cup 2009 – 21-22 Listopada:

Kamil Serafin – 57 kg - Kadet - I miejsce
Adam Filipek – 65 kg - Kadet - I miejsce
Krzysztof Jasiński - 48kg - Junior - II miejsce
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpert
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy
Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.