ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4419, 10 grudnia 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Stary Dworzec zaprasza
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

25 listopada 2009r. godz. 15:19, odsłon: 2372, Bolec.Info / UKS ILYO
Medale Warsaw-Cup dla bolesławian
Zawodnicy UKS Ilyo Bolesławiec wywalczyli medale podczas turnieju Warsaw-Cup w Taekwondo Olimpijskim.
Bolesławiec - Informacje: Medale Warsaw-Cup dla bolesławian UKS Ilyo Bolesławiec – od prawej: Krzysztof Jasiński, Adam Filipek, Paulina Stojanowska, Kamil Serafin, Remigiusz Różnicki (fot. UKS ILYO Bolesławiec)
21 i 22 listopada w Warszawie odbył się po raz kolejny międzynarodowy turniej Taekwondo Olimpijskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz, organizowany przy współudziale AZS AWF Warszawa i Polskiego Związku Taekwondo Olimp.
W XII Warsaw-Cup wzięło udział ponad 400 zawodników i zawodniczek z Polski, krajów ościennych i nadbałtyckich, którzy rywalizowali ze sobą w walkach indywidualnych w kategoriach Kadetów i Juniorów.
Turniej rozegrano w nowym typie ochraniaczy z elektroniczną rejestracją punktów. W sobotni wieczór odbył się mecz drużyny gospodarzy – AZS AWF Warszawa kontra Zawodnicy Europejscy. Ci ostatni zdominowali zawodników ze stolicy, wygrywając stosunkiem 3:2.
Tuż przed meczem, który był główną atrakcją wieczoru, rozegrano walki finałowe wybranych kategorii rozgrywanych w pierwszym dniu zawodów. W jednym z tych finałów, spośród pięcioosobowej reprezentacji zawodników UKS Ilyo Bolesławiec, którzy wystartowali w Warszawskim Turnieju, zgromadzona publiczność mogła oglądać pasjonującą walkę Adama Filipka z Michałem Ratkowskim – KS Karror Bydgoszcz – aktualny Kadrowicz reprezentacji Polski Kadetów. Adam od drugiej rundy uzyskiwał konsekwentnie przewagę punktową bardzo mocnymi kopnięciami - już na początku trzeciej rundy miał przewagę 2 punktów. Ostatecznie wygrał wynikiem 7:3 i tym samym wywalczył drugi złoty medal dla Bolesławca. Nie zawiódł także Kamil Serafin, który wywalczył I miejsce w katgorii do 57kg, pokonując między innymi w 1/2 finału i w finale zawodników z Białorusi (reprezentacja Białorusi w klasyfikacji generalnej turnieju uplasowała się na I miejscu).

Drugi dzień nie był już tak szczęśliwy dla bolesławian – Paulina Stojanowska przegrała już w pierwszej walce z Reprezentantką Ukrainy aż 1:12 w kat -41 kg. Kadetów, natomiast Remik Różnicki po pierwszej wygranej walce w kat -45kg kadetów, kolejną swoją walkę musiał oddać w trzeciej rundzie z powodu kontuzji śródstopia.

Krzysztof Jasiński, który jako jedyny z bolesławieckich zawodników startował w kategorii Juniora – 48kg, mimo dobrego początku, przegrał w finale z zawodnikiem Andros Puławy po kontrowersyjnej decyzji sędziów tuż przed końcem ostatniej trzeciej rundy – mimo przyjęcia kopnięcia na blok sędziowie uznali 3 pkt za kopnięcie na głowę, przez co zawodnik Androsu uzyskał jednopunktową przewagę, którą utrzymał przez ostanich kilka sekund walki. Krzysztof musiał tym razem zadowolić się srebrnym medalem.XII Warsaw Cup 2009 – 21-22 Listopada:

Kamil Serafin – 57 kg - Kadet - I miejsce
Adam Filipek – 65 kg - Kadet - I miejsce
Krzysztof Jasiński - 48kg - Junior - II miejsce
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęMedycyna Chińska 2CasusMORENANajlepszeMedycyna ChińskaAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Mikołajki w La Perla
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy