6 grudnia 2009r. godz. 22:03, odsłon: 3107, Bolec.Info / DC

Pierwsza wygrana koszykarzy TOP-u

Pewne zwycięstwo odnieśli nasi seniorzy w III lidze koszykówki. Pokonali oni Olimpię Węgliniec aż 93-74.
(fot. DC)
Trzeba podkreślić, że przełamali tym serię porażek, która trwała od 7 meczy.

Pierwsza kwarta pokazała, że nasza drużyna ma dużą przewagę na boisku. Obrona była dosyć szczelna, w ataku wychodziło naszym zawodnikom wszystko. Szybki atak naszej drużyny pokazał, że jest atutem w tym spotkaniu. Dobrze w mecz wszedł nasz podkoszowy Piotr Napiórkowski, który trafił trzy trójki w tej kwarcie, a w całym meczu łącznie 4 i skończył mecz z dorobkiem 13 pkt. Wynik tej kwarty to 33-18 dla koszykarzy z Bolesławca.

Druga odsłona spotkania była bardzo wyrównana. Z obu stron dobre akcje w ofensywie, twarda obrona, bardzo dużo walki pod tablicami. Dobra gra naszego całego zespołu, który trzeba podkreślić, nie pojechał na mecz do Węglińca w najmocniejszym składzie, mogła podobać się kibicom zebranym w hali. Wynik tej kwarty to 18-18.

Po regulaminowej przerwie nasi zawodnicy wyszli na parkiet w niezmienionym składzie, czyli: Napiórkowski, Wilas, Kureła, Doliński, Czernia. Po raz kolejny zawodnicy przyjezdni udowodnili, że w tym meczu panują na boisku. Mądra, długa gra prowadzona przez Dolińskiego i Kurełę pozwoliła rozgrywać pełne akcje, które kończone były celnymi rzutami. Ta kwarta zakończyła się wynikiem 19-14 dla gości.

Ostatnia odsłona tego spotkania toczyła się w szybkim tempie. Efektowna gra z obu stron, ciekawe akcje pokazywały, że obie drużyny bawiły się koszykówka w tej odsłonie spotkania. Na wyróżnienie zasługuje zawodnik z Węglińca Mikołajczak Adrian, który był wyróżniającym się graczem drużyny przeciwnej, zdobył on łącznie 32 punkty. Wynik ostatniej 4 kwarty to 24-23 dla gospodarzy.

Podsumowując spotkanie trzeba pochwalić naszych zawodników, którzy zagrali naprawdę dobry mecz. Widać było wolę walki, a niejedna drużyna pewnie załamałaby ręce po 7 porażkach, jakie odnieśli nasi zawodnicy do tej pory. Jest to pierwszy krok, żeby pokazać wszystkim tym, którzy skreślili naszą drużynę, że jednak potrafimy wygrywać, a ten mecz był doskonałym tego przykładem.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na kolejny mecz naszych zawodników, który odbędzie się już w sobotę przy sali przy ulicy Jana Pawła II. Przeciwnikiem TOP Bolesławiec będzie drużyna Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Godzinę meczu podamy wkrótce.
Zapraszamy wszystkich miłośników koszykówki do kibicowania.

Olimpia Węgliniec: Mikołajczak Adrian (32), Koman Remigiusz (15), Michniewicz Jacek (12), Adamczyk Rafał (6), Sinikowski Przemysław (5), Jaśkiel Krzysztof (4), Gakos Tomasz (0), Paturej Bartłomiej (0), Leszczuk Łukasz.
Trener: Szymczak Dawid

TOP Bolesławiec: Wilas Tomasz (23), Kureła Krzysztof (23), Czernia Daniel (16), Doliński Bartosz (15), Napiórkowski Piotr (13), Lewandowski Oskar (3), Wyrzykowski Marcin (0), Kozłowski Marcin (0).
Trener: Piotr Rydz