31 stycznia 2010r. godz. 11:43, odsłon: 2153, Bolec.Info / DC

Cenne zwycięstwo koszykarzy Adler TOP

W sobotę, nasz trzecioligowy zespół Adler Top Bolesławiec podejmował na własnym parkiecie drużynę z Jeleniej Góry.
(fot. Top Bolesławiec)
W pierwszej rundzie nasz zespół uległ Sudetom Jelenia góra 75-66. Tym razem zwycięstwo przypadło nam, czym udanie zrewanżowaliśmy się zawodnikom gości, wynik dzisiejszego spotkania to 84-74.

W pierwszej piątce w tym spotkaniu (30.01.2010r.) wystąpili: Bartosz Doliński, Jacek Wójcik, Krzysztof Kureła, Michał Mucha oraz Kozłowski Marcin. Początek tego meczu był bardzo wyrównany, punktowe akcje oby drużyn nie pozwoliły na odskoczenie jednym i drugim. Dobrze poukładana gra w obu zespołach mogła podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Wynik tej kwarty 27-22 dla Bolesławca.

Druga kwarta, to pokaz dobrej obrony, o czym świadczy wynik tejże odsłony 13-16 dla KS Sudety Jelenia Góra. Na parkiecie pojawił się nasz najlepszy zawodnik Tomek Wilas, który miał małą przerwę w trenowaniu i nie mógł pomóc nam w ostatnim meczu. Niestety to na niewiele się zdało, goście skutecznie odrobili 3 punkty i zmniejszyli tym samym stratę do 2 oczek.

Po regulaminowej przerwie widowisko rozpoczęło się na nowo. 2 punkty przewagi naszej drużyny nie dawały żadnych gwarancji zwycięstwa. I jak się można było spodziewać w tej kwarcie Top nie wypadł najlepiej, nie jest tajemnicą, że 3 kwarta zawsze wypada najsłabiej. Jelenia góra wyszła na 1 punktowe prowadzenie. Wynik kwarty 17-20 dla Sudetów.

Ostatnia kwarta meczu może zostać okrzyknięta jedną z lepszych, jakie do tej pory TOP zaprezentował. Skuteczna gra, efektowne wsady Tomka Wilasa, fenomenalna gra tego zawodnika w obronie - zaliczył około 7 bloków. Postawa bolesławian w tej części meczu spowodowała, ze Adler Top Bolesławiec odskoczył na kilkanaście punktów i kontrolował grę, pomimo tego, że goście starali się jak mogli, żeby zniwelować te stratę. Wynik tej kwarty to 22-16 dla gospodarzy, i całego spotkania 84-74.

Należy pochwalić drużynę gości, że pomimo dużego osłabienia, jakim jest brak dwóch podkoszowych zawodników, pokazali, że potrafią i chcą dobrze się zaprezentować i walczyć do samego końca. Trzeba wspomnieć, że w drużynie KS Sudety Jelenia Góra wystąpił, zawodnik z naszego miasta Zbyszek Owczarek, który zaprezentował się bardzo dobrze, zdobywając 12 punktów. W naszej drużynie bardzo dobrze, jak na tak długą przerwę, zaprezentował się Tomek Wilas - dzięki niemu w dużym stopniu zdołaliśmy utrzymać prowadzenie do końca meczu. Warto podkreślić, że w Drużynie TOP-u, aż 5 zawodników osiągnęło conajmniej 10 punktów.

Adler TOP Bolesławiec: Wilas Tomasz (19), Czernia Daniel (16), Mucha Michał (12), Kureła Krzysztof (12), Kozłowski Marcin (10), Wójcik Jacek (9), Doliński Bartosz (6), Marek Jakub, Piotr Miarka, Jankowski Grzegorz
Trener: Piotr Rydz

KS Sudety Jelenia Góra: Przydryga Paweł (21), Cierzniewski Karol (19), Kozak Michał (17), Owczarek Zbigniew (12), Hajbowicz Radosław, Horeglad Maciej (2), Chrustowski Kamil (0), Radziszewski Marcin (0).
Trener: Oleksy Leszek