ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4277, 21 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Promedica zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

6 grudnia 2010r. godz. 19:36, odsłon: 2934, Bolec.Info / UM Bolesławiec
Roman zaprzysiężony na trzecią kadencję
Podczas II sesji Rady Miasta Bolesławiec Piotr Roman złożył przysięgę i oficjalnie, po raz trzeci, został prezydentem Bolesławca.
Bolesławiec - Informacje: Roman zaprzysiężony na trzecią kadencję Piotr Roman zaprzysiężony na trzecią kadencję (fot. UM Bolesławiec)
Piotr Roman wygrał wybory już w pierwszej turze. 21 listopada liczba oddanych głosów na prezydenta wyniosła 9863 (tj. 63.93%,).

Po złożeniu ślubowania prezydent Piotr Roman podziękował za wyrazy poparcia dla dotychczasowych działań na stanowisku Prezydenta Miasta Bolesławiec oraz za okazane zaufanie. Pogratulował radnym uzyskania zaszczytnego mandatu radnego Rady Miasta Bolesławiec, życząc równocześnie owocnych obrad, mądrych decyzji podejmowanych w oparciu o pojęcie dbałości o interes publiczny.

- Życzę wszystkim, aby zapadające w bolesławieckiej Sali Rajców rozstrzygnięcia dawały gwarancję rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz aktywności i rozwoju wspólnoty lokalnej – mówił Piotr Roman.

Wygasły mandat radnego Piotra Romana został obsadzony przez Eugeniusza Jabłońskiego, który podczas II sesji RM złożył ślubowanie radnego.Piotr Roman - po raz trzeci został wybrany przez mieszkańców w bezpośrednich wyborach samorządowych na urząd prezydenta Bolesławca. Bolesławianin, 48 lat, żonaty (żona Barbara), dwoje dzieci (Kamil 26, Anna 16). Absolwent wydziału nauk politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego – mgr politologii. Ukończył podyplomowe studia samorządu lokalnego i gospodarki lokalnej na wydziale prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz szereg szkoleń i kursów. Przez osiem pracował jako nauczyciel. Od szesnastu lat pracuje w samorządzie. W 1994 r. został przewodniczącym Sejmiku Samorządowego Gmin Województwa Jeleniogórskiego. W latach 1998-2002 Starosta Bolesławiecki. Od 2002 r. prezydent Bolesławca. Od 2007 r. prezydent Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Zaangażowany w działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa. Jego celem jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej.
Bolesławiec - Informacje: Roman zaprzysiężony na trzecią kadencję (fot. UM Bolesławiec)
Bolesławiec - Informacje: Roman zaprzysiężony na trzecią kadencję (fot. UM Bolesławiec)
Bolesławiec - Informacje: Roman zaprzysiężony na trzecią kadencję (fot. UM Bolesławiec)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Lombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRparts
reklama
Inne informacje z regionu
reklama VW zaprasza