25 września 2004r. godz. 18:53, odsłon: 1082, Łukasz Szwedo

Kolejne zwycięstwo BKS-u!

BKS Bolesławiec nie zwalnia tempa. W sobotę, 25 września, bolesławieccy piłkarze w meczu 9. kolejki spotkań IV ligi podejmowali Prochowiczankę Prochowice. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 1:0.
Niestety znowu fatalnie zaprezentowali się juniorzy. Ulegli oni dwukrotnie Górnikowi-Zagłębie Wałbrzych.
(fot. Bolec.Info)

Pierwsza połowa mecz BKS - Prochowiczanka zdecydowanie na korzyść naszego zespołu, lecz bramki nie padły. W drugiej części bolesławianie także przeważali. W 55. minucie w polu karnym faulowany był Rudyk i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Pietkiewicz. Mecz się wyrównał i choć w samej końcówce goście byli drużyną zdecydowanie panującą na boisku, to nie udało im się uzyskać wyrównania. Tym samym BKS odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Wcześniej nasi piłkarze w pokonanym polu pozostawili drużyny Śląska II Wrocław, Orła Ząbkowice Śląskie i Zagłębia II Lubin. Nasz zespół umocnił się na 3. miejscu w tabeli.

Ciekawostką jest to, że Pietkiewicz już drugi raz pod rząd zdobył zwycięską bramkę. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zarówno z Zagłębiem, jak i z Prochowiczanką o ostatecznym rozstrzygnięciu przesądził w 55. minucie.

Przegrali niestety nasi juniorzy. W wyjazdowych spotkaniach z Górnikiem-Zagłębie Wałbrzych nie zdobyli nawet punktu. Starsi przegrali 0:4, natomiast młodsi ulegli 2:5 (dwie bramki Szymańskiego).