Tylko na Bolcu
5 kwietnia 2012r. godz. 12:31, odsłon: 3116, Bolec.Info/Łukasz Jaźwiec

Tenis stołowy pomaga w rehabilitacji

W Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie rywalizowało siedemdziesięciu zawodników.
Turniej tenisa stołowego dla niepełnosprawnych
Turniej tenisa stołowego dla niepełnosprawnych (fot. Bolec.Info)
W dniu 28.11. 2012 w w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przy ul. Komuny Paryskiej odbył się III Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. W turnieju uczestniczyło ponad 70 zawodników reprezentujących 13 placówek między innymi: z Lubina, Zgorzelca, Jeleniej Góry, Legnicy, Szklar, Nielestna, Szarocina, Miłkowa.
Organizatorami turnieju był Powiat Bolesławiecki, Klub Sportowy „TOP” Bolesławiec, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu.
W uroczystości rozpoczęcia i zakończenia Turnieju uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Bolesławieckiego w osobach Członka Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Dariusza Kwaśniewskiego oraz Prezesa KS „TOP” Bolesławiec Roberta Tomczyka dyrektor Zdzisławy Woźniak i wicedyrektor Bogusławy Filip Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych

Bardzo dobrze zaprezentowali się w trakcie turnieju reprezentanci Bolesławca. W kategorii uczniowie gimnazjum upośledzeni w stopniu umiarkowanym I miejsce zajął Kamil Hajde a II Tomasz Szkutnik. W kategorii Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych upośledzeni w stopniu umiarkowanym w grupie I 3 miejsce zajął Arkadiusz Kubuś, a w grupie II zwyciężył Michał Pacuła, a srebrny medal zdobył Tomasz Grucela. W sumie reprezentanci z Bolesławca zdobyli 5 medali w tym 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła 2 miejsce.

Turniej przebiegał w doskonałej atmosferze.

Koordynatorami przygotowań oraz czuwającymi nad sprawnym przebiegiem turnieju byli: Waldemar Krzemiński oraz Łukasz Jaźwiec.