ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4217, 22 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu2 sierpnia 2012r. godz. 20:48, odsłon: 2355, Bolec.Info
Policzmy bociany
W bieżącym roku w Tomaszowie Bolesławieckim przyszły na świat dwa piękne bocianiątka Tola i Tymek od Klekotki i Klekusia.
Bolesławiec - Informacje: Policzmy bociany Bociany Powiatu Bolesławieckiego (fot. Kazimierz Marczewski)
Tomaszów Bolesławiecki jest jednym z najbardziej rozpoznawanych w Polsce i na świecie miejscowości, w których obserwuje się przy pomocy ruchomej kamery on-line piękne białe bociany. Jeden z przedsiębiorców z Tomaszowa Bolesławieckiego pokochał te ptaki "nad życie" i rozpoczął ich obserwację. Obok gniazda bocianiego, zbudował specjalną wieżę i zainstalował na niej ruchomą kamerę do podglądania życia bocianów w gnieździe i na pobliskim terenie.

Bocianom wybudował także oczko wodne - tu bociany mogą napić się wody, wykąpać oraz złapać pływające w zbiorniku ryby czy żaby. Bociany lubią tereny podmokłe, dlatego w niedalekiej odległości od oczka wodnego, przedsiębiorca zrobił bocianom teren podmokły - prawdziwe bagno.

Bociany czuja się tu znakomicie. W bieżącym roku przyszły na świat dwa piękne bocianiątka Tola i Tymek od Klekusia i Klekotki. Gospodarz - Mieczysław Żuraw, wraz z ornitologami, rozpoczął obrączkowanie młodych bocianów.
- Bociany należą do grupy ptaków wędrownych, czyli odbywających regularne sezonowe przeloty z terenów lęgowiskowych na zimowiska i z powrotem. Jedną z najbardziej znanych metod poznania przebiegu tras wędrówek ptaków jest ich obrączkowania - mówi ornitolog.
- Tu monitorujemy nasze ptaszki. Codziennie, wszystko co dzieje się w bocianim gnieździe i zasięgu kamery jest nagrywane, a potem przez kilka godzin to oglądam i zapisuję w archiwum - powiedział reporterowi Bolec.Info gospodarz z Tomaszowa Bolesławieckiego. Nasze bociany on-line można obserwować na stronie www.bocianybolec.pl- dodaje.

Na prośbę naszego rozmówcy, razem z nim, chcielibyśmy dokonać spisu wszystkich młodych i starych bocianów, które mają swoje gniazda w powiecie bolesławieckim. Apelujemy do Bolecnautów z powiatu bolesławieckiego o przesyłanie informacji o miejscach gniazd i liczbie bocianów w nich przebywających. Informacje prosimy przesyłać pod adres: redakcja@bolec.info lub komentarzach, do tej wiadomości. Mile widziane zdjęcia.

Za pomoc serdecznie dziękujemy, biorącym udział w tej akcji przyznamy drobne upominki.
Bolesławiec - Informacje: Policzmy bociany Bociany Powiatu Bolesławieckiego (fot. Kazimierz Marczewski)
Bolesławiec - Informacje: Policzmy bociany Bociany Powiatu Bolesławieckiego (fot. Kazimierz Marczewski)
Bolesławiec - Informacje: Policzmy bociany Bociany Powiatu Bolesławieckiego (fot. Kazimierz Marczewski)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni HydraulikMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy