ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4152, 18 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


Nasz patronat
Program Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego
6 sierpnia 2012r. godz. 14:12, odsłon: 992

W niedzielę do Bolesławca przyjechali artyści biorący udział w 48. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskiego.

Bolesławiec - Informacje: Program Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego
Plener Ceramiczny (fot. BOK-MCC)

Program 48. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego Bolesławiec 2012

5 sierpnia - Przyjazd artystów

6 sierpnia - zwiedzanie zakładów, w których pracować będą artyści

9 sierpnia, godz. 18.00, Galeria BOK-MCC - "Poużywaj sobie!" - wernisaż wystawy ceramiki autorstwa Magdaleny Gazur i Alicji Patanowskiej z bojówki projektowej Less Design. Oficjalne otwarcie 48. MPCRz, powitanie uczestników pleneru przez Prezydenta Miasta Bolesławiec.

14 sierpnia, godz. 19.00, sala konferencyjna BOK-MCC - Wieczorne prezentacje twórczości artystów. Zaprezentują się Katarzyna Miściur /Polska/, Janina Myronova /Ukraina/, Elina Titane /Łotwa/, Bronisław Wolanin /Polska/, Istvan Zakar /Węgry/, Elke Zauner /Austria/, Joanna Opalska-Brzeska /Polska/, Eva Pelechova /Czechy/.

17 sierpnia, godz. 10.00 - Wycieczka do Studia Borowski Sp. z o. o.

21 sierpnia, godz. 19.00, sala konferencyjna BOK-MCC - Wieczorne prezentacje twórczości artystów. Zaprezentują się Janina Bany-Kozłowska /Polska/, Doris Becker /Luxemburg/, Michał Gdak /Polska/, Houda Ghorbel /Tunezja/.

22-26 sierpnia - 18. Bolesławieckie Święto Ceramiki

23 sierpnia, godz. 18.00, Galeria Długa BOK-MCC - Wernisaż wystawy poplenerowej 35. Międzynarodowego Sympozjum Ceramicznego "Porcelana Inaczej".

23 sierpnia, godz. 19.00, sala konferencyjna BOK-MCC - Wykład Moniki Patuszyńskiej na temat Międzynarodowych Sympozjów Ceramicznych "Porcelana Inaczej"

26 sierpnia, godz. 12.00, Rynek-skarpa - Happening uczestników 48. MPCRz

30 sierpnia - Zakończenie pleneru

W tegorocznej edycji pleneru udział biorą:

Janina Bany-Kozłowska - wieloletnia projektantka w Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec”. Autorka nowej wizji rozwoju wzorów na bolesławieckiej ceramice a zarazem strażniczka tradycji, dzięki której powstające wciąż wyroby zachowują oryginalny, niepowtarzalny charakter.

Doris Becker - bardzo aktywna artystka mieszkająca i pracująca w Luxemburgu. Absolwentka Académie des Beaux Arts w Arlon w Belgii. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych w całej Europie, sympozjów i konkursów. W swojej twórczości inspiruje się obserwacjami przyrody a przede wszystkim strukturami ziemi. Mówi, że „naturalne tekstury są dla niej jak obrazy tworzone a następnie przetwarzane przez naturę i czas”.

Michał Gdak - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, studiujący także w Universidad Politecnica de Valencia i Delft University of Technology. Artysta multidyscyplinarny, łączący w swojej sztuce wiele zagadnień z pogranicza rzeźby, designu, architektury i socjologii. Uczestnik konkursów rzeźbiarskich i architektonicznych oraz wielu wystaw międzynarodowych, w 2010 roku - stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Houda Ghorbel - artystka mieszkająca w Tunezji, doktorantka Institute superior des Beaux-Arts w Tunisie. Tworzy wrażliwe instalacje ceramiczne, wykorzystujące zarówno motywy figuratywne jak i recycling w designie.

Katarzyna Miściur - tegoroczna absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Młoda, ambitna i pracowita artystka, która mimo młodego wieku wypracowała już sobie indywidualny język wypowiedzi artystycznej w ceramice. Udział w bolesławieckim plenerze jest dla niej dużą szansą konfrontacji z bardziej doświadczonymi twórcami i pierwszym poważnym krokiem na drodze do samodzielności twórczej.

Janina Myronowa - absolwentka Wydziału Ceramiki Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych, która będąc na krótkim stypendium we Wrocławiu zakochała się w Polsce i postanowiła tu wrócić, by powtórzyć niejako swoje kształcenie na wrocławskiej ASP. Maluje, tworzy ceramikę unikatową, projektuje i we wszystkich tych dziedzinach działalności artystycznej zachowuje bardzo indywidualny, spójny i rozpoznawalny styl, łączący elementy etnograficzne z estetyką współczesną.

Joanna Opalska-Brzecka (komisarz pleneru) - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie pracuje w roli asystenta w Pracowni Ceramiki Unikatowej. Ceramika to dla niej zarówno doskonały materiał rzeźbiarski jak i tworzywo, w którym realizuje się jako projektant. Interesuje ją zabawa stereotypami, skojarzeniami i przyzwyczajeniami.

Eva Pelechova - absolwentka Academy of Arts Architecture and Design w Pradze. Przedstawicielka młodego pokolenia twórców poszukujących odpowiedzi na rozmaite pytania poprzez sztukę materii. Artystka konceptualna, dbająca o wartości warsztatowe i wrażliwa na urodę ceramiki.

Elina Titane - absolwentka Latvian Academy of Art w Rydze. Autorka pięknych organicznych rzeźb w glinie, które urzekają misternością, jakością wykonania i detalem inspirowanym przyrodą. Autorka wielu wystaw indywidualnych w Rydze i uczestniczka wystaw międzynarodowych.

Bronisław Wolanin - jeden z najbardziej znanych i docenianych twórców ceramiki w Bolesławcu. Kierownik artystyczny i główny projektant Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna”. Jeden z twórców współczesnego stylu w kamionce bolesławieckiej, który od wielu lat wprowadza do produkcji nowe kształty, szkliwa i dekoracje. Autor i uczestnik wielu wystaw w Polsce i za granicą.

Istvan Zakar - absolwent Moholy-Nagy University of Art and Design w Budapeszcie. Uczestnik wystaw i sympozjów. Właściciel pracowni ceramicznej w Budapeszcie, w której wykonuje ceramikę unikatową oraz elementy architektoniczne.


(Bolec.Info/BOK MCC)


Podziel się:
Facebook nk.pl
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


  Inne informacje z Bolesławca:
  - 16.03.2019, Kazimierz w Łące
  - 03.03.2019, Tropem Wilczym - po biegu
  - 02.03.2019, Kazimierz w Ocicach
  - 01.03.2019, Czczą Wyklętych
  - 27.02.2019, Podsumowanie WOŚP już w czwartek
  - 23.02.2019, Kazimierz w Kliczkowie
  - 16.02.2019, Kazimierz w Szczytnicy
  - 16.02.2019, Pożar w okolicach Łazisk
  - 15.02.2019, Kolizja na Staszica
  - 12.02.2019, Emerytury jak w Anglii
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.